A Dab.Docler a Magyar Kupa-győztes

2012.03.02. 22:12 Hblog

Egyszer vereséget szenvedett, egyszer nyert a Dab.Docler a MEISER Ferroste Magyar Kupa helyosztóin. A bronzmérkőzésen kiegyenlített játékot láthattak a nézők, némileg aktívabb támadójátékkal a Fehérvártól, de a Dab 2. szerezte meg a vezetést a 26. percben, amikor Acres másodedző korongját Szabados értékesítette. 20 perccel később sikerült az egyenlítés a tavaly még dunaújvárosi Magosi Bálint révén, aki Hajós passzából volt eredményes. Ez a mutatvány akkora sikert aratott, hogy két perc múlva megismételték, máris a fehérváriaknál volt a vezetés. Hiába próbálkozott a Dab 2. időkéréssel és a kapus lehozatalával is,ez sem vezetett eredményre, pedig az utolsó fél percben 6 a 4 ellen támadhatott. A játék képe alapján megérdemelt 2-1-es győzelemmel a Sapa Fehérvár AV19 lett a bronzérmes, a Dab.Docler 2. pedig a negyedik helyezett. A döntőben nem kezdett rosszul a Miskolc, beszorították a Dunaújvárost, de helyzeteiket, lövéseiket mind kihagyták. Jó pár percnek kellett eltelnie, hogy kiegyenlítődjön a játék, aztán a miskolciak három kiállítást összeszedve átadták a kezdeményezést a hazaiaknak. Bár az emberelőnyökből nem lett gól, Jarabek kiállításának letelte után pár másodperccel Lencsés távol lövése beakadt Budai hálójába, így dunaújvárosi előnnyel mentek pihenni a csapatok.A Miskolciak is emberelőnyökhöz jutottak, de nemhogy gólt szereztek volna belőlük, Peterdi kényszerű pihenője alatt Szappanos növelte az Acélbikák előnyét. A Miskolcnak továbbra sem jött össze semmi, jöttek a kiállítások is, a dunaújvárosi fölény egyre egyértelműbb lett. A harmadik harmadban is folytatódott a borsodi pechszéria, ami helyzetet kialakítottak, az ki is maradt, a másik oldalon sokkal jobban gazdálkodtak a lehetőséggel a játékosok. A harmadik gól is egy kimaradt vendéghelyzet után esett Erdélyi Péter révén. Nem sokkal később Szappanos duplázott, majd nem sokkal a játékidő letelte előtt Vaszjunyin állította be az 5-0-s végeredményt. A Miskolc mezőnyben nem volt rossz, de a kapu előtt borzalmasan játszott, a dunaújvárosi kupagyőzelem így teljesen megérdemelt.