Magyarország–Japán 3-5

2011.11.11. 20:07 F. Kapus

A japánok a tőlük megszokott és várt nagy tempóban kezdték a meccset, 8-10 perc kellett, mire a két csapat sebessége nagyjából egy szintre került. Eleinte előttük, aztán előttünk adódtak helyzetek, de gól nem esett az első húsz percben. A középső harmadban előbb Nagy Gergő talált be a kapus lába között, majd Sikorcin duplázta meg az előnyt kettős emberelőnyben. Japán hamar szépített, szimpla fórban, majd egy kipattanó után az egyenlítést is megszerezték. Nagy egyéni hiba kellett ahhoz, hogy a kétgólos hátrány ellenére a vendégek mehessenek előnnyel pihenni. A harmadik harmadban nyíltan támadtunk az egyenlítésért, de kicsit pontatlanok voltunk, és egy kontra végén a negyediket is megkaptuk, egy erős felső sarkos lövés végén. Két kihagyott emberelőny után azonos létszám mellett sikerült szépíteni, egy kemény Vas-lövés utáni kipattanót Benk lőtte a hálóba. Az utolsó percek így izgalmasak lettek. A végén lehoztuk Bálizst, az első sorhoz Sikorcin csatlakozott, és több gólhelyzet is adódott, de nem sikerült gólt szerezni, és egy blokkolt lövés után üres kapus gólt is kaptunk. A vége 5-3 lett. A magyar válogatott végig négy sorral játszott, sőt ezen belül még keverte is a támadótriókat Kevin Primeau, és mindez az előnyös és a hátrányos helyzetekre is igaz volt. Egyértelműen kiderült, az első számú cél nem a győzelem, hanem a felkészülés ezen a találkozón. Ezzel együtt jobb koncentrációval jobb eredményt érhettünk volna el. Fontos momentumnak bizonyult, amikor Sofron István a 19. percben tízperces fegyelmit kapott, ez megtörte az addig veszélyesen hokizó első sor lendületét. A torna első mérkőzésén Olaszország az újonnan honosított kanadai Sirianni mesterhármasával 3-2 arányban legyőzte Ausztriát.