Hatalmas pofozkodás Vancouverben

2008.02.17. 11:05 Ryan O'Brien

129. játéknap – 2008. február 16.

New Yorkban a Rangers történetének harmadik leggyorsabb gólja esett. Kiválóan védekezett a Montreal a Philadelphia ellen. Az Atlanta csatárai 60 perc alatt csak 10 alkalommal lőttek kapura, a St. Louis támadó egysége 20 perc alatt egyszer sem. A New Jersey ismét megverte az Ottawát. Brind’Amour nélkül is tud győzni a Carolina.

Gyakorlatilag 12 és fél perc alatt eldőlt a New York Rangers és a Buffalo csatája. Néhányan még a bejáratoknál tartózkodtak, amikor Sean Avery 10 másodperc után már vezetést szerzett a Rangersnek, majd Callahan, Dubinsky és Shanahan következett, és az első harmad alig több mint felénél már négygólos volt a hazaiak előnye. Nem is csoda, hogy a negyedik találat után (ami a 11. lövésből esett) le is cserélték Ryan Millert. Thibault 20/21-gyel folytatta. A nemrég rekordösszegért szerződést hosszabbított Lundqvist 29 alkalommal védett. A második harmadban Avery második gólját lőtte, Vanek érdeme a szépítés, emberelőnyből a harmadik harmadban. Dubinsky 3 pontot szerzett, Jaromir Jagr 2 gólpasszt adott, Martin Straka 700. NHL pontját szerezte. A Buffalo a legutóbbi 11 mérkőzése során először kapott ki a rendes játékidőben.

A 14. szezonját játszó Durcy Tucker hosszabbításban szerzett góljának köszönhetően győzte le a Toronto a Boston csapatát. A Maple Leafs idén másodszer verte meg a Bostont, újra túlórában. Tucker két gólt szerzett, mellé egy gólpasszt is adott, Moore és Antropov volt még eredményes, Tomas Kaberle 2 asszisztot jegyzett. A másik oldalon Glen Murray, Zdeno Chara és Dennis Widemann értékesítette a helyzetét, az első kettő 1 gólpasszal is megtoldotta, a Bruinsban Savardnak volt 2 gólpassza. A találkozó jubilánsa Bill McCreary játékvezető, aki 1500. meccsét vezette.

Andrij Kosztyicinnek a második harmad negyedik percében lőtt gólja volt a Montreal és a Philadelphia mérkőzésének egyetlen találata. A mindössze 21 éves Carey Price 34 védése élete első shutoutját hozta. A fiatal hálóőr remekelt, a Flyers sokkal veszélyesebben támadott, a Canadiens mindössze 20 alkalommal veszélyeztetett. A Montreal egymás után ötödik alkalommal is legyőzte a Philadelphiát.

A nap egyik rangadóján az Ottawa nem tudott visszavágni a csütörtöki vereségért, a New Jersey ismét legyőzte a bajnokaspiránst, ezúttal idegenben. Brodeur 37 lövés védésével lett a meccs legjobbja, a Devils Asham duplájának és Parise góljának köszönhetően már 3-0-ra vezetett. Spezza és az utolsó harmad közepén Chris Kelly szépített. A Devilsben Szergej Brilin sorrendben a 305. mérkőzését játszotta, ez a negyedik leghosszabb a franchise történetében, Ken Daneyko vezet 388-cal.

A New York Islanders hét vereségét követően immár sorrendben harmadik győzelmét aratta. A Philadelphia és a Toronto legyőzése után az Atlantát intézte el, könnyedén. Elképesztő fölényben játszott az Islanders, 49-10 volt a kapura lövések aránya. 77 másodperc hiányzott DiPietrónak az újabb shutoutjához, amikor Todd White emberelőnyből megszerezte a Thrashers becsületgólját. A kapus gólpasszt is adott. Sean Bergenheim 1 gólt és 1 gólpasszt ért el, Fedotenko, Satan és Bergeron voltak a további gólszerzők.

Sorozatban a 15. mérkőzését is elveszítette a Florida Raleighben, a Carolina otthonában, utoljára 2002. december 6-án nyertek. Ezúttal közel álltak hozzá, hiszen az utolsó játékrész 5. percében még két góllal vezettek, de a Staal és Whitney vezérelte Hurricanes fordított. A Carolina legjobbját, csapatkapitányát, Ron Brind'Amourt vesztette el a legutóbbi meccsen. Egyelőre a többiek jól pótolták. A 2 pontos Eric Staal és Trevor Letowski mellett Whitney, Szamszonov és Brookbank volt eredményes. A Panthersben Horton duplázott, McLean és Olesz lőtt még gólt, Weiss 2 gólpasszt adott.

Nagyon látványos mérkőzésen győzte le idegenben a Washington a Tampa Bay csapatát. Összesen 76 lövés ment a kapukra, a győztes portás, Olie Kolzig 39 alkalommal védett. A Capsben Flesichmann szerződéshosszabbítása óta sorozatban a harmadik gólját szerzi. Mellette Steckel és Szjomin volt eredményes, utóbbi 2 ponttal. Ovecskin ezúttal 5 kapura lövéssel hívta fel magára a figyelmet. A Lightning góljait Hlavac és Prospal lőtte.

Meglett az eredménye a nagy nyomásnak, még ha erre a hosszabbításig kellett is várni. A Nashville 60 percig, majd még 40 másodpercig szegezte kapujához a St. Louis gárdáját, amely helyzetbe is alig került, a Predators 44 lövésére csak 19 volt a válasz, az utolsó húsz percben például egyet sem jegyeztek. Az egykori legenda Peter Stastny fia, Yan idén először játszott (összesen 41 NHL meccse és 1 gólja van eddig) a Bluesban ,és góllal debütált. A harmadik harmadban Scott Nichol egyenlített, a hosszabbításban a győztes gólt Shea Weber érte el.

Nagy csatában nyert a Phoenix a Los Angeles ellen. Az első harmadban Ed Jovanovski és Perrault góljaira lett Raitis Ivanans válaszolt. A második harmadban Winnik révén már kettővel ment a Coyotes, ezt az utolsó játékrészben 8 perc alatt dolgozta le a Kings, Dustin Brown és Alex Frolov találataival. A győztes gólt Radim Vrbata jegyezte. A hazaiaknál Jovanovski 3 pontot ért el, 2 gólpasszt adott Shane Doan és Niko Kapanen, ugyanennyit a Kingsben Brad Suart. Ez a mérkőzés volt Gretzky 99 győzelme főnökként.

Nem a játék miatt marad emlékezetes az Edmonton Vancouver elleni meccse. 14 páros büntetés verekedés miatt, 8 végleges kizárás és 193 büntetőperc. Valamiért nem szívelték egymást fiúk, Craig MacTavish, az Edmonton edzője saját bevallása szerint sem látott még ilyen őrült meccset. Két harmadon keresztül fej fej mellett haladtak a csapatok. A Canucks vezetett, az Oilers egyenlített. Az elsőben előbb Naslund, majd Reasoner, a másodikban Sami Salo, majd Brodziak volt eredményes. Az utolsó játékrészben Daniel Sedin folytatta a sort, 40 másodperccel a vége előtt Burrows az üres kapuba vágta a Vancouver negyedik gólját.

Eredmények: Buffalo–New York Rangers 5-1, Toronto–Boston 4-3 (hosszabbítás után), Montreal–Philadelphia 1-0, Ottawa-New Jersey 2-3, New York Islanders-Atlanta 4-1, Carolina–Florida 5-4, Tampa Bay–Washington 2-3, Nashville-St. Louis 2-1 (hosszabbítás után), Phoenix–Los Angeles 4-3, Vancouver–Edmonton 4-2. A bajnokság állása.