Ne adjunk előnyt az ellenfélnek

2010.01.01. 16:10 F. Kapus

Az előző két mérkőzésen a második és a harmadik harmadban nagyon jól játszottunk, de már az első húsz percekben vesztettünk, ez utóbbit kell a Linz ellen megakadályozni, foglalta össze a lényeget Énekes Lajos, a Sapa Fehérvár AV19 edzője. Délelőtt megvolt a magyar bajnok első 2010-es tréningje, érdeklődésünkre az edző megjegyezte, állíthatja, senki sem jelent meg másnaposan. Jó hír, hogy a keretből egyedül hiányzó Ondrejcik Rastislav műtétje után megkezdte a száraz edzéseket.

"A szokásos ráhangoló tréningen túl vagyunk, szerencsére nincs további sérült vagy beteg. Így azzal a felállással vágunk neki a Linz ellen, ahogy Grazban lejöttünk, tehát a sorok maradnak, a kapuban Satosaaari kezd. Nem szeretnénk a jó hazai mérlegünkön rontani, két pontot kell szereznünk. Színvonalában és eredményességében is tartani kívánjuk az eddigi meccseinken tapasztaltakat. Kulcskérdés lesz, hogy emberelőnyben és emberhátrányban a maximumot nyújtsuk. Ez idő tájt mai ellenfelünk áll az első, mi az utolsó helyen az EBEL emberhátrányos védekezési táblázatán, és ez sokat jelent, ezen a mutatón változtatnunk kell, ha sikeresek szeretnénk lenni.

Ha azt a játékot tudjuk nyújtani hatvan percen át, amit Zágrábban és Grazban a 21. és 60. között, nem lesznek gondjaink. Grazban a harmadik harmadban kiemelkedően jól játszottunk, ezt szeretnénk folytatni. Természetesen nagyon fontos, hogy a jó játék eredményességgel párosuljon, mert e tekintetben is gondjaink voltak az utóbbi két meccsen. A legfontosabb tehát, hogy ne adjunk előnyt az ellenfélnek, ehhez mindenképpen biztonságosabb védekezést kell bemutatnunk."

A Linz decemberi teljesítménye gyengére sikerült, 3 győzelem mellett 7 vereséget szenvedtek, ezért csúsztak le az élmezőnyből a középmezőny elejére. Ráadásul az évet három hazai vereséggel zárták, igaz, a legjobb formában lévőktől kaptak ki, a Graztól, a Salzburgtól és a Vienna Capitalstől. A Fehérvár ellen idegenben idén még nem tudtak nyerni, remélhetőleg ez a sorozat folytatódik pénteken is. Ehhez szükség lesz arra is, hogy fantasztikus kanadai, amerikai és svéd támadóikat hatástalanítani tudjuk, és a sok osztrák válogatott jégkorongozó se álljon utunkba.