Győzelemmel kezdett a Szalavat Julajev

2008.09.02. 21:58 kovacsistvan

Magyar idő szerint kedd délelőtt 10 órakor, az Amur–Dinamo Riga mérkőzéssel hivatalosan is elindult a Kontinentális Jégkorong Liga. Még négy mérkőzést rendeztek, köztük a két tavalyi döntős összecsapását. Verot és Simon a harmadik harmad elejéig bírta bunyó nélkül. Holnap két nagy rangadót lesz, a közvetítések linkjei a bejegyzés végén.

A habarovszki mérkőzés első gólját a lettek szerezték Nizivijs révén, a második harmad közepén Petrovicky passzát Marcel Hossa gólra váltotta emberelőnyben, ezzel már két góllal mentek a rigaiak. Kyle Wanvig a 36. percben szépített, így két harmad után győzelemre állt a Dinamo. A harmadik periódus második percében Redlihs újra kétgólos vezetéshez juttatta csapatát, majd az 58. percben Tyler Moss lekorcsolyázott, az 59. percben Peter Nylander visszahozta a habarovszki reményeket, visszaállította az egygólos differenciát. De mielőtt még elhitték volna a szurkolók is, hogy bármi lehet, 14 másodperccel később betalált Matt Ellison, beállítva a végeredményt. 2-4.

A játéknap rangadóján, a Szalavat Julajev–Lokomotiv meccsen már 30 másodperc után a büntetőpadon találta magát Visnyevszkij a később egyébként sportszerűnek bizonyuló találkozón. A meccs első gólját a Lokomotiv lőtte az első harmad vége előtt másfél perccel, Konykov révén. Többet nem talált be a vendégcsapat, zsinórban négy hazai gól következett: Medvegyev és Blatjak a mérkőzés közepén, Tverdovszkij és Kirill Kolcov a végén talált be. 4-1.

A Szpartak Moszkva–Atlant Mityiscsi mérkőzés gólban és kiállításban is gazdag volt, sok emberelőnyös találat született. Bojkov a hatodik percben lőtt hátrányos gólt, amire Drozdeckij előnyben válaszolt, így egy harmad után egál volt a meccs. A 28. percben újra az Atlant vezetett Johansson emberelőnyösével, egy perccel később Jan Bulis kettős fórból is betalált, kétgólosra növelve a különbséget. A 33. percben Scsitov négy a három ellen lőtt gólt, visszahozva a Szpartak reményeit, egy perccel később Magnus Johansson ugyanilyen létszám mellett talált. Három perccel később viszont fordult a játék képe: négy perc alatt ledolgozta hátrányát a Szpartak, előbb Alekszandr Junkov lőtt gólt Mihail Junkov gyönyörű csele után (M. Junkov a kapu mögött korcsolyázott, Emery őt követte, amikor hátrapasszolt A. Junkovnak, és ő betette a félig üres ketrecbe, amíg a kapus a másik irányba figyelt), majd Bajev emberelőnyös találatával. A harmadik harmad közepén Branko Radivojevic is eredményes volt, de az utolsó előtti percben ezt még Pronyin egalizálni tudta, jöhetett a hosszabbítás. A 63. percben kiállították Dmitrij Bikovot, és Ruzicka a 64. percben gólra is váltotta az sanszot. 6-5.

KHL, 2008. szeptember 2.:

AmurDinamo Riga 2-4
Gólszerzők: Wanvig, Nylander, ill. Nizivijs, Hossa, Redlihs, Ellison
Kiállításpercek: 18-22
Metallurg NkDinamo Minszk 4-5 (h. u.)
G.: Dudarjov, Hlebnyikov, Osztrousko, Szjomin, ill. Csuprisz, Kurilin, Zagyelenov, Antonov, Klimer
K.: 18-24
Szalavat JulajevLokomotiv 4-1
G.: Medvegyev, Blatjak, Tverdovszkij, Kolcov, ill. Konykov
K.: 6-4
VityazMVD 4-5 (b. u.)
G.: Radulov, Klimenko, Radulov (b), Spylo, ill. Bikov, Abdullin, Ugarov, Jillson, Akerajev (győztes büntető)
K.: 95-70 (végleges: Verot, Simon, Litvinyenko, ill. Fedoszejev, Krovopuszkov)
SzpartakAtlant 6-5
G.: Drozgyeckij, Scsitov, Junkov, Bajev, Radivojevic, Ruzicka, ill. Bojkov, Johansson, Bulis, Johansson, Pronyin