Idegenlégiós-körkép, 48. hét

2007.12.03. 21:54 Ryan O'Brien

Csak jó híreink vannak a magyarokról. Vas Jánosról rendszeresen jelenik meg publikáció, így vele ebben a posztunkban csak az eredmények felsorolása szintjén foglalkozunk. Legutóbbi bejelentkezésünk óta az Iowa Stars csak jó eredményeket produkált.

November 23.: Grand Rapids–Iowa 2–3 (hosszabbítás után, büntetőkkel)  (1+0, +1, 2 lövés, 0 perc), november 24.: Grand Rapids–Iowa 4–1 (0+1, -1, 3 lövés, 0 perc), november 27.: Iowa–Houston 3–2 (1+0, 0, 2 lövés, 0 perc), november 30.: Iowa–Manitoba 4–0 (1+1, +1, 4 lövés, 0 perc), december 1.: Chicago–Iowa 2–3 (1+0, 0, 4 lövés, 0 perc). Fantasztikus hét. 4 győzelem, 1 vereség, 4 gól, 2 gólpassz.
Vas János a 30. helyen áll a pontlistán, 20. a góllövőlistán. Mutatói:
23 mérk., 10 gól, 10 assziszt, 20 pont, +2 (+/- mutató), 6 perc kiállítás, 78 kapura lövés. A Stars az elmúlt hét alatt a 4. helyre lépett elő, és már továbbjutó helyen áll.

Tovább. Kiss Ákos előkerült. Sérült volt, ezért nem játszott, majd ismét pályára lépett a Fairbanks Ice Dogs csapatában. A következő eredmények számítanak újnak: november 24.: Texas–Fairbanks 2–0 (Kiss Ákos nem lépett pályára), november 30.: Kenai–Fairbanks 0–1 (0+0, 0, 1 lövés, 0 perc), december 1.: Kenai–Fairbanks 3–7 (0+0, 0, 2 lövés, 2 perc). Kiss Ákos összesített statisztikája: 7 mérk., 0 gól, 0 assziszt, 0 pont, -1 (+/- mutató), 2 perc kiállítás, 13 kapura lövés. A Fairbanks a Déli konferencia 2. helyén áll, egy ponttal a Wichita Falls mögött.

Lencsés Tamás is folyamatosan játszik a CHL-es Austin Ice Bats csapatában. Együttese továbbra sem javított pozícióján, de legalább honfitársunk bizonyítási lehetőséget kap. Legutóbbi meccsei: november 23.: Arizona–Austin 5–2 (0+0, -2, 0 lövés, 0 perc), november 24.: Arizona–Austin 8–3 (0+0, -1, 0 lövés, 0 perc), november 30.: Austin–Corpus Christi 3–4 (hosszabbítás után, büntetőkkel) (0+0, 0, 1 lövés, 0 perc; Lencsés nem lőtt büntetőt), december 1.: Austin–Rio Grande Valley 3–2 (hosszabbítás után, büntetőkkel) (0+0, +1, 2 lövés, 4 perc; Lencsés nem lőtt büntetőt), december 2.: Corpus Christi–Austin 1–2 (hosszabbítás, után büntetőkkel) (0+0, 0, 0 lövés, 4 perc). Az Austin a helyezésén nem javított, de annyi azért megjegyzendő, hogy a csapat 12 meccsen 4 pontot gyűjtött, majd jött Lencsés, és azóta 7 meccsen 7 pontot szedtek be. Ezzel együtt is a csoport utolsó helyén állnak. Lencsés összesített statisztikája az Austin csapatánál: 7 mérk., 0 gól, 1 assziszt, 1 pont, -2 (+/- mutató), 8 perc kiállítás, 3 kapura lövés.

Két fordulót és egy kupameccset játszottak Franciaországban légióskodó fiaink. November 24-én 7–1-re verték az Épinal csapatát, majd múlt hét szombaton, igaz, csak hosszabbítás után, de idegenben is siker következett az Angers otthonában, 5–4 volt ide. Az Épinal ellen Vas Márton és Ladányi Balázs 1-1 gólpasszt ért el. Az Angers ellen büntetőkkel megnyert mérkőzésen Vas adott egy asszisztot. A játékosok statisztikái:
Vas Márton: 14 mérk., 5 gól, 9 assziszt, 14 pont, 14 perc kiállítás (Vas a 30. a pontlistán)
Szélig Viktor: 9 mérk., 0 gól, 0 assziszt, 0 pont, 2 perc kiállítás
Ladányi Balázs: 14 mérk. , 7 gól, 7 assziszt, 14 pont, 8 perc kiállítás (Ladányi a 27. pontlistán)
Mindemellett a Briancon november 27-én a Ligakupa elődöntőjét is lejátszotta. Az oda-vissza vágó első mérkőzésén, hazai pályán 3–2-re verték a Morzine-Avoriaz csapatát. Ladányi 2, Vas 1 gólpasszt adott. Szélig kétperces büntetéssel vétette észre magát. A visszavágót kedden játszák.

A Skalica semmit nem mozdult el a 6. helyről. A 27. fordulóban kikaptak Kassán 3–1-re, majd két nappal később 3–2-re verték a Kezmarok csapatát. Kedden a Poprád volt az ellenfél odahaza, Sille Tamás csapata 4–2-re nyert. Pénteken Pozsonyban vendészerepelt a Skalica, és 5–4-re kikapott a Slovantól. Vasárnap Zsolnára utaztak, 4–3-ra verték az MsHK Zlinát. 5 meccsen három győzelem. Sille az összes meccsen (mint ahogy a csapata eddigi  minden mérkőzésén) pályára lépett.
Eddigi eredménye: 30 mérk., 0 gól, 3 assziszt, 3 pont, 44 perc kiállítás

A Milano Vipers november 24-én idegenben át 5–2-re verte az Asiago csapat. December 1-jén lépett volna ismét pályára, de a találkozó elmaradt. Sem Szuper Levente, sem a Vipers nem javított pozícióján. Válogatottunk kapusa a 3., csapata a 2. helyen áll.

Lengyelországban a Naprózd, Tőkési Lajos csapata előbb november 23-án a Sanok csapatát hazai környezetben 5–4-re verte. 25-én a Nowy Targ vendégeként nyert a csapat 3–0-ra. Múlt kedden, 27-én a Tychy látogatott a Naprózdhoz, és súlyos 7–1-es vereséget mért Tőkési csapatára. Pénteken volt lehetőség a javításra, de a hosszabbításban az éllovas Cracowia nyert. Vasárnap ismét idegenbe utazott a Naprózd és 4–2-es vereséget szenvedett a Gdansk otthonában. Öt meccsen két győzelem és három vereség a Naprózd mérlege, ráadásul hárommeccses nyeretlenségi széria az aktuális sorozata. A gárda jelenleg a 6. helyet foglalja el.
Tőkési adatai: 21 mérk., 1 gól, 3 assziszt, 4 pont, 0 (+/- mutató), 10 perc kiállítás

Norvégiában a Trondheim a Furuseth otthonában folytatta szélmalomharcát, 0–2 lett a vége, Fekete Dániel 2 perc büntetőt gyűjtött. A 22. fordulóban a Valerenga utazott Trondheimbe, és 5–4-re nyert, Fekete 1 gólpasszt ért el, 2 percet ült a büntetőpadon. Vasárnap ismét szoros meccsen újabb vereség következett. Hazai környezetben a Stjerne győzte le Fekete csapatát. Honfitársunk kiválóan játszott, 1 gólt lőtt, 2 gólpasszt ért el. A Trondheim továbbra is utolsó.
Fekete Dániel statja: 21 mérk., 4 gól, 7 assziszt, 11 pont, 24 perc kiállítás

A Csíkszeredai Sport Club csapatában az egykori ferencvárosi, majd Alba Volán- és Dunaferr-játékos, Sándor Szilárd kergeti a pakkot. Sándor erdélyi születésű, 90-szeres magyar válogatott játékos, aki 2000-ben a magyar bajnokság pontkirálya lett az Alba Volán színeiben. Második idényét tölti Csíkszeredán. A nyolccsapatos román bajnokság második helyén áll az SC Csíkszereda 42 ponttal, a tabellát a Steaua vezeti 51 ponttal. Következő összefoglalónkban részletesen összegyűjtjük a Sándor szereplésével kapcsolatos összes statisztikát.