A Detroit söpréssel elődöntős

2011.04.21. 10:25 Ryan O'Brien

A Red Wings a negyedik meccsen is legyőzte a Phoenixet, elsőként jutott tovább. A Pittsburgh és a Washington már 3-1-re vezet, New Yorkban és Tampában is kétszeri hosszabbítás döntött, a Washington 0-3-ról fordított. Egyenlített a Buffalo és az Anaheim, a Sabres egy gólt szerezve is nyerni tudott a Philadelphiával szemben.

Több mint másfél óráig küzdöttek a felek New Yorkban, amikor Jason Chimera a 93. percben elcsendesítette a Madison Square Garden közönségét. Pedig a Rangers egy megnyert meccset engedett ki a kezéből a Washingtonnal szemben. A második harmadban három góllal húzott el, Marian Gaborik és Brandon Dubinsky hét másodperc alatt lőtt két gólt. Ez a második leggyorsabb két gól volt a franchise történetében, a csúcsot Rod Gilbert 1968-ban, hat másodperc alatt szerzett két találata jelenti. A harmadik játékrész elején kevesebb mint egy perc alatt egygólos hátrányra zárkózott a Capitals, Marcus Johansson második gólja pedig hosszabbítást ért. A Rangersnek egy hihetetlen sorozata szakadt meg ezzel a vereséggel, eddig mind a 29 olyan meccsét megnyerte, amikor két harmad után vezetett.

Tampában is majdnem ilyen hosszú volt a meccs. A Pittsburgh is a második hosszabbításban szerezte a győztes gólt, ahogy a Washingtonnak, úgy a Penguisnek is csak egy győzelem kell a továbbjutáshoz. A Lightning elleni győztes gólt a télen a Dallastól trade-elt, negyedik playoffmeccsét játszó James Neal lőtte. Dwayne Roloson, a hazaiak veterán kapusa 50 lövést fogott meg. A Pittsburgh a legutóbbi kilenc idegenbeli meccséből a hetediket nyerte a rájátszásban. Már 2-0-ra is vezetett, a Tampa csak egyenlíteni tudott, fordítani nem. Mindkét keretben voltak eltiltottak, a hazaiaknál Steve Downie, a vendégeknél Chris Kunitz nem játszhatott.

Egyetlen gólt láthattak a nézők Buffalóban, Jason Pominville találata azt jelentette, hogy a Sabres kiegyenlítette a Philadelphiával szembeni hátrányát. Ryan Miller már másodszor nem kapott gólt a Flyerstől ebben a sorozatban, a kapus ismét egészen elképesztő védéseket mutatott be, 32 kísérletből egyszer sem sikerült neki gólt lőni. A Philadelphia, amely az alapszakaszban 259 góljával a legeredményesebb keleti csapat volt, már másodszor nem tudott betalálni a playoffban.

Nashville-ben nyert az Anaheim, és ezzel a Ducks is egyenlített. A vendégek speciális egységei megint nagyon jól dolgoztak. Két emberelőnyös gól mellett hátrányból is betalált az Anaheim, amely két szoros harmad után az utolsóban döntötte el a meccset. Az alapszakasz gólkirálya, Corey Perry három ponttal zárt, Teemu Selanne pedig már az ötödik gólját szerezte, amelyből a negyedik volt emberelőnyös.

Elsőként a Detroit jutott a főcsoport-elődöntőbe, miután negyedszer is verte a Phoenixet. Ezen a meccsen is az utolsó játékrész volt a döntő, a Red Wings is három gólt szerzett. A Phoenix franchise-története során először esett ki úgy, hogy egyetlen meccset sem tudott nyerni egy párharcban. A Detroit csapategységére jellemző, hogy a Coyotes elleni sorozatban 13 játékos szerezte a csapat eddigi 18 gólját.

Rájátszás, főcsoport negyeddöntők, 1. mérkőzések, április 20.

Keleti főcsoport

New York Rangers–Washington Capitals 3-4 (0-0, 3-0, 0-3, 0-0, 0-1)
Gólszerző: Anyiszimov (Drury, Sauer, 25.24), Gaborik (Fedotenko, Dubinsky, 33:40), Dubinsky (Fedotenko, 33:47), ill. Szjomin (42:47), Johansson (Laich, Green, 43:44), Johansson (Carlson, Alzner, 52:07), Chimera (92:36). Kapusok: Lundqvist 49/53, ill. Neuvirth 36/39.

Tampa Lightning–Pittsburgh Penguins 2-3 (1-0, 1-1, 0-1, 0-0, 0-1)
Gólszerző: St. Louis (Lecavalier, Purcell, 37:14), Bergenheim (St. Louis, Kubina, 56:43), ill. Kennedy (Z. Michalek, Letestu, ee, 08:14), Asham (Lovejoy, 22:39), Neal (J. Staal, P. Martin, 83:38). Kapusok: Roloson 50/53, ill. Fleury 29/31.

Buffalo Sabres–Philadelphia Flyers 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)
Gólszerző: Pominville (R. Niedermayer, Ennis, 09:38). Kapusok: Miller 32/32, ill. Boucher 28/29.

Nyugati főcsoport

Nashville Predators–Amaheim Ducks 3-6 (1-2, 2-1, 0-3)
Gólszerző: Hornqvist (Sz. Kosztyicin, S. Weber, 05:45), Ward (Franson, Sullivan, ee, 25:44), Halischuk (Klein, Blum, 34:15), ill. Fowler (Perry, ee, 04:41), S. Koivu (J. Blake, 05:14), Selanne (Getzlaf, Fowler, ee, 31:41), Perry (McMillan, eh, 41:17), Getzlaf (Perry, 44:51), McMillan (Marchant, Visnovsky, 46:46). Kapusok: Rinne 23/29, majd Lindback 9/9, ill. Emery 19/22.

Phoenix Coyotes–Detroit Red Wings 3-6 (2-2, 1-1, 0-3)
Gólszerző: Pyatt (Jovanovski, 05:46), Doan (Turris, Yandle, 09:46), Hanzal (Vrbata, Ray Whitney, 21:09), ill. Holmström (Dacjuk, Modano, 03:47), Eaves (Helm, 18:47), Kronwall (Cleary, Hudler, ee, 24:49), Cleary (Filppula, Bertuzzi, 53:41), Bertuzzi (Cleary, Filppula, 55:34), Eaves (üres kapuba, 59:24). Kapusok: Birzgalov 34/39, ill. Howard 24/27.