Elhegedülték a Detroit nótáját

2007.11.14. 10:11 Ryan O'Brien

40. játéknap – 2007. november 13.

Szoros meccsek napja volt a negyvenedik. Egyetlen csapatnak sem sikerült kétgólos különbséggel nyernie, és két mérkőzésen is kevés volt a rendes játéidő. Ismét nyert az Anaheim és az Atlanta, meglepetésre kikapott a Detroit a gyengécske St. Louis otthonában.

Kétszer is vezetett a Florida, a végén mégis nyert az Atlanta a góllövőlista-éllovas Ilja Kovalcsuk találatával, hosszabbításban. A Trashers az elmúlt öt összecsapásból négyet megnyert, javítva csapnivaló mutatóján. Kovalcsuk 15. gólja mellé két gólpasszt is jegyzett (a legutóbbi hat összecsapáson 9-szer volt eredményes), mellette Marian Hossa szerzett még két pontot. A Florida 4 meccs óta nyeretlen.

Simának indult, húsz perc játék után meggyőző volt a Detroit főlénye, hiszen Dacjuk és Cleary góljaival 2–0-ra vezettek. A második játékrészben azonban jött a St. Louis-i attak. 10 perc alatt négyet rámolt be a Blues, nem kis meglepetést és határtalan örömöt szerezve szurkolóinak. Az újonc David Perron ketőt ütött, Erik Johnson és Steve Wagner 2-2 gólpasszt adott. Nem ez volt a Detroit kapusa, Dominik Hasek élete mérkőzése, hiszen 16 lövésből négyet nem tudott hárítani. Hiába tüzelt a Red Wings 30-szor kapura (közülük is Cleary és Zetterberg 6-6 alkalommal), majdnem dupla annyiszor, mint a Blues, Manny Legace nagy formában védett. Zetterberg 17 meccs után először nem szerzett pontot. Érdekesség, hogy a St. Louis az NHL egyetlen csapata, amely idén még nem játszott hosszabbítást.

Fordulatos mérkőzést hozott a Toronto és a Montreal rangadója. Aleksz Kovaljov – 3 pontot ért el – vezérletével nyert a Canadiens, pedig a Toronto végig fölényben játszott (a kapuralövések aránya: 40:25). A mindössze húszesztendős Carey Price 37 lövésnek állta útját a Montreal kapujában. Kyle Welwood első két gólját ütötte ebben a szezonban, ezzel tudott fordítani a Toronto a második harmadban. A Leafs sok játékosa bajlódik sérüléssel. A védő Kubina és Colaiacovo mellett a támadó szekcióból Belak, Kliger és Pohl sem állt Paul Maurice edző rendelkezésére. Nem meglepő, hogy a torontóiak felhozták a Toronto Marlies AHL-csapatból Staffan Kronwallt, aki be is mutatkozott ezen a mérkőzésen.

Nagy küzdelemben, a végső dudaszó előtt 53 másodperccel, Kristian Huselius góljával nyert a Calgary a Minnesota ellen. A Flames öt vesztes meccs után diadalmaskodott újra. Kapujában Mikka Kiprusoff 26 védést mutatott be. A finn kapus október 29-én hosszabbított újabb hat évre, 35 millió dollárért. A Wild csapatában Mikko Koivu két gólt szerzett, viszont ismét hiányzott a két első soros, Marian Gaborik és Pavol Demitra.

Ha apró lépésekkel is, totyogva, de zárkózik az Anaheim. Az első harmadban már 2–0-ra vezetettek, de a lefújás előtt 14 másodperccel Preissing emberelőnyből szépített. A második harmad végén Huskins góljával megint megnyugtató kétgólos előny következett, de harmadik etapban a Kings kiegyenlített. Aztán a büntetőknél a Los Angeles-i Kopitar és Brown is hibázott, Perry pedig bevágta. A Kings csapatában Alekszandr Frolov mindhárom gólt passzal segítette elő. Érdekesség, hogy az Anaheim eddig háromszor játszott az LA Kings ellen, és mindegyik alkalommal más és más állt a kapuban. A nyitó mérkőzésen Ilja Brizgalov, majd a másodikon Jonas Hiller állt a kapuban, tegnap éjszaka Giguere őrizte a ketrecet.

Eredmények: Atlanta–Florida 3–2 (hosszabbítás után), St. Louis–Detroit 4–3, Toronto–Montreal 3–4, Calgary–Minnesota 3–2, Anaheim–Los Angeles 4–3 (hosszabbítás után, büntetőkkel). A bajnokság állását itt találják.