Szuper nagy formában, csapata szárnyal

2010.01.03. 11:38 F. Kapus

A Hannover Scorpions hihetetlen előretörésével zárult az év a német profibajnokságban, a DEL-ben. A november 20-án még 13. csapat legutóbbi 15 meccséből 11-et megnyert, és csupán kétszer kapott ki úgy, hogy pontot sem szerzett, így a második pozícióig tört előre. 6-1-es évzáró vereségük a negyedik helyig dobta vissza Szuper Leventééket, de még mindig ugyanannyi pontjuk van, mint a másodiknak.

A sikerszériában nagy része van a magyar válogatott kapusának. Decemberben öt mérkőzésen lépett jégre Szuper, és szenzációs, 95,7%-os teljesítményt nyújtott, 138 lövésből mindössze 6 gólt kapott. Ugyanebben az időszakban párja, Travis Scott nyolcszor kapott lehetőséget, kétszer az első harmad után le kellett cserélni (Szupert egyszer sem hozták le meccs közben), és 87,8%-ig jutott. Kapusunk december 1-jén részese volt a német szakírók által az év legnagyobb fordításának titulált sikernek. 1-4-nél állt be a sztárigazolásnak szánt Travis Scott helyére, a kanadai 42,9%-kal védett addig. Szuper Levente kapott ugyan egy gólt, de a csapat 1-5-ről megfordította a meccset, és hosszabbításban 6-5-re nyert.

A fiatal német Ziffzer pótlására igazolt Scott még nem tudta megszolgálni az árát. Néha remek napot fog ki, de sokszor elképesztően rosszul véd. Az említett 1-6 is az ő nevéhez fűződik. Meglepő módon az első harmadban kialakult a végeredmény, a krefeldiek 9 lövéséből 6 a hálóig jutott. Nem meglepő, hogy 33%-os teljesítménye után lecserélték Scottot. Szuper negyven perc alatt hibátlan maradt, mind a 16 lövést fogta. A kapusranglistán korábban a tizedik hely környékén állt, de a november végi és a decemberi alakításaival 91,2%-osra tornázta fel összteljesítményét, így már ötödik a DEL-kapusok között. 19 mérkőzésen lépett jégre, 14-szer szerepelt végig. A német jégkorongszakírók nyolc fordulóban is kulcsszereplőnek látták, kétszer a meccs emberének választották, ötször a második legjobbnak, egyszer a harmadik helyre tették. Ebben a versenyben jelenleg a liga 12. helyén áll.