Magyarország–Belgium 9-1

2011.02.02. 09:51 F. Kapus

Nagyot kellett küzdenie női válogatottunknak az újabb győzelemért az Ausztráliában zajló divízió 3-as világbajnokságon. A Belgium elleni mérkőzés első fél órájában nem sikerült gólra váltania helyzeteit, így ellenfelünk a 10. percben emberelőnyben szerzett góljával nagyon sokáig vezetett. Gasparics Fanni a 33. percben egyenlített, szintén fórból, és innentől nem volt megállás, felszabadult játékkal fölényesen nyert Magyarország. Még a második harmadban átvettük a vezetést Jókai-Szilágyi Zsófia góljával, majd parádés záró harmadot produkáltunk. Az elején három perc alatt lőtt három góllal eldöntöttünk a meccset, majd az 53. percben kapust cseréltek a belgák. A magyar nők nem kímélték az újonnan beállt ellenfelet, hat percen belül négy góllal terhelték hálóját. A vége 9-1 lett. A mérkőzés legjobbja Gasparics Fanni lett, aki a tegnapi 4+2 után ma 2+3 pontot csinált. A horvátok elleni legjobb, Rónai Alexandra ma mesterhármasig jutott. A horvátok 12-1-es legyőzése után ismét egy nagy arányú győzelmet söpörtünk be, de ne feledjük, ez a két válogatott volt az előzetes várakozások szerint és a helyszínen látottak alapján is a két legkönnyebb ellenfelünk. Mindenesetre a nagy változás máris megállapítható a legutóbbi d3-as vb-hez képest, amikor is öt meccsen lőtt négy góllal épphogy bent maradtunk, egy utolsó percben szerzett gólnak köszönhetően. Külön öröm, hogy két óra alatt nem kaptunk egy gólt sem azonos létszám mellett, hiszen mindkét találat emberhátrányban jött. Az ausztráliai vb erőviszonyai kezdenek megmutatkozni, de a második nap végét mindenképpen érdemes megvárni, az Ausztrália–Szlovénia találkozó után tisztább lehet a kép. Az egyértelműen látszik, hogy a divízió 2-ből kieső Hollandia azzal a szándékkal érkezett, hogy visszakerül oda, ahová eredményei alapján is tartozik. Csütörtökön magyar idő szerint 10 órakor a házigazda Ausztráliával szemben minden bizonnyal már az éremért játszik női válogatottunk.