Dab.Docler–Miskolc 6-1

2011.09.26. 20:14 F. Kapus

Az első perctől a dunaújvárosiak tervei szerint alakult a hétfő esti tévés meccs. A csapatkapitány, Galanisz gyorsan vezetést szerzett, amit a harmad vége felé egy kettős emberelőnyt maximálisan kihasználva megháromszorozott Lundh mester csapata, Azari és Kiss Á. révén. Egy fórban kapott gól rondított bele a képbe, Saluga SH-találata után Somogyi is a kapuba juttatta a korongot, de a játékvezetők végső döntése szerint már a dudaszó után. Így 3-1-ről folytatódott a mérkőzés, a középső harmadban egyedül Galanisz volt eredményes. A harmadik húsz percben jó esélyt kaptak a miskolciak a felzárkózáshoz, de a Lencsés szabálytalansága utáni ötperces előnyből nem lőttek gólt. Nem úgy a végén a hazaiak, akiknél előbb Azari is duplázott, majd húsz másodperccel a vége előtt Virág T. lőtt gólt, így lett fél tucat gól a vége, szám szerint 6-1. A Mol Ligát három fölényes győzelemmel kezdő Miskolc egy hét alatt három idegenbeli vereséget könyvelhetett el, amelyeken 4-13 volt a gólarány. A szombati Nationalliga-mérkőzésre visszatérve, tartozunk annyival az igazságnak, hogy megírjuk, valójában kik lőtték a magyar csapat góljait, merthogy a jegyzőkönyv vezetői nem álltak a helyzet magaslatán. Tehát a nyolc gól szerzője: Azari 2, Hüffner 2, Peterdi, Somogyi, Papp V., Kiss Á. Tovább után beszámolunk két új DAB-játékos érkezéséről.

Két center érkezett Dunaújvárosba, mindketten próbajátékon vesznek részt. Az egyik új csapattag Shawn Snider lehet, aki két éve a francia élvonalban kiváló eredményeket ért el, a Neuilly-sur-Marne csapatkapitányaként 31 mérkőzésen 45 (17+28) pontot szerzett. Az előző szezont a nem lebecsülendő svéd harmadosztályban töltötte, a legjobb bulistatisztikával zárt. Ráadásul az Asplövenben is igen ponterősnek bizonyult, még a másodosztályúakkal vívott feljutási körben is. A 30 éves kanadai csatár számára az ECHL jelentette a csúcsot a tengerentúlon. A másik érkező fiatal, 21 éves. A svéd Robin Johansson a 2010-ben juniorbajnokságot nyerő Leksand csapatkapitánya volt. Előző idényében mutatkozott be a felnőttek között, a harmadosztályú Gislavedben 37 meccsen 10 gólt lőtt és 16 gólpasszt adott. 2007/08-ban Holéczy Roger játszott ebben a csapatban, összehasonlításképpen: 13 mérkőzésen 3+4-ig jutott. Stephan Lundh jól ismeri Johanssont, hiszen a svéd korosztályos válogatottban edzője volt, Sniderről pedig Henry Acres másodedzőnek vannak első kézből tapasztalatai, ők ellenfélként találkoztak.