A Columbus megállította a San Josét

2008.12.18. 14:57 Ryan O'Brien

Kikapott Columbusban a liga legjobbja, igaz, csak hosszabbításban. Három találkozón túlóráztak az NHL 71. játéknapján. Visszavonultatták Trevor Linden 16-os számú mezét, a Vancouver győzelemmel ünnepelte a jeles eseményt.

Az eddig csak ötvenszázalékos Columbus megállította a San Josét. A Blue Jackets a hosszabbítás harmadik percében, R. J. Umberger találatával győzött. Steve Mason, a hazaiak újonc junior-világbajnok kapusa volt a találkozó hőse. 47 lövést fogott, az eddigi 15 meccséből ez volt a legjobb. A 20 éves kapus kilenc győztes összecsapásnál tart. A Sharks 31-ből 25 győzelemmel, 3 vereséggel, 3 döntetlennel áll, ez 53 pontot jelent. Ilyenre legutóbb a Boston volt képes, még az 1929/1930-as szezon elején. A Blue Jacketsben Jared Boll a 100. meccsét játszotta.

Ünnepel kezdődött, hazai győzelemmel ért véget a Vancouver–Edmonton rangadó. A Canucks visszavonultatta Trevor Linden 16-os mezét. A klub történetében ő a második, akit ez a megtiszteltetés ért. A másik Stan Smyl, a 12-es volt az övé. Linden pályafutása során 19 szezonon keresztül szolgálta a Vancouver, a New York Islanders, a Montreal és a Washington csapatait. 1988-ban a Vancouverben kezdett, 2001 novemberében visszatért. 1382 meccsen 375 gólt lőtt, 492 gólpasszt adott. 1994-ben Stanley-kupa-döntőt játszott, de 4-3-ra kikaptak a New York Rangerstől. Junior-világbajnok, felnőtt vb-ezüstérmes. A meccset a hazaiak nyerték meg, elsősorban Daniel Sedin kimagasló játékával. A fiatal svéd két gólt ütött, gólpasszt is adott.

Martin Brodeur nélkül is menetel a New Jersey. Utolsó 13 meccséből 10 győzelem és két vereség a mérlege. Clemmensen kiválóan helyettesíti neves csapattársát. Góllal és gólpasszal tért vissza Marian Gaborik, de a Minnesota így is kikapott hosszabbításban a Calgarytől. Los Angelesben a kétgólos Michal Rozsival döntött az overtime-ban.

A New York Rangers sorrendben harmadszor nyert. Most jön a legnehezebb feladat, szombaton a San José otthonában lépnek fel.

71. játéknap, eredmények

Buffalo Sabres-New Jersey Devils 3-5 (1-2, 1-1, 1-2)
Gólszerző: Stafford (MacArthur, Roy), Kaleta (Paille, Spacek), Gaustad (Pominville, Hecht), ill. Zajac (Mottau, Langenbrunner), Parise (emberelőnyből, Langenbrunner, Elias), Salvador (Elias, Gionta), Clarkson, Rolston (Clarkson).
Kiállítások: 10 perc, ill. 10 perc.
Kapusok: Clemmensen 23/26, ill. Miller 25/30.

Columbus Blue Jackets-San Jose Sharks 2-1 (0-0, 0-0, 1-1, 1-0)
Gólszerző: Peca (Voracek, Nash), Umberger (Huselius, Tyutin), ill. Setoguchi (R. Blake, Marleau).
Kiállítások: 10 perc, ill. 6 perc.
Kapusok: Mason 47/48, ill. Nabokov 30/32.

Minnesota Wild-Calgary Flames 2-3 (0-0, 1-2, 1-0, 0-1)
Gólszerző: Brunette (Gaborik, M. Koivu), Gaborik (Brunette), ill. Langkow (Lundmark), Conroy (Cammalleri), Bertuzzi (Langkow, Regehr.
Kiállítások: 16 perc, ill. 16 perc.
Kapusok: Backström 27/30, ill. Kiprusoff 25/27.

Vancouver Canucks-Edmonton Oilers 4-2 (0-0, 3-0, 1-2)
Gólszerző: D. Sedin (emberelőnyből, Edler, Wellwood), Kesler (Bernier, Mitchell), D. Sedin (Hansen, Bieksa), Hansen (üres kapuba, H. Sedin, D. Sedin), ill. Penner, Gagner (emberelőnyből, Hemsky, Nilsson).
Kiállítások: 29 perc, ill. 19 perc.
Kapusok: Sanford 22/24, ill. Roloson 24/27.

Los Angeles Kings-New York Rangers 2-3 (1-1, 0-1, 1-0, 0-1)
Gólszerző: O’Sullivan (emberelőnyből, Kopitar, Brown), Brown (Calder, O’Donnell), ill. Drury (Dawes, Girardi), Rozsival (büntetőből), Rozsival (M. Staal, Drury).
Kiállítások: 4 perc, ill. 8 perc.
Kapusok: Labarbera 27/30, ill. Valiquette 39/41.

(A végeredményre kattintva az összefoglaló videója, a gólszerzőkre kattintva a találkozó adatlapja tekinthető meg. A bajnokság állása itt van, a statisztikák legjobbjai pedig itt.)