A Ferencváros a folytatásért küzd

2012.03.12. 14:40 F. Kapus

A Dab.Docler–Fehérvár párharc véget ért, söpréssel jutott az EBEL-csapat a magyar bajnokság döntőjébe, a harmadik mérkőzés gólösszefoglalóját itt tekinthetik meg. A Miskolc–Ferencváros duó csatájában még izzanak a vonalak. Mindhárom eddigi meccsen a hazai csapat nyert, hétfőn az FTC-n a sor, mert egy vendéggyőzelem a zöld-fehérek szezonvégét jelentené. A találkozó 18.30-kor kezdődik Pesterzsébeten, négybírós rendszerben Halassy György és Kincses Gergely vezeti, és a Digi Sport Tv élőben közvetíti. A vendégektől Popovics Patrik hiányzik majd, hiszen legutóbb megkapta második végleges fegyelmijét. Az edzői nyilatkozatok tovább után következnek.

Greg Lindqvist (Miskolc): "Nagyon kemény, hajtós meccset játszottunk vasárnap. Sok helyzetünk volt, és keményen dolgoztak a srácok, de ez minden meccsen így van. Az első gólt mi lőttük, és az egyenlítés után sem álltunk le, a jó kapusteljesítmény is nagyban hozzájárult ehhez a sikerhez. Sajnos a biztosnak látszó helyzetekből sokat kihagytunk, ezért lett szorosabb a végeredmény. Hétfőn sem számíthatunk könnyebb meccsre, hosszú szériának nézünk elébe, azt gondolom."

Dobos Tamás (Ferencváros): "Jól játszottunk, sajnos futnunk kellett az eredmény után, és a vége előtt a kapuslehozatal sem volt elég a győzelemhez. Hétfőn újult erővel folytatjuk a párharcot. Gebei Péter játékvezető kiválóan tartotta kézben a mérkőzést, örömmel láttam, hogy megelőzte a mérkőzés eldurvulását, amit kellett, szankcionált, és megvédte kapusunkat a támadásoktól, ezt korábban hiányoltam."

Stephan Lundh (Dab.Docler): "Nagyon jó kezdést produkáltunk vasárnap. Sikerült rögtön az elején gólt lőnünk, majd 1-1 után ismét előnyt szereztünk. Voltak kisebb hibáink, mint a korábbi meccseinken is, de alapvetően mindenki hajtott és keményen odatette magát a játékosaim közül. A Fehérvár nagyon erős és jó csapat, kiemelkedő magyar és külföldi játékosokkal. Nagyon jó a kapura lövési arányuk, ezt nekünk még tanulni kell, hogy minden lehetséges helyzetből bombázzuk a kaput, és végig gyilkosabb tempót diktáljunk. Még van mit tanulnunk és hová fejlődnünk, de nagyon jó a csapatnak, hogy ilyen ellenféllel játszhat, sokat profitálhatunk ezekből a meccsekből.

Büszke vagyok a játékosaimra, mert a szezon kezdete óta mindent megtesznek, amit kérek tőlük, és soha nem keresnek kifogásokat, nem panaszkodnak. Folytatjuk a megkezdett munkát. Aki most haragszik a csapatra, gondoljon arra, hogy ebben a szezonban milyen sokat fejlődtek, milyen eredményeket értek el. Mindenkit biztosíthatok afelől, hogy ez még nem a vége a tudásunknak."

Énekes Lajos (Fehérvár): "Úgy tűnt, hogy a harmadik meccsen jócskán megnehezítik a dolgunkat az Acélbikák, nehéz első 20 percünk volt. Követtünk el hibákat, amelyeket a dunaújvárosiak jó arányban kihasználtak. Sokat dolgoztunk a folytatásban, mert éreztük, ezúttal kevés lehet, amit az első harmadban nyújtottunk. Az első sorunk bravúrosat produkált, négy gólt lőtt zsinórban. A harmadik harmadra fáradni látszó ellenfelünk kapuját a kissé átszervezett támadósoraink is bevették, Kovács Csaba két gólt, míg Palkovics Krisztián egyet. Ezen az estén a DAB is megmutatta, hogy többet tud annál, amit az előző két mérkőzésen játszott. Megszorongattak minket, alakulhatott volna kicsit másképp is ez a találkozó, de nem sikerült 60 percen keresztül tartaniuk a magas koncentrációs szintet. Ezzel együtt dicséretre méltó teljesítményt nyújtottak."