NZ-Stars–Dab.Docler 4-3

2008.09.09. 22:39 D. Gromov

Kezdetnek egyáltalán nem volt rossz, hajtós meccset játszott a Mol Liga nyitányán az abszolút újonc NZ-Stars és a többszörös bajnok Dunaújváros. Előbbi nyert büntetőkkel.

Először is örömtelinek találtuk, milyen sokan óhajtották megnézni a szezon első összecsapását a káposztásmegyeri jégcentrumban. Csak a lelátók egyik oldalát nyitották meg, de az kis túlzással majdnem megtelt, 600-800 szurkoló biztos volt a helyszínen, és mintha többnyire a Stars-drukkerek lettek volna hangosabbak.

Ezzel együtt a Dab pillanatok alatt megszerezte a vezetést Magosi Bálint révén, de nem sokáig örvendezhettek, mert Szappanos Dávid a 4. percben egyenlített, sőt a Holéczy társaságában Svédországból igazolt Robert Davis révén csakhamar előnybe is került a Stars. A pörgős első harmad után lanyhább második következett, Dab-egyenlítéssel, megint az agilis Magosi talált be. A harmadik felvonásban ismét dinamikusabban zajlottak az események, Azari Zsolt saját kipattanóját kotorta be. Szappanos újabb gólja azonban visszahozta a hazai reményeket.

Hegyi Ádám magas botos 2+2-je miatt az utolsó négy percet hátrányban töltötték az újvárosiak, de a kápmegyeriek nem tudtak élni a sansszal, tehát a döntés a büntetőkre maradt. Mindenki kihagyta, csak Robert Davis nem, a 4-3-mal a két pont a Starsé lett, de a Dabnak is jutott egy.

Egyenlő erők küzdöttek, ez nem kérdés. Mindkét kapus jól védett, vagy a támadók lőttek nem annyira jól, a Starsból a második sor játékát muszáj kiemelni mindenestül – a Davis, Holéczy, Szappanos trióval –, a Dabban pedig Magosi produkciója mellett az SC Csíkszeredából igazolt Peter Misal játéka aratott osztatlan tetszést. Folytatás tehát pénteken, teljes fordulóval.