Simán nyert az Anaheim

2007.11.16. 08:39 Ryan O'Brien

42. játéknap – 2007. november 15.

Már a 19. másodpercben vezetett, a végén simán nyert a Boston a Toronto ellen. Érdekesség, hogy a forduló előtt a Bruins a liga legkevesebb, a Toronto a liga legtöbb gólját szerző alakulata volt. A Boston sorozatban harmadszor is legyőzte csoportriválisát. Peter Schaefer 2 gólt és 1 asszisztot ért el, 2 pontnál többet idén még nem szerzett, 5 meccs után volt ismét eredményes.

Már a Philadelphia sem hibátlan. Igaz, szétlővéssel, de vereséget szenvedett a New York Rangers csapatától. Ez volt a Flyers idei első hazai veresége. A Rangers már négy mérkőzés óta veretlen. A találkozó hőse Brendan Shanahan volt. Egy gólt szerzett és az ő büntetőjével dőlt el a találkozó. Sean Avery és Scott Gomez 2-2 gólpasszt jegyzet. Fjodor Tyutin, aki a New York-iak legaktívabb támadója volt, karrierje 50. pontját szerezte. A Rangers immár négy mérkőzés óta veretlen a Flyersszel szemben.

Továbbra is a liga legeredményesebb csapata az Ottawa, miután főképp Martin Gerber 35 védésének köszönhetően legyőzte odahaza a Buffalo csapatát. Két gólt szerzett a 800. alapszakasz-mérkőzését játszó Daniel Alfredsson. Mike Fischer és Heatley 2-2 gólpasszt adott. Látványos mérkőzés volt, 71 kapura lövéssel tarkítva. Még egy ünnepelt volt a Senatorsban, Chris Neil, akinek ez volt a 400. mérkőzése. Az Ottawa az NHL legkevesebb vereségét (2) elszenvedve továbbra is magabiztosan vezeti a Keleti Főcsoportot.

Jevgenyij Malkin 2, Sidney Crosby 1 gólpasszt adott, a Pittsburgh négy meccs után ismét nyerni tudott. Tovább tart a Penguins két sztárjának kiváló sorozata. Crosby 18 (ez volt karrierje 250. pontja), Malkin 12 meccs óta pontszerző. Az Islanders sorozatban második idegenbeli vereségét is elszenvedte, 6 meccséből eddig csak kettőt tudott megnyerni.

Ovecskin megint gólt szerzett (sorrendben harmadik mérkőzésén is), ennek ellenére négy meccs után ismét nyerni tudott a Florida a Washington ellen. Zednik kétmeccses kihagyást követően góllal tért vissza.

Martin Erat a hosszabbítás 19. másodpercében döntötte el a mérkőzést, amelyen a Nashville legyőzte a sorrendben második idegenbeli meccsét is elbukó Chicagót. A Predatorts csatára, Alekszander Radulov 3 pontot (1+2) szerzett. Érdekesség, hogy a két gárda utóbbi nyolc párviadalából hatszor a Nashville nyert, és a Chicago két sikere is csak a rendes játékidőt követő hosszabbításban, illetve a szétlövésben dőlt el. A Nashville kiváló formában szerepel, utóbbi hét mérkőzéséből csak a Detroit otthonában kapott ki, akkor is minimális különbséggel. A Blackhawks újonca, Jonathan Toews 8. gólját szerezte, ezzel csapata legjobb góllövője, míg az asszisztok és a pontok tekintetében (15 és 22) továbbra is Patrick Kane az első. A Predatorsban két gólpasszt elérő Legwand pályafutása 300. NHL pontjához ért.

Legutóbbi tíz randevújukból 8. alkalommal győzte le – ezúttal idegenben – a Minnesota az Edmonton csapatát. A Wild két idegenbeli vereséget követően diadalmaskodott ismét. Eric Belanger karrierje legtöbb asszisztját adta, 4-et,  ezzel a 200. pontjánál tart. Visszatért a Minnesota csapatába Marian Gaborik és Stephane Veilleux, míg Skoula a 113. mérkőzése után talált ismét a kapuba. Érdekes, hogy legutóbb 2006. március 13-án volt eredményes, akkor is az Edmonton ellen. Az Oilers 40 lövést zúdított Niklas Backström kapujára, de a svéd portás kettőt leszámítva (mindkettő Jarret Stoll nevéhez fűződik), mindent fogott.

Végig nagy fölényben, kétszer annyit kapura lőve nyert a San Jose a Phoenix otthonában. Jevgenyij Nabokov kapuja 37. alkalommal maradt érintetlen, de a 15 lövéssel nem nagyon tették próbára tudását a Coyotes játékosai. Joe Pavelski két emberelőnyös gólt szerzett (idén először ért el 2 pontot), Patrick Marleau 3 gólpasszt adott (az első volt pályafutása 500. pontja). 7 meccs óta veretlen a Sharks a Coyotes ellen, és a két legutóbbi találkozót is nullára hozta. A Phoenix nyugaton a legrosszabb hazai mutatóval rendelkezik. 9 meccsből csak kettőt tudott eddig megnyerni.

Csak 2–2-ig volt sima, az egyre jobb formában játszó Anaheim a harmadik harmadban 8 perc alatt három gólt rámolt be a Los Angeles Kingsnek, ezzel eldöntötte a ma hajnalban véget ért összecsapást. Corey Perry 2 gólt és egy gólpasszt, Chris Kunitz 3 gólpasszt jegyzett. Rob Niedermayer üres kapus gólja volt a kegyelemdöfés. Az egykor a Fradiban is megfordult sztár idén még csak a második gólját szerezte.

Eredmények: Boston–Buffalo 5–2, Philadelphia–New York Rangers 3–4 (hosszabbítás után, büntetőkkel), Ottawa–Buffalo 3–2, Pittsburgh–New York Islanders 3–2, Florida–Washington 2–1, Nashville–Chicago 5–4, Edmonton–Minnesota 2–4, Phoenix–San Jose 0–6, Los Angeles–Anaheim 3–6.