Zürich–Sparta döntő a Red Bulls Salute-on

2008.08.24. 09:09 kovacsistvan

Véget ért a salzburgi Red Bulls Salute csoportköre, a helyosztók következnek. A két csoport utolsó helyezett csapatai az ötödik helyért, a két második a harmadikért, a csoportgyőztesek az aranyért játszanak.

Az A csoport első mérkőzésén a Kölner Haie a Slovan Bratislavával találkozott, gólgazdag  csatában 5-7 lett a végeredmény. A kölniek öt góljából négy emberelőnyben született. A másik 21-ei találkozón a házigazdák a Sparta Prahával csaptak össze, 4-3 arányban nyertek a csehek, a Salzburg mindhárom gólja emberelőnyben esett.

A második napon a pozsonyiak a Zürich Lionsszal meccseltek, 4-1-es svájci győzelem született, a szlovákok gólját a magyar származású Döme Róbert ütötte. A B csoport aznapi meccsén a SZKA Szentpétervárral találkozott a Sparta. A vezetést a második harmad második percében megszerezték a csehek, majd az utolsó előtti másodpercben betaláltak Esche üres kapujába is, 0-2.

A 23-ai Köln–Zürich mérkőzés előtt még semmi sem dőlt el az A csoportban. A kölniek vezettek két góllal is, de kiegyenlítettek a svájciak, végül büntetőkkel 3-2-re nyertek a zürichiek. A B csoportot már megnyerte a Sparta Praha, így a SZKA–Red Bulls mérkőzés a második helyről döntött. Az oroszok háromszor kaptak 2+10 perces büntetést, sőt a második harmad közepén Valerij Pokrovszkij 5+véglegest érdemelt. A súlyos büntetés oka az volt, hogy egy osztrák játékossal összeakadt az ütőjük, a Red Bulls-os a fejére esett, a bal szemöldöke felrepedt, percekig ápolták a pályán. Nem sokkal később kettős emberelőnyben megszerezte a vezetést a házigazda, erre kétszer is válaszoltak emberhátrányban az oroszok, majd a harmadik harmad végén kihasználtak egy emberelőnyt a szentpéterváriak, 1-3.

Az ötödik helyért 12:30-tól Kölner Haie–Red Bull Salzburg mérkőzést rendeznek, 16 órától Slovan Bratislava–SZKA Szentpétervár lesz a harmadik helyért, míg a tornagyőzelemért 19:30-tól viaskodik a Zürich Lions és a Sparta Praha. A mérkőzéseket élőben lehet nézni a torna hivatalos honlapján, a "live stream" menüpontra kattintva.