A Győr nyerte a görhokibajnokságot

2008.08.06. 09:09 F. Kapus

A házigazda győzelmével végződött az inline bajnokság négyes döntője. Sajnálatos módon a négyesből hármas lett, így az esélyegyenlőség nem érvényesült tökéletesen.

Az eredetileg kiírt mérkőzések közül a Győri ETO HC–TPS Rosco SE az utóbbi csapat visszalépése miatt elmaradt. Mivel a ki nem állásról a mérkőzés előtti este értesítették az értesítendőket, ötödik helyezett csapat meghívására már nem volt mód. Ezáltal a Győr erőnyerőként mérkőzés nélkül került a döntőbe.

A másik ágon a Marczi Skate volt a pályaválasztó a Szombathelyi Pingvinek ellen. A Szombathely kezdett jobban, kétgólos előnyre tett szert. Mindkét kapus remekelt az egész mérkőzés során, Bernei hálóőr is magához tért hamar a közel 35 Celsius-fokos levegőjű sátorban, sorra fogta a ziccereket. A Dobos Tamás vezetésével felálló Marczi Skate a második negyedben egyenlített, majd fordulás után négygólos előnyre tett szert az utolsó játékrész előtt. A befejező negyedet 5-2-es eredménnyel zárták, így lett a vége 11-4. Egy meccs alatt eldőlt, hogy a Szombathely a 2008. évi magyar inline bajnokság harmadik helyezettje. Gólszerzők: Schellin 4, Dobos 3, Hoffmann 2, Fekecs, Gergely Cs., ill. Karvalics, Venczel M., Forgács T., Sipos L.

A finálé előtt pihenőt kapott a Marczi Skate, de egy mérkőzéssel a hátuk mögött vágtak neki a döntő ütközetnek. A pihentebben felálló Győr bekezdett az első negyedben, Lencsés kétszer, Revák és Bartalis I. egyszer-egyszer volt eredményes. Az ellenfélnél Hidasi és Hoffmann ért el gólt. Kiss Tamás, a győriek kapusa a második negyedre cserét kért, helyére Palla Roland állt, ezt kihasználva a Marczi Skate öt gólt ütött, a Győr csak kettőt. 6-7 volt az eredmény a fővárosiak javára a félidőben. Kiss T. pihent egy negyedet, majd visszatért a háló elé.

Igazi fináléhangulat uralkodott a pályán, reklamálások, bekiabálások tarkították a mérkőzést, így telt el a 3. negyed. A Győr Seller révén egyenlített. Az utolsó 12 percre 7-7-tel fordultak a csapatok. Ez ha lehet, még feszültebb hangulatban telt. Revák szerezte meg a vezetést, majd Lencsés volt eredményes, a Marczi Skate Dobos bombájával válaszolt. De a hazai előny csak nem akart elfogyni, nem volt más választásuk a vendégeknek, Bernei kapust le kellett vinniük. Ezt kihasználta a Győr, Revák révén üres kapus góllal biztosította be a győzelmet.

2008. évi magyar inline bajnokság, döntő mérkőzés:
Győri ETO HC–Marczi Skate 10-8 (4-2, 2-5, 1-0, 3-1)
Győr, Műjégpálya. Vezette: Ince M., Soós M.
Gólszerzők: Revák 3, Lencsés 3, Bartalis I. 2, Seller 2, ill. Hoffmann 4, Dobos 2, Hidasi, Gergely Cs.

A bajnokcsapat Győri ETO HC névsora:
Kapusok: Kiss Tamás, Palla Roland. Mezőnyjátékosok: Méhes Ákos, Szarvas Zoltán, Revák Zoltán, Seller László, Jaroslav Kratina, Ládai Lóránt, András Félix, Kenedy Zsolt, Bartalis István, Horváth Attila, Dusan Stefanovic, Szabó Gergely, Magosi Bálint, Kiss Ákos, Pozsgai Tamás, Lencsés Tamás. Csapatvezető: Méhes Tibor.

A magyar jégkorong-szövetség inline bizottsága külön köszönetet mond az egész szezon folyamán kiemelkedő munkát végzett személyeknek, Ince Miklós és Soós Miklós játékvezetőnek, valamint Szombathelyi Beáta versenybírónak. Köszönet illeti továbbá a Győri Műjégpálya műszaki személyzetének a bajnokság zökkenőmentes lebonyolítása érdekében nyújtott segítségéért.