Ovecskin beírta magát a történelembe

2008.03.19. 10:29 Ryan O'Brien

160. játéknap – 2008. március 18.

A San Josénak már csak egy pont kell a továbbjutáshoz. Ovecskin elsőként lépte túl a 100 pontot, kapaszkodik a Washington. A St. Louis büntetőkkel nyert idegenben.

A Toronto még próbálkozik, hozta a meccsét New Yorkban az Islanders ellen. Sokáig a hazai csapat vezetett, Davison emberhátrányból szerzett góljával. Az utolsó harmadig kellett várni a Maple Leafs-találatra, akkor viszont hármat lőttek a látogatók. Wellwood, Kubina és Ponyikarovszkij is bevette Dubielewicz kapuját, az ukrán játékos üres kapusat szerzett. Bemutatkozott az Islandersben Kyle Okposo, két kapura lövéssel próbálkozott. Sundin még mindig sérült a Torontóban.

A New York Rangers a keleti főcsoport élén tartotta a New Jerseyt, miután simán verte a Pittsburghöt, és a Montreal is kikapott. Sean Avery remekelt, két gólt szerzett, Chris Drury 2 gólpasszt adott, Straka, Sjoström és Callahan szerezte a Rangers góljait. Crosby kihagyta ezt a meccset is, Malkin pont nélkül maradt. Jordan Staal és Jarkoo Ruutu góljaival nyerte a második harmadot a vendégcsapat.

Régen nyert a Philadelphia, négy vesztes meccs után sikerült, a lehető legjobbkor, hiszen így a vonal fölött tartotta magát. Az Atlanta lassan matematikai esélyeit is elveszti, egymást követő három meccsen nem sikerült nyerniük. A Flyers ebben a szezonban minden alkalommal legyőzte a Thrasherst. A találkozón nagy fölényben voltak a hazaiak, 47-19-re nyerték a kapura lövéseket. Thorburn még a vendégeknek szerzett előnyt, de azt követően a Flyers Mike Richards, Jeff Carter és Vaclav Prospal révén hármat vágott. A végén Ilja Kovalcsuk szezonbeli 49. góljával szépített az Atlanta.

A Columbus nullára verte a Calgaryt, némi esélye még maradt a Blue Jacketsnek. Fredrik Norrena első shutoutját produkálta, 18 lövést hárított. A Columbus 38-cal próbálkozott, Manny Malhotra kétszer volt eredményes, Rick Nash lőtte az elsőt. Ideges hangulatban telt a meccs, a bírók 70 perc büntetést osztottak ki. Malhotra egymás után két meccsén tudott duplázni, előtte 60-on csak 6 gólt lőtt.

Nagy küzdelemben, büntetőkkel kapott ki a Montreal a St. Louis csapatától. A Blues legutóbbi 14 meccséből mindössze a másodikat nyerte, 10 idegenbeli vereség után győzött újra. Ha kikapnak, a klub 41 éves történetének legrosszabb sorozatát produkálták volna vendégként. Tkachuk nyitotta gólok sorát, a Canadiens Higgins és Saku Koivu góljaival fordított. Nem adták fel a vendégek, és McDonald, majd a 38. gólját szerző Boyes révén ismét náluk volt az előny. A harmadik harmadban Grabovski egyenlített. A büntetőt csak Brad Boyes lőtte be. A két csapat négy év után játszott ismét Montrealban.

Ovecskin vezérletével nyert a Washington, már a kilencedik keleten, 2 pont a hátránya a Philadelphiával szemben. A Nashville otthonában parádézó orosz sztár 102 pontnál jár, már csak 4 kell, hogy két évvel ezelőtti rekordját beállítsa. Ő a Capitals történetének első játékosa, aki két szezonban is száz fölé jutott. Az első harmadban Szjomin, Backström és Bradley góljaival elhúzott a Caps. Dumont és Arnott góljával zárkozott a Predators, a kapust lehozták, négy másodperccel a vége előtt Ovecskin üres kapuba lőhette szezonbeli 58. találatát. A Nashville sorrendben hatodik hazai meccsét is elbukta, amire 2001 márciusa óta nem volt példa. Csapatában Darcy Hordichuk és Marek Zidlicky is a 300. mérkőzését játszotta.

12 gól esett Edmontonban, az Oilers kétszer annyit lőtt, mint a Phoenix, amely így messzebb került a playofftól. Az első harmadban kétszer is vezett a Coyotes, de a hazaiak remekeltek ezen estén. Két góljával Glencross, valamint az egy gólt és 2 gólpasszt jegyző Gilbert és Gagner, tovább a 3 asszisztos Ales Hemsky emelhető ki. Robert Nilsson, Jarret Stoll, Penner és Kyle Brodziak szerezte az Oilers további góljait. Gretzky csapatában Shane Doan és Derek Morris szerzett 3 pontot (1+2), 1 góllal és 1 assziszttal zárt Winnik és Peter Mueller. Doan a karriercsúcsnak számító 69 pontnál jár.

A Los Angeles biztosan nem lesz playoffos, a San Josénak viszont már csak 1 pontra van szüksége, hogy továbbjusson. Most a Sharks idegenben nyert. Az első harmadban Thornton, a másodikban Rissmiller lőtte a góljaikat. Az utolsó játékrész 16. percében Lubomir Visnovsky szépített.

Eredmények: New York Islanders-Toronto 1-3, New York Rangers-Pittsburgh 5-2, Philadelphia-Atlanta 3-2, Columbus-Calgary 3-0, Montreal-St. Louis 3-4 (hosszabbítás után, büntetőkkel), Nashville-Washington 2-4, Edmonton-Phoenix 8-4, Los Angeles-San Jose 1-2. A bajnokság állása.