A Dab.Docler megelőzte az NZ-Starst

2009.01.16. 21:49 D. Gromov

Az UTE legyőzte a IV. kerületi rangadón az NZ-Starst, a dunaújvárosiak érvényesítették a papírformát a Miskolccal szemben, ez azt jelenti, hogy a Dab.Docler előnye összesen nyolc meccsel a Mol Liga-alapszakasz vége előtt két pont a 4. playoffos helyért folytatott küzdelemben, de úgy, hogy a káposztásmegyeriek egy meccsel kevesebbet játszottak.

A nap első találkozója elképesztően fordulatosra sikerült, a HC Csíkszereda 1-3-ról jött vissza a Steauával szemben, aztán viszont kétszer is egyenlítettek a bukarestiek, de harmadszor már nem tudtak, Zabludovszkij második góljára nem volt válaszuk, 6-5. Az SC Csíkszereda nem kímélte az Alba Volán farmcsapatát, a fontos dolgok már az első harmadban eldőltek, Ramstedt mesterhármast jegyzett, 7-1.

A Dab.Docler még keményebben bánt a Miskolccal, húsz perc után 6-1-re vezettek a hazaiak, a vége 9-1 lett, itt Azari és Papp Viktor duplázott. A Ferencváros szépen helytállt Gyergyószentmiklóson, 3-2-re nyertek a zöld-fehérek, a válogatott bő keretébe behívott Hoffmann és Jánosi is gólt ütött.

A nap rangadóján nem bírta tartani a lépést az Újpesttel az NZ-Stars. Helyszíni emberünk szerint Juraj Kadlubjak a szezon legnagyobb gólját ütötte, a keresztvasról vágódott a gólvonal mögé a korong. Két perc alatt három találat esett az első harmadban, a szlovák után előbb Németh Péter növelte kettőre a fogadóelőnyt, majd a tinédzser Fodor Csanád szépített. A három pont sorsáról ismét csak Kadlubjak döntött, a harmadik felvonás közepén állította be a 3-1-es végeredményt.

Most tehát az van, hogy a HC Csíkszereda hatalmas előnnyel első, az SC Csíkszereda és az UTE egymás sarkában van, de a székelyek kevesebbet játszottak. Ebből következően valószínű, hogy mindkét elődöntőre Csíkban kerül majd sor, és az is fixnek látszik, hogy az egyik ágon éppen az SC és az UTE csap össze. Az ellenben nagyon is kérdéses, hogy a HC ellenfele a Dab.Docler vagy az NZ-Stars lesz. Ebben a pillanatban a Dabnak 62 pontja van, a Starsnak 60. A dunaújvárosiaknak még két, a káposztásmegyerieknek három mérkőzésük van. A Dab megy Újpestre, és fogadja a Starst. A Stars Miskolcon és Dunaújvárosban vendégszerepel, legvégül pedig elmaradt meccsét pótolja az SC ellen.

Lehet számolgatni. Első nekifutásra úgy tűnik, minden Dunaújvárosban dől majd el. Hacsak a Stars nem hibázik Miskolcon, és a Dab nem nyer hatalmas bravúrral a Megyeri úton. Nem győzzük elégszer mondani: óriási izgalmak elébe nézünk.