Szlovénia–Magyarország 4-1

2012.04.19. 08:25 F. Kapus

Szlovénia kihasználta helyzeteit, Magyarország nem, így megérdemelten nyertek a hazaiak. Játékban közelebb kerültünk hozzájuk a két évvel ezelőtt látottakhoz képest, eredményben nem. Ismét 4-1-es vereséggel zártunk Ljubljanában. A szerdai rangadón az történt, ami a jégkorongban szokott: a jobb csapat nyert. A világbajnokság azonban még korántsem ért véget, mivel Japán büntetőkkel legyőzte Ausztriát, csütörtökön újabb komoly meccs vár ránk.

Szlovénia az első harmad első felében ránk erőltette akaratát, de aztán felébredtünk, és méltó ellenfelek voltunk az első húsz percben. Ekkor már 1-0-ra vezettek a házigazdák, egy megpattanó lövés az elején utat talált Bálizs Bence kapujába. Az emberhátrányokat átvészeltük a korai gól után, az előnyt jól játszottuk meg, volt gólhelyzetünk, de nem érdemtelenül vezetett Szlovénia húsz percet követően. Keserű tapasztalat volt, hogy könnyen szórt ki minket az orosz bíró, ugyanakkor látszott, megtörni nem tudnak minket.

A mérkőzés legnagyobb kérdése, mi lett volna, ha Sofron István értékesíti ziccerét. Merthogy ez a meccs fordulópontja volt. Első soros szélsőnk szólója kimaradt, a lefordulás után kettős emberelőnybe került Szlovénia, amelynek mindkét részét kihasználták, és innentől kezdve csak kapaszkodtunk. 3-0 után kockáztattunk, nagyon sokat dolgoztunk mezőnyben, a gólhelyzetek továbbra is megvoltak, de nem volt esélyünk lényegesen közelebb kerülni.

A harmadik harmadban is lelkes magyar csapatot láthattunk a jégen. De a dolgok továbbra sem úgy alakultak, ahogy szerettük volna, pedig oda-odaértünk a kapujuk elé, de Kristan állt a lábán, nagy napot fogott ki, pedig nem volt könnyű dolga: ritkán teszteltük, de akkor nagyot kellett védenie. A végére a becsületgól azért csak összejött. Ravogyin 0-4 után szépen visszakozmetikázta a kiállításperceket egálra, az egyik előnyt az első sorunk Vas Márton révén beverte. Mivel a szlovénok három gólt lőttek előnyből, így az egész meccsen csak egy öt az öt elleni gól született, az első. 18 óra maradt a regenerálódásra, csütörtökön 16.30-kor Ausztria következik.