Megvan Brodeur 500. győzelme

2007.11.18. 17:36 Ryan O'Brien

44. játéknap – 2007. november 18.

Hát csak meglett az az ötszázadik. Patrick Roy 551 győzelmét követően Martin Brodeur a második olyan kapus az NHL történetében, aki elérte a bűvös határt. Ráadásul a játszótársak mindent megtettek, hogy ez egy nagy győzelem legyen, amit a kiválóan szereplő Flyers otthonában vívtak ki. Ismét hosszabbítás után, de megint nyert az Anaheim. 11 gól született az NHL örökrangadóján. Továbbra is kiváló formában a Rangers.

A szombatról vasárnapra virradó NHL-hétvége első mérkőzését Los Angelesben vívták, ahol a Kings a Pacific Division sereghajtóját, a Phoenixet fogadta. Támadott, de inkább csak támadgatott a Kings, és a Phoenix sokkal motiváltabbnak tünt. A Coyotes hét közben leigazolta Ilja Brizgalovot az Anaheim csapatától, és az orosz kapus bemutatkozása kiválóra sikeredett. A Kings mind a 28 lövését megfogta. Idén az első, összesen a harmadik shutoutját produkálta. A második harmadban emberelőnyből a csapatkapitány Shane Doan döntötte el a talákozót.

Ritkán verik meg ennyire idén az Ottawát, de a Torontónak ez most sikerült. Vesa Toskala mind a 24 lövést megfogta (az idei első shutoutja volt), kedvencünk, Tomas Kaberle két gólpasszt adott, csakúgy, mint Bryan McCabe, míg Mats Sundin az 1270. pontját szerzete. 18 mérkőzést követően ez volt a Senators harmadik veresége.

Az első harmadban még kiegyenlítettnek tűnt a meccs, aztán a másodikban és a harmadikban is három-három gólt ütött a Montreal, s a végén simán nyerte az örökrangadót a Boston ellen. A derbi jellegét mutatja, hogy 107 perc kiállítás volt a mérkőzésen. Glen Murray két gólt ütött, Marc Savard három gólpasszt adott, de ez is kevés volt a Boston sikeréhez. A Montreal 52-szer (!!!) lőtt kapura, a harmadik harmadban 25-8 volt az arány.

És akkor a nap ünnepeltje. A csapat alaposan kitett a kapusáért. Martin 26 lövést hárított, és mind a három harmadot megnyerve diadalmaskodott a New Jersey a kiváló formában játszó Philadelphia ellen, ezzel Brodeur élete 500. NHL győzelmét aratta. A végső dudaszó pillanatában 19 621 ember felállva tapsolt a Wachovia Centerben.

A Carolina ha nagy küzdelemben is, de legyőzte a Florida csapatát. A Hurricanes mindkét gólját a 37 éves veterán, az immár 420 találatnál járó Rod Brind’Amour ütötte. A Carolina védője, Glen Wesley az 1400. mérkőzését játszotta, az NHL történetében ő a 10. védő, aki ennyi találkozón szerepelt.

Ezúttal Patrick Sharp és Rene Bourque, no meg Habibulin fantasztikus teljesítménye kellett ahhoz, hogy a nap egyik meglepetéseként a Chicago hazavigye a pontokat a Detroit otthonából, amely idén negyedszer kapott ki ellenfelétől. Zetterbeg két pontot szerzett, de ez is kevés volt a sikerhez. Sharp három alkalommal, Bourque kétszer volt eredményes, igazolva ezzel a tételt, hogy jó az öreg a háznál. Ma a fiataloknak nem ment, és a rutinos játékosok segítségével győzték le a liga második legjobb csapatát. Feltétlen meg kell említeni a kapus, Nyikolaj Habibulin teljesítményét.  Az orosz hálóőr 39 lövést fogott, a Chicago összesen csak 17-szer próbálkozott.

A Pittsburgh-rajongóknak megint csalódniuk kellett. Amikor már azt hihették, hogy az Islanders legyőzésével a gárda ismét erőre kap, jött a másik New York-i alakulat, a Rangers, amely idegenben, hosszabbítás után nyert. Sidney Crosby egy góljával és egy gólpasszával megnyugtató előny után vonultak pihenőre a csapatok az első harmad után. Aztán Michal Rozsival négy percen belül két gólt szórva ismét nyílttá tette a találkozót. A végén döntetlen állást követően a hosszabbítás következett, amelynek a második perce vége felé a Ferencvárosban is szerepelt (de furcsa ezt kimondani) Jason Strudwick saját maga első győztes gólját szerezve lezárta a történetet.

Szegény Edmonton. Felzárkózhatott volna, ha nyer a Calgary ellen, de Nolan, Lombardi és Nyström vezérletével (mindhárman 2-2 pontot szereztek) a Calgary elhozta a pontokat a másik kanadai rangadón. Sam Gagner másodszor is eredményes volt (most gólpasszt adott) a Calgary ellen, emiatt talán édesapja, Dave Gagner volt kicsit szomorú, aki annak idején játszott a Flamesben. Érdekesség, hogy az Oilers veresége ellenére sokkal jobb volt a Flamesnél kapura lövések tekintetében. Ezt a versenyt 27–16-ra nyerte.

A végére két shoutoutos győzelmet hagytunk. A St. Louis Nashville-ben, az Anaheim San Joséban diadalmaskodott.

Mondjuk úgy, hogy a St. Louis erősen kivédekezte a találkozót a Nashville ellen. Hiszen feleannyit lőtt kapura és még a hosszabbításban is 1–6 volt ez a különbség a Nashville-lel szemben, de a Predators csatárai hiába próbálkoztak (élükön Arnott-tal és Tootoo-val, akik 6-6 alkalommal veszélyeztettek), a Blues Brad Boyesnak köszönhetően győzelemmel utazhatott haza. A mérkőzés hőse a kapus, Hannu Toivonen volt, akinek ez volt az idei 4. mérkőzése. David Legwand, az első gólnál asszisztot adó csatár a  301. pontját szerezte, ezzel a Predators történetének legtöbb pontot szerző játékosa lett, Kimmo Timonen csúcsát átadva ezzel a múltnak.

Giguere három büntetőt hárított, míg Corey Perry a legfontosabbat belőtte. 1–1-es állást követően nyert ismét az Anaheim a San Jose otthonában. Sorrendben negyedik összecsapásán diadalmaskodott a bajnoki cím védője. A Los Angeles Kingset kétszer, a San Josét kétszer (mindkétszer büntetőkkel) verte a Mighty Ducks. Az egyenlő erők küzdelmét hozó találkozón a San Jose szerzett vezetést még az első harmadban, amelyet az utolsó felvonás 8. percéig őrzött is. Akkor Mitchel egyenlített, majd a hosszabbítás után ismét nyert a javuló formát mutató Anaheim.

Eredmények: Los Angeles–Phoenix 0–1, Toronto–Ottawa 3–0, Montreal–Boston 7–4, Philadelphia–New Jersey 2–6, Carolina–Florida 2–1, Detroit–Chicago 3–5, Pittsburgh–New York Rangers 3–4 (hosszabítás után), Nashville–St. Louis 3–4 (hosszabbítás után, büntetőkkel), Edmonton–Calgary 1–3, San Jose–Anaheim 1–2 (hosszabbítás után, büntetőkkel).