A Phoenix idegenben is nyerte az elsőt

2010.04.19. 12:48 Ryan O'Brien

Egyenlített a Chicago, a Penguins mellett 2-1-re vezet a Phoenix is, amely visszavette a pályaelőnyt a Detroittal szemben, másodszor nyert a Philadelphia és a Colorado.

Az első detroiti meccsen visszaszerezte két napja elveszített pályaelőnyét a Phoenix. A siker áldozattal is járt, az egyik legjobb Coyotes-játékos, Shane Doan a második harmadban megsérült, már nem tért vissza, kérdéses, hogy a negyedik meccsen ott lehet-e. Mindkét kapus, Jimmy Howard és Ilja Brizgalov is 29-29 lövést fogott. A Phoenix már a 29. másodpercben vezetett, ez volt a franchise történetének leggyorsabb gólja a rájátszásban, 1985-ös rekord dőlt meg. A hazaiaknál Valtteri Filppula, a vendégeknél Wojtek Wolski a harmadik playoffgólját lőtte.

A Philadelphia nyerte a harmadik meccset, 2-1-re vezet a New Jerseyvel szemben. Az eddig a bunyóiról híres Daniel Carcillo a hosszabbításban három és fél perc után lőtte karrierje eddigi legnagyobb gólját. A vereség ellenére Martin Brodeur szenzációsan védett, az utolsó harmadban 12 lövést fogott, de saját bevallása szerint nem számított ilyen produkcióra Carcillótól. A Devilsben Brian Rolston két gólt szerzett. Kedden újabb philadelphiai meccs következik.

Az Ottawa első győzelme után már a Pittsburgh vezet 2-1-re. Sidney Crosby szórja a pontokat, góllal és gólpasszal kettőt jegyzett, három meccsen 2+5-nél tart. A Pens első gólját jegyző Alekszej Ponyikarovszkij hat év után talált be megint a playoffban.

A 4-1-es hazai vereség után javított a Chicago, 2-0-ra verte a Nashville-t, Antti Niemi 23 védéssel hozta első rájátszásos shutoutját. Patrick Kane gólt lőtt és hólpasszt adott. A Predatorsból hiányzott Patric Hornqvist, aki az edzésen sérült meg.

Az előző meccsen gólparádét rendezett a Colorado és a San Jose, a harmadik találkozón viszont csak egy született, a hosszabbítás 51. másodpercében a tavalyi második körös Ryan O'Reilly szerezte. A meccs hőse Craig Anderson lett, aki 51 védéssel hozta a shutoutot, míg kollégájának, Jevgenyij Nabokovnak csak 16-ot kellett védenie. A Colorado most 2-1-re vezet, a meccset sérülést miatt kihagyta Dany Heatley, a találkozót Milan Hejduk és az újonc Ryan Stoa sem tudta befejezni.

Rájátszás, 5. játéknap - 2010. április 18.

Detroit Red Wings–Phoenix Coyotes 2-4 (1-1, 0-1, 1-2)
Gól: Filppula (Stuart, Zetterberg, ee.), Franzen (Bertuzzi, Zetterberg), ill. Lepisto (Hanzal, Prucha), Wolski (Lombardi, Stempniak), Prucha (Vrbata, Hanzal), Vrbata (Lombardi, Z. Michalek). Kapusok: Howard 29/33, ill. Brizgalov 29/31.

Philadelphia Flyers-New Jersey Devils 3-2 (1-1, 1-1, 0-0, 1-0)
Gól: Giroux (Timonen, Pronger, ee.), M. Richards (Cracillo), Carcillo (a hosszabbításban, M. Richards, Gagne), ill. Rolston (Kovalcsuk, Zajac, ee.), Rolston (Kovalcsuk, Elias, ee.). Kapusok: Boucer 17/19, ill. Brodeur 31/34.

Ottawa Senators-Pittsburgh Penguins 2-4 (0-1, 1-2, 1-1)
Gól: Fisher (Regin, Cullen, ee.), Cullen (Alfredsson, Spezza, ee.), ill. Ponyikarovszkij (Dupuis, Goncsar), Malkin (Talbot), Crosby (Cooke, Guerin, ee.), Guerin (Kunitz, Crosby). Kapusok: Elliott 20/24, ill. Fleury 20/22.

Chicago Blackhawks–Nashville Predators 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)
Gól: Bolland (Toews, P. Kane, ee.), P. Kane (Sharp). Kapusok: Niemi 23/23, ill. Rinne 31/33.

Colorado Avalanche-San Jose Sharks 1-0 (0-0, 0-0, 0-0, 1-0)
Gól: O’Reilly (a hosszabbításban). Kapusok: Anderson 51/51, ill. Nabokov 16/17.