Fehérvár–Graz 6-3

2012.01.06. 19:49 F. Kapus

Tökéletes, minden képzeletet felülmúló Volán-fölényt hozott az első harmad első 19 perce. Igazságtalannak tűnt, hogy mégis egyenlíteni tudott a Graz, ugyanakkor megérdemeltük, mert a számtalan ziccerből csak egyet értékesítettünk. A második harmadban sokkal jobban pörgött a Graz, várható volt, hogy javulni fognak az első húsz perc számukra siralmas játéka után. Ebben az időszakban mi nem találtuk a ritmus, éppen úgy, mint az elején ők. Bálizs Bence fantasztikus védésekkel tartotta az ikszet, miközben a többiek azért harcoltak, hogy visszataláljanak a megfelelő ritmushoz. Ez nem volt egyszerű, mert ebben a nyolc-tíz percben elöl és hátul is pontatlanok voltunk. Szerencsére a Graz sem játszott félelmetesen, jobbára csak az első, NHL-es soruk tudott zavart okozni, igaz, az rendszeresen. Vas Márton semmiből lőtt gólja a lehető legjobbkor érkezett, ismét a Fehérvárnál volt az előny, és teljesen más ennek tudatában játszani. Fordult is a meccs, feltámadt és újra kezdeményezőbb lett a Fehérvár. A meccsen mindvégig nagyon erőszakosan és hasznosan játszó negyedik sor pedig extrát is hozzá tudott tenni a meccshez, Tóth Adrián és Nagy Gergő kiváló passzai után Láda Balázs tökéletesen lőtte ki a bal felső sarkot. A miskolci nevelésű hátvéd centerként játszik meccsek óta, 31. EBEL-mérkőzésén megszerezte első gólját, eddig három pontja volt. A harmadik harmadban fegyelmezetlenül kezdett a Graz, kétszer is egyperces kettős előnybe került a Fehérvár, de végül is a második utáni szimplát sikerült kihasználni, Palkovics verte be közelről a korongot az üres kapuba. A Graz emberelőnyös találatokkal tartotta magát, 4-1, majd Ladányi Balázs bombagólját követően – amelyet a negyedik sor újabb kiváló megoldásának köszönhető fórból szerzett – 5-2 után is így szereztek gólt, s maradtak versenyben a pontokért. 5-3-nál ugyanaz a holtpont látszódott a csapaton, mint legutóbb Klagenfurtban, kilenc kemény perc várt Sille Tamásékra. Ezúttal azonban szerencsére kidolgoztuk magunkat a mélyből, ez végül is három percig sem tartott, utána újra rengeteg helyzetet alakítottunk ki. Mindehhez Bálizs Bence sorozatos védései is nagyon kellettek. Zárásként Sofron István az idén megszokott higgadtsággal vágott be egy szólót, így alakult ki a 6-3-as végeredmény. Hat góllal terheltük meg annak a Graznak a hálóját, amely három győzelemmel érkezett Székesfehérvárra, és az utóbbi három meccséből kettőt kapott gól nélkül nyert meg. Ráadásul még azt sem mondhatjuk, hogy különösebben jól használtuk volna ki a lehetőségeinket. Nagyon értékes győzelemmel gazdagodott a Volán, egy nehéz, kemény mérkőzésen. A Graz évekig a Volán mumusának számított, azonban ebben a szezonban mind a nyolc pontot beszedte tőle Kevin Primeau csapata.