A lengyelek 10-et lőttek Romániának

2012.04.17. 14:28 Hblog

A ljubljanai divízió 1/A-s világbajnokságon kívül másik két rendezvény is vasárnap vette kezdetét. A divízió 1 alsóháza Lengyelországban kezdte meg a küzdelmeket, Románia kikapott Hollandiától, míg a divízió 3-as torna Törökországban kerül megrendezésre. Mindezek mellett a divízió 2/A-ban a harmadik játéknapot rendezték, ahol a horvátok kitömték az új-zélandiakat. A Csehországban zajló U18-as vébén pedig harmadik mérkőzésén sem kapott gólt az USA. Mi több, hétfőn folytatódtak a küzdelmek. Minderről tovább után számolunk be, időrendben.

A lengyeleknél a nyitómérkőzésen a dél-koreaiaknak ellenfele tudott lenni az ausztrál válogatott, 40 perc után 4-4 állt az eredményjelzőn, ám a záró játékrészre felpörögtek az ázsiaiak, és végül 8-4-re nyertek. A RomániaHollandia meccsen előbbiek szerezték meg a vezetést Gliga révén a 28. percben, ám a harmad végére már két góllal vezettek a hollandok, 60 perc után 4-1 lett nekik. Az esti mérkőzésre gólzápor és hazai shutout jutott,  9-0-s a lengyel győzelem született a litvánok ellen, utóbbiaknak összesen kilenc kaput eltalált lövésük volt.

Izlandon a spanyolszerb összecsapás első felében főleg emberelőnyös gólok estek, 2-2 volt sokáig, ám Pedraz második gólja, majd Munoz emberhátrányos találata a hispánok 4-2-es győzelmét eredményezte. A horvátok 60 kapura lövéséből 12 talált utat az új-zélandi kapuba, de a déli szomszédaink is kaptak hármat tizenhét lövésből, 12-3 lett. A két még veretlen csapat mérkőzésén, ahol házigazdák az észtek ellen léptek jégre, egyértelmű észt fölényt hozott, 7-2-re nyertek, kétszer annyit kapura lőve, Kaljuste és Petrov is duplázni tudott.

Törökországban a házigazdák 6-1-re legyőzték a görögöket, Serdaz Semiz mesterhármast lőtt. Luxemburg legjobbjai magabiztosan 7-2-es győzelmet arattak a divízió 2-ből tavaly kieső Írországgal szemben, több, mint kétszer annyit lőttek kapura a kis ország játékosai. A MongóliaÉszak-Korea mérkőzés az első harmadig tűnt szorosnak, akkor még csak egy góllal vezettek a koreaiak, ám végül 9-2 lett a tavaly még egy divízióval föntebb játszó válogatottnak.

Az U18-as elit világbajnokságon az Egyesült Államok kapusa, Collin Olson már rendelkezett két shutouttal, de a harmadik mérkőzésén Jared Rutledge kapott lehetőséget, viszont ő is lehozta kapott gól nélkül a Dánia elleni összecsapást, 4-0 lett az észak-amerikaiaknak. A svéd fiatalok 3-1-re verték a letteket – Gebei Péter volt az egyik játékvezető –, és mivel a többi csapatnak már van veresége, ezért a skandinávok szinte már az elődöntőben érezhetik magukat.

Aztán hétfőn a krynicai vébén Romániát tönkreverték a lengyelek, az érmes álmokhoz lassan el kell kezdeni a pontgyűjtést a székelyeknek. Az izlandi divízió 2/B-s világbajnokságon szünnap volt, míg Törökországban a második játéknapot rendezték szintén. A hollandok második mérkőzésükön is magabiztosan nyertek, 6-2-re verték Ausztráliát, a dél-koreaiak az első harmadban eldöntötték a Litvánia elleni mérkőzésüket, 3-0 lett az ázsiaiaknak. A litvánok eddig mindössze 15 mezőnyjátékost neveztek a VB-re, a kapitányuk elmondása szerint néhány légiósukra várnak, ezért kockáztatnak. Bosas, a Kumeliauskas fivérek az Arisztan Temirtauban nyomják, mások is még playoffban szerepelnek. A lengyel válogatottban négyen is duplázni tudtak, Ruczuj Gellértet a második harmad után hat kapott gólnál cserélték le, de Catrinoi is kapott négyet, 10-0-s hazai győzelem született.

Az Írország-Görögország meccs paprikás hangulatú volt, 96 perc büntetés került kiosztásra, ebből 33 kétperces volt, végül 5-3-ra nyertek a szigetlakók. Luxemburg megszerezte a vezetést Észak-Korea ellen, a második harmad elejéig tartotta az előnyt, ám végül a koreaiak megfordították a meccset, 4-1 lett nekik. A házigazda törökök lemásolták a Lengyelország-Románia mérkőzés végeredményét, ők szintén 10-0-ra verték a mongolokat, három duplázóval.

A csehországi U18-as vébén Kanada 6-2-re verte a házigazdákat, így a cseheknek nyerniük kell a finnek ellen, hogy elkerüljék a kiesés elleni küzdelmet, miután a finnek 5-1-t játszottak Dániával. A lettek fontos mérkőzésen gyűrték le a németeket, 5-4 lett a javukra, ezzel a negyeddöntőbe jutottak. Az oroszok 6-0-ra nyertek Svájc ellen – Gebei ismét szerepet kapott, ez volt a harmadik meccse a vb-n –, így kedden a csoportelsőségért játszhatnak a svédekkel.

Címkék: vb világbajnokság divízió 3 divízió 2 u18 vb divízió 1/b