Ausztria–Magyarország 7-2

2012.04.19. 19:18 F. Kapus

A világbajnokság legjobb harmadát játszotta Ausztria ellen az első húsz percben a magyar válogatott, egynél több góllal is vezethettünk volna. Gyorsabbak, hatékonyabbak voltunk ekkor. A folytatásban a kritikus pillanatok megint nem jöttek össze, és a mérkőzés felétől fizikailag is fölénk kerültek az osztrákok, úgy tűnt, elfáradtunk. Ezt Ausztria határozottan kihasználta, megérdemelten nyert. A vége 7-2 lett. A két csapat között közel sem volt ekkora különbség, de ez mit sem számít. Ismét a jobb csapat nyert, ezért is nagyon jó játék a jégkorong. Ugyanakkor Szlovénia után Ausztriának is megmutattuk, közelebb vagyunk hozzájuk játékban, mint néhány éve, de még nagyon sok a tennivalónk. Ne feledjük, az A csoportos vb-n 6-0-ra vertek minket. A feljutásról lecsúsztunk, Ausztria és Szlovénia feljutott az A csoportba, de a dobogóért megküzdünk szombaton. A világbajnokság előtt sokan erről is legfeljebb csak álmodtak.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, és öröm volt látni, hogy ezúttal mi voltunk az aktívabbak. Előbb Hári, majd Vas Márton harcolt ki magának gólhelyzetet, ezek még nem mentek be, de teljesen megérdemelt volt, hogy Magyarország szerzett vezetést. Ismét a negyedik sorunk kezdte a gólgyártást, Magosi a sarokból fellépve a kapu előtt keresztbe lőtte a korongot, amely Galanisz ütőjét találta meg és fordítva, a korong pedig boldogan táncolt Starkbaum kapujában. Ausztria azonnal beerősített, a második sorunkat alaposan beszorította, miközben még cseréket is végre tudott hajtani. A kétperces műszakban teljesen elfáradó játékosaink között egy ügyes keresztpassz S. Geierhez került, aki tiszta helyzetből nem hibázott, Bálizs nem védhetett. Ezt követően jól védekeztünk ki egy hátrányt, majd előnybe kerültünk. Vas M. lövését bravúrral mentette az osztrák kapus, de a következő szituációnál Ladányi bombáját már csak kitolni tudta, éppen Vas Márton elé, aki biztos kézzel húzta be a második magyar gólt. Bálizs két szólót is megfogott, a másodiknál ellenfelünk NHL-csatára, Grabner teljesen egyedül lépett meg, de nem tudta átverni kapusunkat. Időközben egy kisebb ökölcsata pezsdítette tovább az amúgy sem unalmas és hangulattalan meccset: amikor ötödször támadták Bálizst sípszó után az osztrákok, Hári és társai nem hagyták szótlanul a dolgot. Kiváló első harmadot vezettünk elő.

Sajnos nem tudtuk ott folytatni szünet után, ahol abbahagytuk. A játékvezető nagyon könnyen szórt ki egymás után két magyar játékost is, így a Szlovéniával játszott meccshez hasonlóan ezúttal is erősen ellenfelünk hóna alá nyúlt a zebra. Éltek is a lehetőséggel Unterluggauer vágta be a korongot tiszta lövőhelyzetből, nem túl távolról. A megmaradt szimpla előnyt nagy nehezen kivédekeztük, szemben az előző nappal. Ebben az időszakban mindenért kiszórt minket a lett bíró, de heroikusan védekeztünk, tartottuk a 2-2-t. Nagyon kemény nyolc perc volt ez, nyilvánvalóan rengeteg energiát emésztett fel a folyamatos hátrányos játék. Egy újabb Bálizs-Grabner csatát nyert meg kapusunk, magabiztosan védett. A játékvezető ezúttal is törekedett az egyenlő feltételek megteremtéséhez, és nekünk is adott néhány előnyt, sajnos nem tudtunk élni ezekkel a szimpla fórokkal, nagyobb helyzetet sem teremtettünk hat perc alatt, és ez nyilvánvalóan komoly deficitet eredményezett a későbbiekre nézve. A fáradtság jelei kezdődtek látszani a csapaton, kevesebb volt a mozgás, támadásokat ritkábban vezettünk ebben a harmadban. A 39. percben vezetést szerzett Ausztria, először a mérkőzésen. Grabner távoli lövése kijött Bálizsról, Latusa megelőzte Sillét, és a tollvéggel becsapta a korongot a kapuba. 3-2 oda. Ezt a harmadot két góllal vesztettük el.

A harmadik elején kivédekeztünk egy hátrányt, majd Galanisz került helyzetbe, de nem jött össze az újabb gól. Nem sokkal később P. Harand megpattanó lövése után már 4-2 volt az osztrákoknak. Hári újabb szólója jelenthette volna a visszakapaszkodáshoz a szalmaszálat, de nem sikerült eredményesen megoldani a helyzetet. Az 52. percben ért véget a mérkőzés érdemi része, ekkor született az ötödik osztrák gól, amelyet újabb kettő követett a fizikailag elkészült magyar csapat hálójában. Ekkor már látszott, nem tudjuk megúszni az alapos verést, a vége 7-2 lett. Ha pozitívumot akarunk keresni a záró húsz perccel kapcsolatban, akkor említsük meg, hogy a negyedik sorunk rendre veszélyt tudott kialakítani az osztrák kapu előtt, és többet töltöttek támadással, mint védekezéssel.