Öt gólt vágott Marian Gaborik!

2007.12.21. 09:41 Ryan O'Brien

77. játéknap – 2007. december 20.

Izgalmas forduló volt, hatalmas csatákkal. Igazi hokicsemege St. Paulban: 9 gól, jó kis bunyó, Marian Gaborik 5 gólja. Kikapott mindkét konferencia éllovasa. Crosby és Malkin vezette győzelemre a Penguinst. Szétlövés döntött Bostonban és San Joséban. Három összecsapáson is kilenc gól esett. A sírból hozta vissza a győzelmet a Phoenix.

Hallatlanul izgalmasan alakult a Pittsburgh Boston elleni vendégjátéka. Mindkét együttes vereséggel a háta mögött várta a találkozót, amelyen a vendégek kezdtek jobban. Úgy látszik, tényleg igaz: ha megy a Crosby–Malkin duónak, nehéz legyőzni a Penguinst, bár ezúttal szerencséjük is volt. Malkin, Crosby, Malkin, így estek a gólok az első harmadban. Sőt, ezt a második közepén Christensen még eggyel megfejelte. Ébredezett a Bruins, és a középső játékérszben 2 gólosra csökkentette a hátrányt. Aztán az utolsó harmadban Nokelainen elérhető közelségbe tette a pontszerzést, majd 17:05-nél Wideman egyenlített. Mivel a rájátszásban nem esett gól, büntetők következtek. Itt ismét Christensen volt eredményes, így nagy csatában nyertek a vendégek. Crosby 1+2-t ért el, Armstrong 3 gólpasszt adott, a ketrecet a harmadik számú kapus, Ty Conklin védte. A kapura lövéseket a Boston nyerte 41–29-re. Vasárnap Pittsburghben nyílik lehetőség a revansra.

Simán, az összes harmadban jobbnak bizonyulva nyert a Montreal Washingtonban. A vendégek legjobbja a 32 lövést hárító Cris Huet volt. Latendresse 2 gólt, Kovaljov 2 gólpasszt jegyzett. A Capsben Backström ért el 2 pontot, Ovecskin is pontszerző volt. Mathieu Dandenault 800. NHL-mérkőzését játszotta.

Az Atlanta kiválón játszott, 45 alkalommal veszélyeztette az Ottawa kapuját. Gerber 42-t fogott, a másik oldalon Kari Lehtonen parádézott. Ilja Kovalcsuk 28. gólját szerezte, a győztes találat a harmadik harmad 47. másodpercében Todd White nevéhez fűződik. A vendégek legjobbja ismét Jason Spezza lett 1 góllal és 1 gólpasszal. Mark Recchi a 833. gólpasszát érte el, így már 1346 pontnál jár.

Stajan góljával még a Toronto jutott vezetéshez, de a lefújás előtt 41 másodperccel Vincent Lecavalier a Tampa Baynek szerezte meg a győztes gólt (egy gólpasszt is elért, így 53 ponttal vezeti a listát). A Tampa kapuját Karri Ramo védte, remekül, 31 lövést hárított. Ramo tavaly 2 meccs erejéig bemutatkozott a Lightningban, majd az AHL-es Springfieldben védett, a napokban hozta vissza a Tampa, győzelemmel debütált.

Hatalmas küzdelmet hozott a Florida–Carolina meccs. A Panthers szerzett vezetést, a Hurricanes az első harmadban háromszor válaszolt. A második játékrészben ismét egyenlített a Florida, majd az utolsóban egy gyors gólváltást (29 másodperc alatt két találat) követően Brett McLean 13:06-nál bevágta a győztes találatot. Olli Jokinen 1+1-gyel zárt. Idén ötödször találkoztak, eddig a Carolina 3–1-re vezetett. Ezzel a délkeleti divizióban 3 pontra megközelette a Panthers a Hurricanest.

Minden igényt kielégített a New York Rangers Minnesota elleni idegenbeli mérkőzése. Kilenc gól esett, Marian Gaborik egymaga 5-öt vállalt, 26 perc leforgása alatt. NHL-karrierje során ennyit még soha nem lőtt (ezzel ő a Wild történetének első játékosa, aki egy mérkőzésen ötszor tudott eredményes lenni), a ligában sem sűrűn fordul elő ilyen. 1996. december 26-án Szergej Fjodorov a Detroit szineiben talált legutóbb ennyi alkalommal a hálóba, igaz, ezt a hosszabbítással együtt érte el. A rendes játékidőben Mario Lemieux volt képes ilyen eredményes lenni utoljára, 1996. március 26-án a St. Louis elleni mérkőzésen. Gaborik még egy gólpasszt is begyűjtőtt, gyakorlatilag egyedül verte meg a Rangerst, amely erőteljesebb csatárjátékot mutatott be így is, hiszen a hazaiak 22 kapura lövésére 35-tel válaszolt. A második harmadban a két nagy bunyós, Aaron Voros (aki 2 gólpasszával is észrevétette magát, Demitrával együtt) és Jason Strudwick akaszkodott össze, 5-5 perc büntetés lett a jutalmuk. A Wild kapujában Josh Harding 32 lövést fogott. A két csapat 4 év után találkozott ismét St. Paulban.

St. Louisban sem unatkoztak a nézők. Igaz, nem esett annyi gól, de az aktív Detroit miatt állandó veszélyben forgott a Blues és Legace kapuja, aki 34 védéssel, kiváló produkcióval fejezte be a mérkőzést. Boyes gólja a hazaiak előnyét jelentette az első harmadban. A másodikban Filippula és Samuelsson révén fordított a Red Wings. A hihetetlen elszántság meghozta gyümölcsét, a harmadik felvonásban előbb Tkachuk emberelőnyből egyenlített, majd Lee Stempniak (mindössze 6. idei találata volt) a győztes gólt is bevágta. Paul Kariya és Andy McDonald 2-2 gólpasszt adott. November 22. után maradt ismét pont nélkül Detroit, 12 meccses sorozata szakadt meg (10-0-2). Zetterberg idei 50. pontját érte el, a legutóbbi 4 meccsén 9-et gyűjtött.

Ezúttal Daniel Sedin és az év legjobb kapusa, Roberto Luongo vezérletével nyert a Vancouver a Dallas ellen. Sedin duplázott, Luongo 33 lövést fogott, és még gólpasszt is adott. A Stars négymeccses győzelmi szériája szakadt meg.

Szétlövés döntött San Joséban, ahol a vendég Phoenix diadalmaskodott. Ha lehet ilyet mondani, hogy a sírból hozták vissza, akkor erre a találkozóra ez teljes mértékben igaz. Kétharmadnyi gólcsend után Michael York a Coyotesnak szerzett előnyt, amit öt és fél perc leforgása alatt Torrey Mitchel és Jeremy Roenick révén megfordított a Sharks. Kereken egy perc volt hátra, amikor a Phoenix csapatából Ballardot kiszórták. És ahelyett, hogy a Sharks lazán behúzta volna a hátralévő időt, Shane Doan 41 másodperccel a vége előtt emberhátrányból egyenlített. Elúszott a győzelem, mert Peter Mueller rávezetése a Coyotes sikerét jelentette. Érdekesség, hogy a Phoenix 271 perc és 20 másodperc után tudott ismét gólt lőni Jevgenyij Nabokovnak. Az idén ez volt az ötödik randevújuk, és a legutóbbi három alkalommal sorban 5–0-ra, 6–0-ra és 1–0-ra nyert a San Jose. A leghosszabb ilyen góltalansági rekorddal még a buffalói időkből Dominik Hasek rendelkezik. A cseh kapus a New York Rangers ellen 1997. november 28 és 1998. november 25. között 281 percen és 57 másodpercen keresztül nem kapott gólt. Joe Thornton karrierje 700. pontját érte el. Nyolc vesztes csata után lehetett boldog a Phoenix és Wayne Gretzky.

Eredmények: Pittsburgh–Boston 4–5 (hosszabbítás után, büntetőkkel), Washington–Montreal 2–5, Atlanta–Ottawa 3–2, Tampa Bay–Toronto 2–1, Florida–Carolina 5–4, Minnesota–New York Rangers 6–3, St. Louis–Detroit 3–2, Vancouver–Dallas 3–2, San Jose–Phoenix 2–3 (hosszabbítás után, büntetőkkel). A bajnokság állása.