Kérdéses Szuper Levente vb-szereplése

2012.03.12. 11:05 F. Kapus

Nem egészen tíz perc hiányzott Szuper Levente zsinórban elért harmadik shutoutjához, ám a kazah negyeddöntő második meccsén a vendég HK Asztana az 51. percben 1-1-re módosította az eredményt. Mivel a rendes játékidőben nem esett több gól, a hosszabbítás következett. A Mol Ligához hasonlóan Kazahsztánban is 5 az 5 ellen folytatódott a játék. A meccs elhúzódott, csak a harmadik hosszabbításban dőlt el a mérkőzés. A 105. percben az asztanaiak találtak a kapuba, ezzel lett 2-1 a végeredmény. Hiába támadott és lőtt sokkal többet az Arisztan Temirtau, a telt házas találkozón csalódott a közönség, a három győzelemig tartó párharc 1-1-re áll, most két meccs következik Asztanában. A hivatalos statisztikákkal szemben a temirtaui kispad adatai szerint 43 lövésből 41-et fogott Szuper Levente, de a jegyzőkönyvek szerint is 96,2%-os teljesítményt nyújt eddig a rájátszásban. A kérdés már csak az, mi lesz a válogatottsággal. Erről beszél a kapus tovább után.

A továbbjutás erősen befolyásolja Szuper válogatottbeli szereplését, mivel a bajnoki döntő és a ljubljanai világbajnokság fedi egymást. Mint emlékezetes, tavaly Szuper Levente a válogatottat választotta a CHL rájátszásába jutott klubcsapata helyett. Ez évben sem lesz egyszerű megoldania a kérdést, ha a negyeddöntőt sikerrel veszi csapata. "Megkaptam a meghívót a válogatott keretbe és a felkészülésre, és a szövetségi kapitánnyal is váltottam már emailt – mondta blogunknak Szuper Levente. – Ha túljutunk az első körön és esetleg nem döntőzünk, még akkor is ott van a 3. helyért kiírt széria, amely szintén a vb idejére esik. Úgyhogy egyelőre fogalmam sincs arról, mi lesz. A kazah bajnokság színvonalával meg vagyok elégedve, az első 5-6 csapat komoly játékerőt képvisel. A csapatomnál elégedettek velem, már érdeklődtek is a következő évi terveimről. De egyelőre szeretnék a soron következő feladataimra koncentrálni, nem ennyire előre gondolkodni."