Magyarország–Oroszország 4-5

2009.11.04. 21:46 F. Kapus

Harcos mérkőzést vívtunk egy magas szintű, kulturált hokit játszó orosz válogatottal, értékelte a szerda este látottakat Fekti István, az ifiválogatott edzője. Magyarország ifjúsági szelekciója kilenc alapember nélkül szorongatta az orosz serdülőket, 4-4 után az 57. percben lőtték vendégeink a győztes gólt. Még kétszer találkozik a két csapat.

"Jó partnerek voltunk egy jó hokimérkőzéshez. Voltak lehetőségeink a győzelem megszerzésére is, de az ellenfél is hagyott ki helyzeteket bőven. Jól dolgozott a csapatunk, tisztesen helytálltunk. Az oroszok nagyon jól korcsolyáznak, jól lőnek, keményen és gyorsan passzolnak, egyénileg képzettek. Ennek ellenére bőven volt gondjuk velünk, mert agresszíven és keményen játszottunk, sok ütközéssel. Ez volt a célravezető ellenük, de ennél fegyelmezettebben kell ezt csinálnunk, mert sok volt a kiállításunk, amit ki is használtak a túloldalon. Reális eredmény született."

A mérkőzés első két harmadában négy sorral játszott a magyar válogatott. Galló Illés emberelőnyből szerzett vezetést a nyolcadik percben. Az oroszok szintén fórból egyenlítettek, majd még az első harmadban a vezetést is megszerezték. A második harmad elején hátrányból növelték 3-1-re az előnyüket, több gól nem született ekkor. A második szünetben átszervezték az edzők a csapatot, a sorokat összekeverték. A hosszú sérüléséből visszatért Erdélyi Tamás egyelőre csak negyven percet tudott vállalni. Galló második góljával szépítettünk, de csakhamar ismét kétgólos lett a hátrányunk. Ám Nagy Richárd és Fodor Zoltán góljával – utóbbi ezenkívül két gólpasszt is adott – egy percen belül 4-4-re módosítottuk az eredményt. A jókedvet Kamajev második gólja rontotta el. Csütörtökön 14 órakor következik a második felvonás.