Miskolc–Fehérvár 0-7

2012.03.21. 21:36 F. Kapus

A bajnoki döntő harmadik mérkőzését kényelmesen kezdte a Fehérvár, és a Miskolc ellenében megnyert hat harmad után ezúttal nem húzták be az első húsz percet. Sőt egészen a 33. percig 0-0 állt az eredményjelzőn, amikor is Palkovics Krisztián gólja törte meg a gólcsendet. Érdekesen alakult a mérkőzés, mert ebben az időszakban a hazaiak álltak közelebb a gólszerzéshez. Az első gól felpörgette a Fehérvárt, a középső harmadban még kettőt, a záró szakaszban pedig négyet vágtak Budai Krisztián kapujába, így a vége 7-0 lett. A Volán 3-0-ra vezet, csütörtökön Székesfehérváron ünnepelheti zsinórban megszerzett tizedik bajnoki címét. Tovább után az edzői nyilatkozatokat olvashatják.

Greg Lindqvist (Miskolc): "A játék feléig nagyszerű hokit játszott a csapatom, azt hiszem, nem túlzás, hogy azonos szinten voltunk a Fehérvárral. Jó volt a tempónk, sokat jelentett az is, hogy visszatért két korábban sérült játékosunk, mindenki beleadott apait-anyait. Sajnos nem sikerült a helyzeteinket belőnünk, és a második harmad felétől rövid idő alatt kaptunk három gólt. A harmadik harmadban már nem bírtuk kondícióval, elfáradtunk, és a góllövés nem sikerült továbbra sem. Ennek ellenére elégedett vagyok a csapattal, hiszen mindenki kihozta magából a maximumot, nagyon hajtottak, nincs szégyenkezésre okuk. A szurkolóknak ismételten nagy köszönettel tartozunk a biztatásért."

Énekes Lajos (Fehérvár): "Kifejezetten jól kezdett a Miskolc, az összeszokott soraik jóval kombinatívabb hokit játszottak. Ellenállást tudtak tanúsítani, voltak helyzeteik. Kellett ehhez persze az is, hogy az előző meccs után lazábban kezdjen a csapatunk, így az első húsz perc élvezetes, jó játékot hozott mindenki számára. A második harmadra össze kellett szednünk magunkat, és a bajnokság során mutatott jó elemeket kellett újra beépítenünk a játékunkba, mert eredményesek akartunk lenni. Ez előbb-utóbb össze is jött, aztán kitartott a játék végéig. Kiváló kapusunknak köszönhetően érintetlen maradt a hálónk. Nagyon kellemes búcsút vettek a miskolci szurkolók a csapatuktól, és némi meglepetéssel a mi esténket is sikerült megfűszerezniük. Köszönjük nekik ezt az élményt."