HTML

Jégkorong

A világ legjobb sportja a határokon innen és túl, és mindenütt, ahol van.

Címkék

ahl (66) alba volán (453) átigazolások (243) ausztria (86) a csoport (408) bajnokok ligája (42) bajnokság (226) bajnokságok (82) bartalis (53) bp. stars (52) brassó (64) briancon (72) cortina (67) csehország (98) dab (43) dab.docler (315) divízió 1 (231) divízió 2 (49) döntő (128) ebel (1139) eht (76) eihc (93) elitserien (49) énekes (363) extraliga (59) fehéroroszország (50) fehérvár (609) felkészülés (183) felkészülési mérkőzések (182) finnország (145) fotók (45) franciaország (73) ftc (213) gömöri (43) hári (76) hc csíkszereda (85) hetényi (70) horvátország (40) hsc csíkszereda (87) ifjúsági (285) iihf (80) inline (109) interliga (44) játékvezetők (64) jégkorongmagazin (51) jesenice (42) junior (90) juniorok (200) kanada (97) khl (663) kóger (82) kölyök (55) kontinentális kupa (104) ladányi (105) légiósok (131) ljubljana (46) magyarország (561) magyar kupa (80) miskolc (187) mjsz (143) mol liga (975) nationalliga (132) németország (46) nhl (1598) női (96) nők (127) norvégia (45) ob 1 (173) ob i. (206) ocskay (107) olaszország (68) olimpia (119) olimpiai selejtezők (85) oroszország (132) pakk (41) playoff (137) primeau (55) rájátszás (360) románia (119) sator (53) sc csíkszereda (107) serdülő (78) sport tv (42) stanley kupa (40) steaua (41) svájc (77) svédország (161) szavazás (57) szavazások (43) szélig (75) szlovákia (193) szlovénia (105) szuper (107) thurston (43) u16 (61) u18 (291) u20 (168) ukrajna (57) utánpótlás (122) ute (185) válogatott (984) vasas (53) vas jános (111) vb (1471) videó (148) videók (494) világbajnokság (107) winter classic (51) Címkefelhő

Másodperceken múlt a Salzburg-bravúr

2011.08.05. 09:40 F. Kapus

Nem sok kellett ahhoz, hogy a Red Bull Salzburg elkapja a KHL egyik erős csapatát, az Avangard Omszkot. A németországi Füssenben zajló DEL-játékvezetői tábor keretében lejátszott mérkőzés – Gebei Péter az egy héttel korábbi turnusban újította meg a licencét – első harmadában 2-0-s előnyre tett szert az orosz csapat, a fehérorosz Kaljuzsnyij és a cseh világbajnok Cervenka volt eredményes. Az osztrákok a meccs végére találtak igazán magukra, Abid az 58. percben szépített, Labrecque a 60.-ban egyenlített. Emberelőnybe kerültek az omszkiak, és a finn világbajnok Salmela négy szekundummal a lefújás előtt megszerezte a győztes gólt, 3-2-re a KHL-es csapat nyert. Érdekesség, hogy mind az öt találat emberelőnyből esett. A Salzburg nagyon készül a jövő csütörtökön kezdődő European Trophyra. Akárcsak egy évvel ezelőtt, ezúttal is rengeteg külföldi, elsősorban tengerentúli játékost igazolt Pierre Page, jelenleg 17 légiós található a salzburgiak keretében, közülük jó néhányan csak a nyári tornán játszanak majd itt. Ezenközben rég látott átalakításon esik át Page együttese. Meghatározó játékosok sora távozott, a hazaiak közül Thomas Koch, Mario Fischer, Marco Pewal, Reinhard Divis, Andre Lakos, míg a légióskeretből Martin St. Pierre, Shaun Heshka és Ryan Duncan. Az érkezési oldalon az osztrák játékosok tekintetében óriási deficit látszik, egy kiemelkedő képességű hazait sem sikerült igazolni eddig, ezeket a lyukakat egyelőre légiósokkal tömik be. Mindazonáltal nem kell félteni az előző öt bajnokságból négyet megnyerő Red Bullt, mert ahogy Page mester nyilatkozta a meccs után, nagyon magas színvonalú játékot látott.

Nemzetközi Bajnokság:

augusztus 12., 19:00: Fehérvár (EBEL)-Fehérvár-farm (Székesfehérvár)
augusztus 12-14.: Brassó Kupa (Brassó), résztvevők: Brassó, HSC Csíkszereda, Steaua Rangers, ???
augusztus 17-19.: Szepességi Kupa (Igló), résztvevők: HK Spisská Nová Ves (SVK-2.), MHK 32 Liptovsky Mikulás (SVK-2.), Miskolc, HSC Csíkszereda
augusztus 20.: SHK 37 Piestany (SVK-2.)-HSC Csíkszereda (Pöstyén)
augusztus 26-28.: Csíki Sör Kupa (Csíkszereda), résztvevők: HSC Csíkszereda, Brassó, Steaua Rangers, HK Spisská Nová Ves (SVK-2.)
augusztus 29.: Trnava (SVK-2.)–Dab.Docler
augusztus 30.: Topolcany (SVK-2.)–Dab.Docler
szeptember 2-4.: Gyilkostó-Kupa (Gyergyószentmiklós), résztvevők: Progym (ROM-1.), Brassó, Steaua Rangers, ???
szeptember 2., 20:00: Fehérvár-farm-Kapfenberg Bulls (AUT-2.) (Székesfehérvár)
szeptember 3.: Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna (Székesfehérvár), Fehérvár (EBEL)–Dab.Docler, HSC Csíkszereda–Asiago (ITA-1.)
szeptember 4.: Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna (Székesfehérvár), helyosztók

EBEL:

augusztus 2., HC Orli Znojmo-Horácka Slávia Trebic (CZE-2.) 2-3 (Znojmo)
augusztus 4., Red Bull Salzburg–Avangard Omszk (KHL) 2-3 (Füssen)
augusztus 9., 19:15: HC Orli Znojmo-Acroni Jesenice (Znojmo)
augusztus 11.: Färjestads BK (SWE-1)-EC Red Bull Salzburg (European Trophy, ET)
augusztus 11., 19:00: HKM Zvolen (SVK-1.)-Olimpija Ljubljana (Zólyom)
augusztus 11., 20:00: Vienna Capitals-Oulun Kärpät (FIN-1) (ET)
augusztus 12., 15:30: Szokol Kijev (BLR-1.)-Olimpija Ljubljana (Zólyom)
augusztus 12., 18:00: Graz 99ers-Landshut Cannibals (GER-1.) (Graz)
augusztus 12., 19:00: Fehérvár (EBEL)-Fehérvár-farm (Székesfehérvár)
augusztus 12., 19:15: Acroni Jesenice-HC Orli Znojmo (Jesenice)
augusztus 13., 15:30: KLH Chomutov (CZE-2.)-Olimpija Ljubljana (Zólyom)
augusztus 13.: Frölunda Indians (SWE-1)-EC Red Bull Salzburg (ET)
augusztus 13., 20:00: Vienna Capitals-KalPa Kuopio (FIN-1) (ET)
augusztus 14.: Djurgårdens IF (SWE-1)-EC Red Bull Salzburg (ET)
augusztus 14., 20:00: Vienna Capitals-Adler Mannheim (GER-1) (ET)
augusztus 15., 19:00: Olimpija Ljubljana-Medvescak Zagreb (Ljubljana)
augusztus 16., 18:00: HC Olomouc (CZE-2.)-HC Orli Znojmo (Olomouc)
augusztus 16., 19:00: Fehérvár-SHK 37 Piestany (SVK-2.) (Székesfehérvár)
augusztus 18., 16:00: Olimpija Ljubljana-Villacher SV (Rudi Hiti Kupa, Bled)
augusztus 18., 16:00: HC Lev Poprad (KHL)-Graz 99ers (Poprád)
augusztus 18., 17:30: HC Orli Znojmo-HC Dukla Jihlava (CZE-2.) (Znojmo)
augusztus 18., 19:30: Acroni Jesenice-NCAA válogatott (Rudi Hiti Kupa, Bled)
augusztus 19., 18:00: Slovan Bratislava (SVK-1.)-Vienna Capitals (ET, Pozsony)
augusztus 19., 16:00: HC Vitkovice Steel (CZE-1.)-Graz 99ers (Poprád)
augusztus 19., 16:00: Villacher SV-NCAA válogatott (Rudi Hiti Kupa, Bled)
augusztus 19., 19:30: Acroni Jesenice-Olimpija Ljubljana (Rudi Hiti Kupa, Bled)
augusztus 19., 19:00: Black Wings Linz-Karlovy Vary (CZE-1) (Linz)
augusztus 19., 20:00: Fehérvár-Kapfenberg Bulls (AUT-2.) (Székesfehérvár)
augusztus 19., 20:45: Val Pusteria Wolves (ITA-1.)-KAC (Dolomitok Kupa, Brunico)
augusztus 19.: Eisbären Berlin (GER-1)-EC Red Bull Salzburg (ET)
augusztus 20., 19:30: Acroni Jesenice-Villacher SV (Rudi Hiti Kupa, Bled)
augusztus 21.: EC Red Bull Salzburg-HC Kometa Brno (CZE-1) (ET)
augusztus 21., 18:00: Black Wings Linz-EHC München (GER-1.) (Linz)
augusztus 21., 20:30: Dolomitok Kupa helyosztó, KAC (Brunico/Bruneck)
augusztus 21.: helyosztó: Graz 99ers (Poprád)
augusztus 23., 17:00: HK Nitra (SVK-1.)-Fehérvár (Nyitra)
augusztus 24.: Acroni Jesenice-KAC (Jesenice)
augusztus 25., 19:15: Acroni Jesenice-Fehérvár (Jesenice)
augusztus 25.: EC Red Bull Salzburg-Tappara Tampere (FIN-1) (ET)
augusztus 25.: HC Plzeň 1929 (CZE-1)-Vienna Capitals (ET)
augusztus 25.: Horácka Slavia Trebic (CZE-2.)-HC Orli Znojmo (Trebic)
augusztus 25-28.: Kolin Kupa (Zug, Svájc), résztvevők: EV Zug (SUI-1), Kloten Flyers (SUI-1), Torpedo Nyizsnij Novgorod (KHL), Medvescak Zagreb (EBEL)
augusztus 26., 19:15: Villacher SV-ERC Ingolstadt (GER-1.) (Villach)
augusztus 26., 20:00: Straubing Tigers (GER-1)–Black Wings Linz (Straubing)
augusztus 26.: Landshut Cannibals (GER-1.)-Graz 99ers (Landshut)
augusztus 27., 19:15: KAC-Iserlohn Roosters (GER-1.) (Klagenfurt)
augusztus 27.: EC Red Bull Salzburg-TPS Turku (FIN-1) (ET)
augusztus 27.: HC Mountfield Ceské Budejovice (CZE-1)-Vienna Capitals (ET)
augusztus 27.: edzőmérkőzés -Graz 99ers (Landshut)
augusztus 28., 18:00: Black Wings Linz-Straubing Tigers (GER-1) (Linz)
augusztus 28., 18:00: Villacher SV-ERC Ingolstadt (GER-1)
augusztus 28., 19:15: KAC-ERC Ingolstadt (GER-1.) (Klagenfurt)
augusztus 28., 19:15: Villacher SV-Iserlohn Roosters (GER-1) (Villach)
augusztus 28., 20:00: Vienna Capitals-TPS Turku (FIN-1) (ET)
augusztus 30., 19:30: Fehérvár-Acroni Jesenice (Székesfehérvár)
augusztus 31., 19:15: Villacher EV-ATSE Graz (AUT-2) (Villach)
szeptember 1., 18:00: HC Orli Znojmo-Fehérvár (Znojmo)
szeptember 1.: EC Red Bull Salzburg-HC Mountfield České Budějovice (CZE-1) (ET)
szeptember 1.: Graz 99ers-University of Manitoba (Kapfenberg)
szeptember 2., 20:00: Medvescak Zagreb-HC Vitkovice Steel (CZE-1.) (Ferdo Spajic emléktorna, Zágráb)
szeptember 2., 19:15: Acroni Jesenice-Villacher SV (Jesenice)
szeptember 2., 19:00: Black Wings Linz-ERC Ingolstadt (GER-1) (Linz)
szeptember 3., 20:00: Medvescak Zagreb-EV Zug (SUI-1.) (Ferdo Spajic emléktorna, Zágráb)
szeptember 4., 16:30: Medvescak Zagreb-EHC München (GER-1.) (Ferdo Spajic emléktorna, Zágráb)
szeptember 3.: HIFK Helsinki (FIN-1.)-Vienna Capitals (ET)
szeptember 3.: SG Cortina (ITA-1.)-Olimpija Ljubljana (Cortina D'Ampezzo)
szeptember 3.-4.: Ifj. Ocskay Gábor emléktorna (Székesfehérvár), résztvevők: Fehérvár (EBEL), HSC Csíkszereda, ???, ???
szeptember 4., 14:30: ERC Ingolstadt (GER-1)-Black Wings Linz (Ingolstadt)
szeptember 4., 18:00: Villacher EV-Ritten Sport (ITA-1.) (Villach)
szeptember 4., 19:15: KAC-Acroni Jesenice (Klagenfurt)
szeptember 4.: Val Pusteria Wolves (ITA-1.)-Olimpija Ljubljana (Brunico/Bruneck)
szeptember 5., 17:30: HC Orli Znojmo-Lausitzer Füchse (GER-2.) (Znojmo)
szeptember 6., 17:00: HC Dukla Jihlava (CZE-2.)-HC Orli Znojmo (Jihlava)

Nationalliga:

augusztus 19., 19:30: ESV Kaufbeuren (GER-2.)-HC Innsbruck (Kaufbeuren)
augusztus 19., 20:00: Bietigheim Steelers (GER-2.)-Dornbirn (Bietigheim)
augusztus 19., 20:00: Fehérvár (EBEL)-Kapfenberg Bulls (Székesfehérvár)
augusztus 20., 20:15: HC Thurgau (SUI-2.)-VEU Feldkirch (Weinfelden)
augusztus 21., 15:00: Kapfenberg Bulls-KAC II. (Kapfenberg)
augusztus 21., 18:30: Ravensburg Towerstars (GER-2.)-EHC Lustenau (Ravensburg)
augusztus 22., 20:00: Dornbirn-Medvescak Zagreb (EBEL) (Lustenau)
augusztus 23., 20:00: WSV Sterzing Broncos (ITA-2.)-HC Innsbruck (Vipiteno/Sterzing)
augusztus 24., 19:30: VEU Feldkirch-EHC Bregenzerwald (Feldkirch)
augusztus 26., 20:00: EV Regensburg (GER-3.)-ATSE Graz (Regensburg)
augusztus 27., 19:30: VEU Feldkirch-HC Thurgau (SUI-2.)
augusztus 27., 20:00: EHC Bülach (SUI-3.)-HC Innsbruck (Garmisch-Partenkirchen)
augusztus 28., 15:00: KAC II-Kapfenberg Bulls (Klagenfurt)
augusztus 30., 19:30: Zeller Eisbären-KAC II. (Zell am See)
augusztus 30., 20:30: Val Pusteria Wolves (ITA-1.)-HC Innsbruck (Brunico/Bruneck)
augusztus 31., 19:15: Villacher SV (EBEL)-ATSE Graz (Villach)
szeptember 2., 18:00: Bolzano Foxes (ITA-1.)-ATSE Graz (Vipiteno)
szeptember 2., 20:00: Fehérvár-farm-Kapfenberg Bulls (Székesfehérvár)
szeptember 3., 17:30: KAC II-Zeller Eisbären (Klagenfurt)
szeptember 3., 19:00: HC Innsbruck-SC Riessersee (GER-2.) (Innsbruck)
szeptember 3.: EHC Bregenzerwald-HC Arosa (SUI-3.) (Lustenau)
szeptember 3.: ATSE Graz-Star Bulls Rosenheim (GER-2.) vagy Sterzing Broncos (ITA-2.) (Vipiteno)
szeptember 3-4.: EZO kupa (Romanshorn, SUI), résztvevők: EHC Oberthurgau (SUI-3.), SC Herisau (SUI-3.), GCK Lions (SUI-2.), Dornbirn
szeptember 4., 17:00: HC Eppan Pirates (ITA-2.)-Zeller Eisbären (Appiano)
szeptember 4., 17:30: HC Thurgau (SUI-2.)-HC Innsbruck (Weinfelden)
szeptember 10., 19:30: Zeller Eisbären-HC Eppan Pirates (ITA-2.) (Zell am See)
szeptember 11., 17:00: Dornbirn-Bietigheim Steelers (GER-2.) (Lustenau)
szeptember 11., 18:00: ATSE Graz-Zeller Eisbären (Graz)
szeptember 13., 20:30: HC Bolzano (ITA-1.)-HC Innsbruck (Bolzano)
szeptember 13., 19:15: Zeller Eisbären-ATSE Graz (Zell am See)

Szólj hozzá!

Címkék: salzburg page felkészülési mérkőzések omszk

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.