Kupagyőztes az Alba Volán

2008.08.31. 19:11 F. Kapus

Az Alba Volán első, a Dab.Docler utolsó lett az e heti felkészülési tornákon. A kettő sorozat erőssége persze jelentősen eltérő volt. A Miskolc nem tud nyerni, a HC Csíkszereda pedig veszíteni.

Az Alba Volán mindhárom harmadosztályú ellenfelét legyőzve megnyerte a sosnowieci kupát. Szombaton német riválisát a záró harmadban lőtt két góllal verte a Sator-csapat. A Blue Brothers néhány szurkolója végig a helyszínen tartózkodott. A mérkőzésről szóló részletes tudósításukat a hivatalos honlapon olvashatják el. Az itt látható képeket is a lelkes fanoknak köszönhetjük.

A Miskolc meglepő és nem várt vereséget szenvedett az előző román bajnokságban még pofozógép, de a nyáron alaposan megerősített Brassó csapatától. Bár Popovics még a hazaiaknak szerzett vezetést, mindhárom harmadban lőtt egy-egy gólt a vendégcsapat, így lett 1-3 a vége. A találkozón vétlen szituáció után kulcscsonttörést szenvedett a Miskolc egyik finn légiósa, Holmström. Legalább két hónapot kényszerül kihagyni.

A Dab.Docler harmadik nagy vereségét is begyűjtötte Szlovákiában. Ez azonban jóval biztatóbb meccs volt, mint az előző kettő. A harmadik harmad elején még csak 3-2-re vezetett az extraligás besztercebányai csapat, más kérdés, hogy a végéig még négyet lőttek.

A Gyilkostó Kupán a HC Csíkszereda szintén 7-2-re nyert. Ellenfele a szlovák másodosztályú Trebisov volt. A házigazda Progym a HC-játékosokkal megerősített román juniorválogatottat ütötte ki 7-1-re. Vasárnap egymás ellen játszik a két Mol Liga-s csapat.

július 21., Magyarország U20-UTE 7-2 (helyszín: Budapest, Jégcentrum)
Gólszerzők: Kóger, Maszlov, Somogyi, Dancsfalvi, Magosi, Tóth, Fekti, illetve Mihály, Berta.

július 22., Magyarország U20-UTE 7-6 (Budapest, Jégcentrum)
G.: Kóger, Nagy G., Szepessy, Pavuk 2, Tóth, Wéber, illetve Berta, Magosi, Virág T., Borbás 2, Győri.

július 23., Magyarország U20-UTE 6-1 (Budapest, Jégcentrum)
G.: Tóth, Dancsfalvi, Nagy 2, Pavuk, Orbán, illetve Győri.

július 24., Magyarország U20-UTE 2-5 (Budapest, Jégcentrum)
G.: Wéber, Jankovics, illetve Szepessy, Borbás, Berta, Nagy G., Roczanov.

július 24., HK Levice (SVK-3.)-HC Csíkszereda 3-9 (Léva)
G.: Petres 2, Szőcs, Antal Zs., Péter, Lőrincz, Sevcik, Bíró, Góga.

július 25., Ardo Nitra (SVK-1.)-HC Csíkszereda 1-3 (Nyitra)
G.: Petres, Virág, Pupák.

július 27., HK 99 Ruzinov (SVK-2.)-HC Csíkszereda 5-2 (Pozsony)
G.: Kramny, Mihály E.

július 28., HK Trnava (SVK-2.)-HC Csíkszereda 3-0 (Nagyszombat)
G.: -

augusztus 7., Dunaújváros-Lok. Nové Zámky (SVK-2.) 2-0 (Dunaújváros)
G.: Misal, Orbán.

augusztus 8., Miskolc-KH Sanok (POL-1.) 0-5 (Miskolc)
G.: -

augusztus 8., Piestany (SVK-2.)-Lok. Nové Zámky (SVK-2.) 4-0 (Pöstyén)
G.: -

augusztus 9., Ardo Nitra (SVK-1.)-Kazcink-Torpedo (RUS-2.) 8-2 (Zólyom)
G.: Gálik, Majoross, Poljacek 2, Caládi 2, Bednarík 2.

augusztus 10., Dunaújváros-HK Trnava (SVK-2.) 1-2, h. u. 2-2, büntetőkkel 3-2 (Dunaújváros)
G.: Misal.

augusztus 11., HK 99 Ruzinov (SVK-2.)-Dunaújváros 7-3 (Pozsony)
G.: Kiss, Papp 2.

augusztus 12., Topolcany (SVK-2.)-Lok. Nové Zámky (SVK-2.) 4-3 (Nagytapolcsány)
G.: Szappanos, Németh P.

augusztus 12., HC Csíkszereda-Steaua Bucuresti 6-5 (Csíkszereda)
G.: Góga 2, Saluga 2, Foltin, Socha, illetve Timaru 2, Geru, Georgescu, Tapu.

augusztus 12., Miskolc-HC Kosice (SVK, junior) 2-2, büntetőkkel 2-3 (Miskolc)
G.: Holmström, Budai.

augusztus 14., UTE-Alba Volán B 12-1 (Megyeri út)
G.: Sikorcin 4, Hüffner 2, Zlocha 2, Németh Á., Borbás, Dubek, Michálek, illetve Szűcs.

augusztus 14., Bp. Stars-Lengyelország 0-0 (Budapest, Jégcentrum)
G.: -

augusztus 15., Bp. Stars-Lengyelország 1-6 (Budapest, Jégcentrum)
G.: Majoross.

augusztus 15., KH Sanok (POL-1.)-Miskolc 3-1 (Sanok)
G.: Nyberg.

augusztus 15., Dunaújváros-Alba Volán 3-3, büntetőkkel 3-4 (Dunaújváros)
G.: Hruby, Magosi, Tőkési, illetve Fodor, Horváth, Ocskay.

augusztus 15., HC Csíkszereda-Steaua Bucuresti 4-2 (Csíki Sör Kupa)
G.: Antal, Pupak, Mihály E., Foltin, illetve Lupascu, Timaru.

augusztus 15., SC Csíkszereda-Progym 4-2 (Csíki Sör Kupa)
G.: Poznik, Elekes, Szőcs Sz., Wallenberg, illetve Borsos, Csíki.

augusztus 16., Miskolc-HK LK Presov (SVK-2.) 0-4 (Sanok)
G.: -.

augusztus 16., HC Csíkszereda-Progym 3-1 (Csíki Sör Kupa)
G.: Harabin, Antal, Suur, illetve Borsos.

augusztus 16., SC Csíkszereda-Steaua Bucuresti 3-3, büntetőkkel 3-4 (Csíki Sör Kupa)
G.: Péter, Orzdovensky, Hozó, illetve Krechac, Tapu, Piszarenko.

augusztus 17., HK Spisská Nová Ves (SVK-2.)-Miskolc 7-1 (Sanok)
G.: Nyberg.

augusztus 17., Steaua Bucuresti-Progym 3-4 (Csíki Sör Kupa)
G.: Georgescu, Krechac, Piszarenko, illetve Nagy Cs., Daradics, Székely, Sára.

augusztus 17., SC Csíkszereda-HC Csíkszereda 1-3 (Csíki Sör Kupa)
G.: Hozó, illetve Suur, Mihály E., Petres.

augusztus 19., Trebisov (SVK-2.)-Bp. Stars 7-4 (Tőketerebes)
G.: Fodor Cs., Szappanos, Gröschl, Szajbert P.

augusztus 20., HC Csíkszereda-KH Sanok (POL-1.) 5-4 (Igló)
G.: Foltin, Petres, Zabludovszkij, Saluga, Stefanka.

augusztus 20., HK Spisská Nová Ves (SVK-2.)-UTE 3-4 (Igló)
G.: Zlocha, Borbás 2, Sikorcin.

augusztus 20., Lok. Nové Zámky (SVK-2.)-Dunaújváros 5-2 (Érsekújvár)
G.: Magosi, Kiss Á.

augusztus 21., UTE-KH Sanok (POL-1.) 1-5 (Igló)
G.: Rufus.

augusztus 21., HK Spisská Nová Ves (SVK-2.)-HC Csíkszereda 6-7 (Igló)
G.: Bíró, Mihály E., Virág, Szabó, Socha 2, Adorján.

augusztus 21., Topolcany (SVK-2.)-Dunaújváros 2-2, büntetőkkel
2-3
 (Nagytapolcsány)
G.: Peterdi, Erdélyi.

augusztus 22., UTE-HC Csíkszereda 5-7 (Igló)
G.: Dubek 2, Sikorcin, Borbás, Roczanov, illetve Zabludovszkij 2, Socha, Saluga, Molnár, Harabin, Bíró.

augusztus 22., Alba Volan-Briancon (FRA-1.) 2-2, büntetőkkel 2-3 (Székesfehérvár)
G.: Jackson, Palkovics.

augusztus 22., HC Kosice (SVK, junior)-Miskolc 2-1 (Kassa)
G.: Popovics.

augusztus 22., Lok. Nové Zámky (SVK-2.)-Ruzinov (SVK-2.) 3-1 (Érsekújvár)
M.: a magyarok nem lőttek gólt.

augusztus 23., Alba Volan-Briancon (FRA-1.) 2-1 (Székesfehérvár)
G.: Nagy G., Horváth.

augusztus 24., Dunaújváros-Briancon (FRA-1.) 3-5 (Dunaújváros)