Kanada 0-3-ról verte az USA-t

2009.01.01. 12:47 D. Gromov

Kanada válogatottja megállíthatatlannak tűnik, az ottawai A csoportos junior-világbajnokság első számú favoritja hatalmas csatában gyűrte le az Egyesült Államokat. Az oroszokat viszont csúnyán elkapták, a tavalyi döntős svédek nullára nyertek. Ez azt jelenti, hogy kanadai–orosz álomdöntő, ahogy tavaly Pardubicében is, megint elmarad.

A Kanada–Egyesült államok mérkőzésre 20 223-an voltak kíváncsiak, és először is azt látták, hogy a 13. percben már 3-0-ra vezetnek az amerikaiak. A jövő sztárja, mármint John Tavares, ekkor megrázta magát, egy percen belül duplázott, visszahozva a meccsbe csapatát. Még az első harmadban született egy újabb kanadai gól, döntetlennel kezdődött tehát a szünet. Az utolsó felvonás 5-4-es hazai vezetéssel indult, és nem is változott az eredmény a 60. percig, amikor is az amerikaiak kapuslehozatallal próbáltak egyenlíteni, de ehelyett két üres kapus gólt kaptak. Az egyiket megint csak Tavares szerezte, összejött tehát a mesterhármas, 7-4.

A zseniális tinédzser immár a pont- és a góllistán is az első helyen áll a maga 8+4-ével, előbbin párban 3+9-es honfitársával, Cody Hodgsonnal. Még egy érdekes adat: Kanada emberelőny-kihasználása négy meccs után 60 százalék.

A szilveszteri játéknap másik szuperrangadója kevésbé alakult szorosan. A svédek 4-0-val húzták be az első harmadot, és a meglepett oroszok innen már nem tudtak visszajönni, 5-0. A szlovákok büntetőkkel győzték le 3-2-re a finneket, ebben nincs semmi meglepő, de a 33-12-es kapura lövési arány már kissé ijesztő. Ekkora differencia olyan csapatok közt szokott lenni, amelyek nem egy divízióba tartoznak. Felmerül a kérdés, hogy a finn utánpótlás akadozik kissé, vagy a szlovák szárnyal. Még egy eredmény: Csehország–Kazahsztán 10-2.

A csoportkörnek ezzel vége, eredmények, táblázatok itt, kialakult a felső- és az alsóház mezőnye. A helyzet fokozódik, egy nap pauza után az oroszok a csehekkel, az amerikaiak a szlovákokkal negyeddöntőznek. Előbbi pár győztese Kanadával, utóbbié Svédországgal játszik a fináléért, egyvalami tehát már biztos: kanadai–orosz döntő nem lesz.