Fehérváron nyert az Újpest

2011.03.08. 23:44 Hblog

Délutáni mérkőzésen szerezte meg második idei OB I-es győzelmét is az Újpest. Kétgólos előnyre tettek szert a lilák az első harmadban Virág és Szajbert révén, de Pilcsik még az első szünet előtt szépített. A második harmadban egyetlen gól esett, Davis növelte a vendégek előnyét. Az eredmény az utolsó 20 percben sem változott, csak egy civakodás színesítette a csatát, így Ancsin János tanítványai az OB I-ben másodszor is legyőzték a Volán-farmot (1-3). Őrült mérkőzésen nyert a Dab.Docler a Ferencváros ellen, a nézők 13 gólt láthattak. Az első harmadban két-két gólt szereztek a felek, a második harmad elején kettős előnyből a vendégekhez került a vezetés. A Dunaújváros öt perc múlva egyenített, majd a következő hét percben újabb három gyors gólt lőtt Pleszkánnak. A 49. percben a hazaiak még egy góllal megtoldották addigi előnyüket, a Ferencváros azonban az 58. percre felzárkózott. Fekti Bálint mindent megpróbált, lehozta a kapusát is, de ebből a helyzetből ismét a hazaiak voltak eredményesek, Kiss Ákos talált az üres kapuba, ezzel alakult ki a 8-5-ös végeredmény. Jókora késéssel kezdődhetett meg a nap harmadik mérkőzése, a Vasas egy baleset miatt nem érkezett meg időben Miskolcra. Sokáig nem született gól, a 38. percben a hazaiak kanadai légiósa, Josh Bonar talált be emberelőnyből. A következő Vasas-kisbüntetést egy perccel Bonar után Bartzen váltotta gólra, így kétgólos előnnyel mentek a csapatok pihenni. Fordulás után Somogyi és Fodor révén gyorsan egyenlített a Vasas, ez után viszont csak a miskolciak voltak eredményesek. Bonar és Saluga góljainak örülhettek a nézők. Az 5-2-es győzelem azt is jelenti egyúttal, hogy az OB I. középszakaszának kimenetele újra teljesen nyílttá vált. Az első két helyen a Vasas és a Dab között egyetlen pont a különbség, a harmadik és ötödik között pedig hat pont van, egyedül az Újpest esett ki a rájátszásért folytatott küzdelemből, viszont a továbbjutás kérdésébe még beleszólhat.