A San Josét lenullázták az otthonában

2009.04.17. 12:56 Ryan O'Brien

Az NHL-rájátszás második napján az Anaheim idegenbeli győzelme okozta a legnagyobb meglepetést. Jól kezdett a Boston, magabiztosan a Detroit. Megvan az első overtime-os meccs is, a Chicago nyert így a Calgary ellen. Továbbra is hozzuk a videókat.

A Boston ott folytatta, ahol az alapszakaszban abbahagyta. Phillip Kessel az idei playoff első duplázója, a csatár gólpasszt is adott. Zdeno Chara lett a meccs embere. A szlovák óriás érdeme a győztes gól,  24:55-öt töltött a jégen, a legtöbbet a csapatból. Nagyon feszült volt a hangulat, a harmadik harmad utolsó 15 másodpercében 48 perc büntetést osztottak ki a játékvezetők. A hazaiak közül Milan Lucic és Steve Montador, a vendégektől Maxim Lapierre és Guillaume Latendresse mehetett idő előtt az öltözőbe. David Krejci két pontot szerzett, olyankor, amikor eredményes volt a Bostonban, a csapat 35 meccsből 28-at megnyert, csak kettőt veszített el, és 5-ször volt hosszabbítás.

Magabiztosan nyerte első meccsét a Detroit. Chris Osgood majdnem hibátlanul lett a meccs legjobbja. Dicséretes, hogy a Columbus a meccs felét kihúzta kapott gól nélkül, de a második harmadban négy és fél perc alatt háromszor mattolták Steve Masont. A találkozó fordulópontja a harmadik gól volt. Jonathan Ericsson lőtte rá, úgy tűnt, Mason simán fogja, de Manny Malhotra belekapott, és az irányt változtatott korong saját kapujába hullott. A gólig a Columbus újonca 21 lövést fogott. Vereséggel kezdte tehá története első playoff sorozatát a Blue Jackests. A detroiti Chris Chelios 261. playoffmeccsét játszotta, növelve előnyét az örökranglistán a 247-gyel álló Patrick Roy előtt. A találkozó utolsó 40 percében 20-8 volt a kapura lövések aránya a Detroitnak.

Győzelemmel kezdett a Chicago is. Martin Havlat vezérletével hosszabbításban verték a Calgaryt. A cseh játékos két gólt lőtt, a másodikat az overtime 12. másodpercében. Ez volt a rájátszásokban az NHL történetének harmadik leggyorsabb hosszabbításban esett gólja. A leggyorsabbat 1989-ben a Montreal-Calgary Stanley-kupa döntőben ütötte Brian Skrudland. A Flames kétszer is vezetett, de megint kikapott. Ebben a szezonban egyszer sem sikerült megvernie a Chicagót. Az alapszakaszban négy Blackhawks-győzelem született, 19-7-es gólkülönbséggel.

Az idei playoff első shutoutja Jonas Hilleré. Az Anaheim idegenben verte nullára az alapszakasz legjobbját, a San Josét. Hiller 35 lövést fogott élete első playoff meccsén, a Ducks 17 lövésből hozta győzelemmel a csatát. Sok van még hátra, de egyből felvetődik a kérdés, hogy a Sharks vajon tényleg csak az alapszakaszban mutat-e kiválót. Az utóbbi négy rájátszásban rendre első vagy második lett divíziójában, de konferenciadöntőt egyszer sem nyert, addig is csak egyszer jutott el. A Ducks folytatja remek szezonvégi sorozatát, utolsó 14 meccséből a 11.-ediket nyerte meg. Hiller után Ryan Getzlaf lett a második legjobb, mindkét gólban benne volt, a másodikat ő lőtte.

Rájátszás, 2. játéknap

Boston Bruins-Montreal Canadiens 4-2 (2-1, 0-1, 2-0)
Gólszerző: Kessel (Krejci, Kobasew), Krejci (Ryder, Lucic), Chara (emberelőnyből, Savard, Kessel), Kessel (üres kapuba, Lucic), ill. Higgins (Metropolit, Tanguay), Kovaljov (S. Koivu, Gorges).
Kiállítások: 28 perc+kizárás (Lucic, Montador), ill. 32 perc+kizárás (Lapierre, Latendresse).
Kapusok: Thomas 26/28, ill. Price 35/38.

Detroit Red Wings-Columbus Blue Jackets 4-1 (0-0, 3-1, 1-0)
Gólszerző: Hudler (Filppula, Samuelsson), Ericsson (Hudler), Kronwall (emberelőnyből, Samuelsson, Franzen), Franzen (Zetterberg), ill. Umberger (Voracek).
Kiállítások: 10 perc, ill. 8 perc.
Kapusok: Osgood 20/21, ill. S. Mason 30/34.

Chicago Blackhawks-Calgary Flames 3-2 (0-1, 1-0, 1-1, 1-0)
Gólszerző: Barker (Toews, Walker), Havlat (Barker), Havlat (az első hosszabbításban, Bolland), ill. Moss (Conroy, Glencross), Cammalleri (Langkow, Bertuzzi).
Kiállítások: 6 perc, ill. 6 perc.
Kapusok: Habibulin 23/25, ill. Kiprusoff 25/28.

San Jose Sharks-Anaheim Ducks 0-2 (0-0, 0-0, 0-2)
Gólszerző: S. Niedermayer (emberelőnyből, Getzlaf, R. Whitney), Getzlaf (Brown).
Kiállítások: 8 perc, ill. 12 perc.
Kapusok: Nabokov 15/17, ill. Hiller 35/35.