Nagy fölénnyel vezet az Ottawa és a Detroit

2007.12.16. 14:19 Ryan O'Brien

72. nap – 2007. december 15.

Igazi meccsdömping volt szombat éjszaka, 26 csapat lépett pályára. Meglepetésekben és érdekes eredményekben ezúttal sem volt hiány. A New Jersey otthonában nyert a Phoenix. Auld továbbra is remekül helyettesíti Thomas-t. Kane-t nagyon szeretik Buffalóban, főképp ha nem tömi ki őket. Továbbra is gyatra a San Jose hazai mérlege. Az Edmonton és a Montreal nyerte a kanadai rangadókat. Nagyon magabiztos a két konferencia listavezetője, az Ottawa és a Detroit is tarolt. A Colorado két nap alatt kétszer verte a Nashville csapatát. 13 mérkőzés és 71 gól története.

A Phoenix 2003. december 2-a után játszott ismét a New Jersey otthonában, és ahogy akkor tette, ezúttal is győzött. A Devils utoljára 2001. november 1-jén verte meg legutóbb otthon a Coyotest. A vendégeknél Martin Hanzal 4 pontot (1+3), míg Fredrik Sjoström (2+1) és Radim Vrbata (1+2) 3-3 pontot gyűjtött. Hanzalnak ez az első NHL-szezonja és ez a 4 pont karriercsúcsnak számít, eddig 30 meccsen 3+15-nél jár a cseh center. Sjoström az első forduló után (akkor 3-at lőtt a Nashvillenek) lőtt 2 gólt ismét, és a harmadik 3 pontos meccse volt. Martin Brodeur a vereség ellenére kiválóan teljesített, hiszen 34 lövést fogott, míg a vendégeknél ezúttal Brizgalov kispados volt, Mikael Tellqvist hárított 30 lövést.

A San Jose sorrendben ötödször is kikapott otthon a Dallas csapatától, pedig Setoguchi góljával még a Sharks vezetett. A vendégeknél Mike Ribeiro és Brenden Morrow tette a legtöbbet a sikerért, mindketten 1+1-et értek el, Szergej Zubov ismét adott 2 gólpasszt és ezzel ötödik meccse óta pontszerző, 30 pontjával a legeredményesebb védő az NHL-ben (az utóbbi 5 találkozón, 11 pont, 1 gól 10 assziszt). A San Jose az egész liga legeredményesebb csapata, idegenben. Otthon egész egyszerűen nem megy Ron Wilson edző legényeinek, 15-ből csak 6 győzelem. Marty Turconak ezúttal csak 16 lövést kellett védenie és a Sharks elleni meccsein, 26-ból immár a 17. győzelmét aratta.

Amióta Alex Auld megérkezett Bostonba és védi a Bruins kapuját a csapat 5-ből négy meccset megnyert. Most a Columbus ellen shutoutra hozta a mérkőzést, és idén ez volt az első ilyen produkciója, 32 lövést állított meg, kiválóan helyettesíti a sérült Tim Thomast. Jeremy Reich pályafutása első NHL-gólját lőtte. A Blue Jackets 2003. január 18-a után játszott ismét Bostonban, és újra kikapott. A Boston mindössze 18 lövéssel próbálkozott. A Columbus védője, Jared Boll az egyike annak a három játékosnak (Carcillo, Phoenix 140 perc, Godard Calgary 106 perc), akik már több mint 100 percet töltöttek büntetésben. A fiú most sem bírt magával, egy kis bunyóért vágták ki. 30 meccsén 109 percnél tart. A Bruins győzelmével már második keleten.

Ezúttal nem ment a Chicago tinisztárjainak annyira, hogy győzelemre vigyék a Black Hawks csapatát és a Buffalo 2000. október 15-e után ismét nyerni tudott odahaza. Patrick Kane ennek ellenére egy újabb góllal, míg Jonathan Toews egy gólpasszal erősítette a hitet a két sztárinfjoncban, de azt be kell látni, hogy ahhoz még túl fiatalok, hogy folyamatosan ők vigyék a hátukon a csapatot. A Sabresban ezúttal Thomas Vanek 1 gól és 1 gólpasszt, Derek Roy két gólpasszt jegyzett. A Chicago két nap híján 5 éve vizitált legutóbb Buffalóban. Érdekesség, hogy Kane néhány kilométerre a buffalói HSBC Arena mellett született és nőtt fel. Ezen a találkozón több mint 500 családtagja, rokona és barátja szurkolt a fiatal zseninek. A hazai rajongók sem felejtették el, Kane honnan is indult, amit egy ízben, amikor a büntetőpadon ült, a tudomására is hoztak. Igaz, nagy megtiszteltés is érte őt, hiszen a mérkőzést – jelképesen – Kane édesapja és nagyapja nyitotta meg, ők dobták be a korongot.

Szegény Toronto szurkolók. Pont a kanadai rangadót bukták el, amikor azt hitték, hogy nagyon megy a csapatnak. A Montreal alaposan elpáholta vetélytársát. A Maple Leafs a legutóbbi 5 meccsén 20 gólt ütött, ezúttal nem ment nekik, már 4–0 volt az állás, amikor  Devereaux a szépítő találatot szerezte. A Canadiensben négy játékos is 2 pontot ért el . Saku Koivu 2 gólt ütött, Chris Higgins 2 gólpasszt adott, Kovalev és Szergej Kascicin pedig 1+1-et ért el (a fehérorosz játékos csak csütörtökön érkezett az AHL-es Hamiltonból, ez volt a második NHL-mérkőzése). Koivu egy hallatlan hosszú gólcsendet tört meg, 12 meccs után tudott újra eredményes lenni. Mindössze 7 gólnál tart idén, 682 meccsén eddig 559 pontot gyűjtött (166+393). Érdekesség, hogy a két együttes az utóbbi időben mindig szoros meccset játszott eddig, hiszen legutóbbi 7 találkozásuk alkalmával, vagy a hosszabbítás, vagy a szétlövés, vagy mindössze egy gól döntött. Ez most sima volt.

Az Ottawa ismét kezd ellépni vetélytársaitól. Egyre jobb formában játszik, amelynek kárát most az Atlanta látta. 44 lövés és 7 gól, nem is csoda, hogy Don Waddell edző a második harmadban Hedberg helyett Kari Lehtonen küldte a kapuba. Ő már csak két gólt kapott. Dany Heatley duplázott, Antoine Vermette 3 pontot szorgoskodott össze (1+2), míg Schubert és Spezza neve mögé 2 assziszt került (az első volt pályafutása 200.gólpassza, 30 asszisztjával vezeti az idevonatkozó ranglistát). A Trashersben Ilja Kovalcsuk 2 gólja és Marian Hossa 2 gólpassza tartotta a lelket. Az Atlanta jelenleg utolsó előtti a Keleti konferenciában.

A Pittsburgh nyerte az Atlantic divizió rangadóját a New York Islanders otthonában, és ezzel az Islanders már utolsó csoportjában. Ezúttal Tyler Kennedy tolta a Penguins szekerét Crosby helyett, a 21 csatár 1 gólt és 2 gólpasszt ért el. Rick DiPietro még így is 37 lövést fogott. Brooks Orpik a Pittsburgh csapatában 250. mérkőzését játszotta és a 30. pontját szerezte.

Hatalmas csatát, 75 lövéssel tarkított mérkőzést, hosszabbítást és büntetőket hozott a Carolina Philadelphia elleni vendégjátéka. Brind’Amour a rendes játékidőben kapura sem lőtt, azonban a büntetőpárbaj 6. embereként eldöntötte a találkozót. Mellette a győztes csapatból a 2 gólpasszt adó Erik Cole és Craig Adams, illetve az 1 gól és 1 gólpasszt jegyző Niclas Wallin neve emelhető ki. A Philadelphiában Joffrey Lupul ismét kitett magáért. A keddi, Pittsburgh elleni meccs után ismét triplázott, sőt a maga büntetőjét is bevágta. Idei negyedik összecsapásuk során először nyert a Hurricanes.

Immár kilenc pont előnnyel, egyre magabiztosabban őrzi előnyét nyugaton a Detroit. A Florida napra pontosan négy év után utazott ismét Detroitba, de ezúttal sem sikerült nyerniük. A Red Wings az utolsó 10 mérkőzéséből 8-at megnyert és pillanatnyilag ez a liga legjobb sorozata. Hihetetlen sok, 81 lövést láthattak a szurkolók. Amelyből a Detroit 46 alkalommal vette ki a részét (Cleary és Franzen egymaga 6-6 alkalommal). 1 gólt és 1 gólpasszt ért el Dacjuk és a védő Rafalski, míg Zetterberg 2 gólpasszt tett hozzá a sikerhez. Valtteri Filippula ismét büntetőből volt eredményes és ugyanazt a pimasz cselt mutatta be, mint hétfő éjszaka a Nashville ellen, bemutatta a lövőcselt a bal alsóra, majd elhúzta a kapus mellett jobbra és bevágta. Érdemes megnézni. Tomas Vokoun 41 lövést fogott, míg a Detroit kapuját ezúttal Chris Osgood védte, remekül. Mike Babcock, a Red Wings főedzője, 200. győzelmét érte el pályafutása során.

A Tampa Bay a legfontosabb meccseit bukja el. Ezúttal hazai környezetben maradt alul a keleti sereghajtó, Washington ellen. A két együttes két harmadon keresztül fej-fej mellett haladt, azonban az utolsó játékrészben Brian Pothier emberelőnyös gólja a Caps sikerét jelentette. A vendégek többször is próbálkoztak, hiszen 32 alkalommal forgott veszélyben a Lightning kapuja. Egy érdekes adat, nem volt kiállítás a mérkőzésen és Alex Ovecskin 7 meccs után először nem volt eredményes (Porthier és Fleischmann ért el 1+1-et). Lecavalier is 2 pontot gyűjtött, de ez kevés volt most a diadalhoz. A két csapat idén 2–2-re áll egymás ellen.

Nagy mázlija volt a Colorado csapatának, hogy Peter Budaj ilyen remek napot fogott ki. A Nashville kétszer annyit lőtt kapura (32–16 volt a javukra), mint a házigazdák, de a szlovák portás két napon belül másodszor győzött a Predators ellen. Ryan Smyth 2 gólpasszt adottt, Paul Stastny (29. hazai pontját szerezte, 11 gól és 18 assziszt a Pepsi Centerben), Svatos és Leopold góljaival nyert az Avalanche.

Csak kétszer nyert a Vancouver azóta, hogy Roberto Luongo megsérült. Bár Curtis Sanfordra ezúttal sem lehet panasz, hiszen 25 lövést fogott a 26-ból, sőt a büntetők során is három alkalommal nem tudtak túljárni az eszén, mégis az Edmonton, Fernando Pisani rávezetésével megnyerte a másik kanadai derbit. Ez volt a két csapat idei ötödik mérkőzése. Az első kettőt a Canucks nyerte, majd immár harmadik alkalommal büntetőkkel az Oilers diadalmaskodott. Mathieu Garon 30-ból 29 védéssel, illetve az eddigi 20 büntetőből 18 védéssel ünnepelte, hogy pénteken kislánya született.

Marian Gáborik és Brian Rolston egy-egy gólja, Josh Harding 35 védése vitte sikerre a Minnesota csapatát Los Angelesben. A Kings eddig a 30 csapatból a legkevesebb pontot gyűjtötte. Blake ezúttal a játékra koncentrált, gólt is szerzett és Kopitar mellett ő lőtt a legtöbbször kapura. A Wild kedd éjszaka a Nashville csapatát látja vendégül és ez lesz Jacques Lemaire, a Minnesota edzőjének 1000. mérkőzése a kispadok mögött. Ő lesz az NHL történetének negyedik edzője, aki eléri ezt a mérföldkövet. Rajta kívül Mike Keenan, Jaques Martin és Ron Wilson teljesítette már, míg a Kings edzőjének, Marc Crawfordnak még 62 mérkőzésre lesz szüksége, hogy ő is „ezredes” legyen. A kaliforniai csapat játékát elnézve, ez már ebben a szezonban nem fog bekövetkezni.

Eredmények: New Jersey–Phoenix 1–4, San Jose–Dallas 2–4, Boston–Columbus 2–0, Buffalo–Chicago 3–1, Montreal–Toronto 4–1, Ottawa–Atlanta 7–3, New York Islanders–Pittsburgh 2–3, Philadelphia–Carolina 5–6 (hosszabbítás után, büntetőkkel), Detroit–Florida 5–2, Tampa Bay–Washington 2–3, Colorado–Nashville 3–1, Edmonton–Vancouver 3–1, Los Angeles–Minnesota 1–2. A bajnokság állása.