Ovecskin hármat lőtt a bajnoknak

2010.02.08. 10:38 Ryan O'Brien

Nagyszerű meccsen folytatta lehengerlő győzelmi sorozatát a Washington, Ovecskinék a Pittsburghöt verték hosszabbításban. Megszakadt a Boston pocsék szériája, a Bruins a két Original Sixes összecsapásán idegenben nullázta le a Montreal Candienst.

A Washington Capitals erejét jellemzi, hogy 0-2 és 2-4 után sem adta fel, a végén hosszabbításban gőzte le a Pittsburghöt, sorrendben 14. győzelmét aratta. Jól kezdett a vendégcsapat, Sidney Crosby duplájával zárta az első harmadot. Ovecskin szépítő találatára két Jordan Staal-gól jött. Az utolsó húsz percben megint az orosz sztár villogott, meglőtte 41., majd öt perccel később 42. szezonbeli gólját is, 86 pontnál jár mindössze 51 mérkőzésen. A hosszabbításban majdnem a negyedik orosz gól is meglett, 4 a 3 ellen támadtak a hazaiak, Ovecskin a kapuvasat találta el, a kipattanót Knuble kotorta be, mielőtt Fleury rá tudott volna ülni a korongra.

A meccs hihetetlen feszült hangulatban zajlott, az első harmadban Craig Adams és Mike Knuble verekedett össze, a másodikban Tyler Kennedy és Nicklas Backström kapott 10 percet, a hosszabbításban Brooks Orpik kapott bele botjával ellenfele arcába, amiért véglegessel sújtották, ezt az előnyt használta ki a Washington. A Pittsburgh játékosain a végére kiütközött a fáradság. A Penguins kevesebb mint 24 órával a montreali vereség után megint jégre lépett. A meccs után hajnali negyed háromkor kerültek ágyba a játékosok, majd helyi idő szerint délben bedobták a korongot a Verizon Centerben.

Megmenekült a Boston attól a szégyentél, hogy 85 éves rossz rekordot állítson be. 10 vereség után nyert a Bruins, méghozzá kapott gól nélkül, Montrealban. Marco Sturm két gólt lőtt, Tuukka Rask 36 védéssel hozta a harmadik gól nélküli meccsét a szezonban. Az újonc Adam MacQuaid 12. meccsén első gólját lőtte. A 23 éves kanadai védőt a Columbus draftolta 2005-ben. A Boston 2007-ben cserélte el a Blue Jacketsszel.

126. játéknap, 2010. február 7.

Washington Capitals-Pittsburgh Penguins 5-4 (0-2, 2-2, 2-0, 1-0)
Gól: Ovecskin (Schultz), Fehr (Morrisson), Ovecskin (Poti, Backström), Ovecskin (Knuble, Backström), Knuble (a hosszabbításban, Ovecskin, Green, ee.), ill. Crosby, Crosby (Malkin, Goligoski, ee.), J. Staal (Kennedy, Cooke), J. Staal (Malkin). Kapusok: Theodore 31/35, ill. Fleury 29/34.

Montreal Canadiens-Boston Bruins 0-3 (0-2, 0-0, 0-1)
Gól: McQuaid (Savard), Sturm (P. Bergeron, Chara), Sturm (P. Bergeron). Kapusok: Halak 24/27, ill. Rask 36/36.

A bajnokság állása itt olvasható, a statisztikák legjobbjai pedig itt.