Luongo 201 perce nem kapott gólt

2008.11.09. 13:44 Ryan O'Brien

Egymás után három meccset hozott shutouttal a Vancouver Canucks kapusa, 81-et fogott mindeközben. Roberto Luongo pályafutása 43. góltalan meccsét teljesítette. Tavaly is volt hasonló szériája, 212 percig és 12 másodpercig nem kapott gólt. Ha szerdán a Colorado otthonában kihúzza az első 11 percet, új franchise-rekordot állít fel.

Hokiünnepet hozott a Toronto és a Montreal mérkőzése, legalábbis a hazai szurkolók  számára. A Maple Leafs elpáholta a századik születésnapját ünneplő Montrealt. 0-2-ről még felállt a Canadiens, de 3-3 után ismét hármat vágtak a hazaiak. A Toronto legjobbja a kazah születésű Nik Antropov volt, egy gólt szerzett, 2 gólpasszt adott.

Nincs szerencséje a NY Islandersnek, úgy veszít meccseket, hogy a találkozó nagy részében vezet. Most a Pittsburgh vendégeskedett náluk, és csak a harmadik harmad 17. percében tudott egyenlíteni, aztán Sykora révén a szétlövésben nyert a Penguins. Az utolsó harmadban döbbenetes fölényben játszottak a vendégek, 18-1-re nyerték a kapura lövéseket, és a 17. talált utat MacDonald kapujába. Hal Gill a 800. mérkőzését játszotta.

Aaron Voros megint gólt lőtt a Rangersben, már hatnál jár, ezzel együtt kikapott a csapat a Washington otthonában. Még mindig Szjomin viszi hátán Capst, az orosz 21 pontos. Hossa két góljával nyert a Detroit a New Jersey ellen. Osgood pályafutása 369. győzelmét aratta, a 14. helyre jött fel az örökranglistán. Steve Mason, a Columbus újonc kapusa harmadik meccsén a harmadik győzelmét aratta. Darcy Tucker 200. góljával verte a Colorado a Nashville-t, Budaj karrierje hatodik shutoutját érte el a Avalanche-ban.

Továbbra is remekel az idei draft két első köröse, a dán Mikkel Boedker és a kanadai Drew Doughty. Boedker a Phoenix csapatában duplázott a Florida ellen, 12 meccsen 7 (5+2) pontot szerzett. Doughty,az 1/2-es gólt lőtt és két gólpasszt adott a Los Angeles színeiben a St. Louis ellen, 13 meccsen 5 pontja van.

32. játéknap, eredmények

Boston Bruins-Buffalo Sabres 3-1 (1-1, 2-0, 0-0)
Gólszerzők: Wideman (Yelle, Kobasew), Kobasew (S. Thornton), Savard (Kessel), ill. Connolly (Pominville, Rivert).
Kiállítások: 4 perc, ill. 6 perc.
Kapusok: Fernandez 32/33, ill. Miller 37/40.

Toronto Maple Leafs-Montreal Canadiens 6-3 (1-0, 3-3, 2-0)
Gólszerzők: Hagman (emberelőnyből, Grabovszki, Finger), Grabovszki (Kuljomin, White), Hagman (emberelőnyből, Kubina, T. Kaberle), Antropov (Ponyikarovszki, Stajan), Kubina (emberelőnyből, Antropov, T. Kaberle), Ponyikarovszki (Antropov, Stajan), ill. Lang (emberelőnyből, Tanguay, Markov), Plekanec (Sz. Kosztyicin, Kovaljov), S. Koivu (Tanguay, Higgins).
Kiállítások: 14 perc, ill. 39 perc+végleges (Kostopoulos).
Kapusok: Toskala 17/30, ill. Price 35/41.

New York Islanders-Pittsburgh Penguins 3-4 (1-0, 2-2, 0-1, 0-0, 0-1)
Gólszerzők: Weight (Guerin, Hilbert), Jackman (Weight, Sutton), Hilbert (Okposo, Sutton), ill. Kennedy (Zigomanis, Cooke), J. Staal (Malkin, Letang), Kennedy (Goligoski, Zigomanis), Sykora (szétlövésből).
Kiállítások: 8 perc, ill. 8 perc.
Kapusok: MacDonald 29/32, ill. Sabourin 19/22.

Philadelphia Flyers-Tampa Bay Lightning 1-2 (1-0, 0-2, 0-0)
Gólszerzők: Briere (emberelőnyből, Gagne, Richards), ill. J. Jokinen (Recchi, Roberts), Prospal (Lecavalier, St. Louis).
Kiállítások: 22 perc, ill. 20 perc.
Kapusok: Biron 20/22, ill. Smith 35/36.

Washington Capitals-New York Rangers 3-1 (2-0, 0-0, 1-1)
Gólszerzők: Laich (emberelőnyből, Szjomin, Backström), Poti (Gordon), Szjomin (üres kapuba, Schultz), ill. Voros (emberelőnyből, Dubinsky, Girardi)
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Kapusok: Johnson 28/29, ill. Lundqvist 25/27.

Detroit Red Wings-New Jersey Devils 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)
Gólszerzők: Hossa (Rafalski), Hossa (Dacjuk), Maltby (Lilja, Kopecky), ill. Parise (Oduya, Zajac).
Kiállítások: 11 perc, ill. 13 perc.
Kapusok: Osgood 24/25, ill. Weekes 28/31

Columbus Blue Jackets-Calgary Flames 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)
Gólszerzők: Chimera, Brassard (Commodore, Hejda), Malhotra, ill. Iginla (emberelőnyből, Bertuzzi, Phaneuf).
Kiállítások: 28 perc, ill. 30 perc.
Kapusok: Mason 22/23, ill. McElhinney 25/28.

Colorado Avalanche-Nashville Predators 1-0 (0-0, 1-0, 0-0)
Gólszerzők: Tucker (Hensick, Smyth)
Kiállítások: 14 perc, ill. 18 perc.
Kapusok: Budaj 26/26, ill. Ellis 19/20.

Phoenix Coyotes-Florida Panthers 4-1 (0-1, 2-0, 2-0)
Gólszerzők: Mueller (O. Jokinen, Yandle), Boedker (Winnik, Yandle), O. Jokinen, Boedker (Hanzal), ill. Zednik (Boynton, Peltonen).
Kiállítások: 2 perc, ill. 14 perc.
Kapusok: Brizgalov 26/27, ill. Vokoun 35/39.

Vancouver Canucks-Minnesota Wild 2-0 (1-0, 0-0, 1-0)
Gólszerzők: Salo (emberelőnyből, Bieksa, H. Sedin), D. Sedin (H. Sedin, Bieksa)
Kiállítások: 13 perc, ill. 19 perc.
Kapusok: Luongo 29/29, ill. Backström 27/29.

San Jose Sharks-Dallas Stars 2-1 (1-0, 0-0, 1-1)
Gólszerzők: Boyle (J. Thornton, Marleau), Marleau, ill. Eriksson (Ott).
Kiállítások: 13 perc, ill. 11 perc.
Kapusok: Boucher 23/24, ill. Turco 31/33.

Los Angeles Kings-St. Louis Blues 5-3 (1-0, 2-0, 2-3)
Gólszerzők: Kopitar (emberelőnyből, Brown, Doughty), Frolov (emberelőnyből, Quincey, Moller), Preissing (Gauthier, Frolov), Doughty (emberelőnyből, Kopitar, Preissing), Brwon (üres kapuba, Calder, Kopitar), ill. McDonald (Boyes, Tkachuk), Berglund (Backes, Janssen), Boyes (emberelőnyből, McDonald, Stempniak)
Kiállítások: 13 perc, ill. 17 perc.
Kapusok: Ersberg 24/27, ill. Legace 26/30.

(A végeredményre kattintva az összefoglaló videója, a gólszerzőkre kattintva a találkozó adatlapja tekinthető meg. A bajnokság állása itt van, a statisztikák legjobbjai pedig itt.)