Lindqvist: A döntőben is győzni akarunk

2012.02.06. 07:30 F. Kapus

"Az ötödik mérkőzésre kidolgozott taktikánk tökéletesen működött – árulta el blogunknak Kjell G. Lindqvist, a Miskolc vezetőedzője. – Novákot sikerült szinte teljesen kivonnunk a játékból. Budai Krisztián újra zseniális volt a kapuban, de ez egy igazi csapatgyőzelem volt." A Miskolc 0-2-es győzelmi arány és 0-2-es meccsállásról jött vissza a Mol Liga-elődöntőben, és hét harmadon át megőrizte kapuját a góltól, két 1-0-s győzelemmel bejutott a döntőbe, ahol a Dab.Docler vár rá. A pályaelőny a dunaújvárosiaknál lesz, de a jövő szerdán kezdődő és négy győzelemig tartó párharc kimenetele immár megjósolhatatlan. A Dubek által lőtt vasárnapi győztes gól és az azt követő kitörő ünneplés itt tekinthető meg.

"Nem vagyunk megelégedve az eddig történtekkel – folytatta a svéd edző. – Megbeszéltük a fiúkkal, a döntőben is győzni akarunk. De most elrohanunk vacsorázni, és indulunk haza. Három nap pihenőt kapnak a játékosok, aztán elkezdünk készülni a döntőre."

Megkérdeztük Lindqvist mestert, mit mondott kétszer 0-2-nél csapatának. "Végig bíztam abban, hogy fordítani tudunk. A helyzetünk nem volt könnyű, de biztattam a játékosaimat is arra, hogy még negyven perc hátravan, a 0-2 nem jelenti semminek a végét, kemény munkával, jó védekezéssel, alázattal és fegyelemmel fordítani lehet. Ennek megfelelően tették a dolgukat, és bár természetesen kell egy adag szerencse is a hokiban, azért nem csak annak köszönhető a mostani eredmény."

A nagyon boldog mester a végén még egyszer hangsúlyozta: "A szabad napok után gőzerővel folytatjuk a felkészülést, méltó ellenfelei leszünk a DAB-nak is, és természetesen a győzelem a kitűzött célunk."

Nagy Béla, a HSC Csíkszereda edzője elismerte, nagyon nehéz bármit is mondania. "Ez a meccs semmiképpen sem a gyenge szívű nézőknek való volt. Veszítettünk és veszíteni tudni kell, bár nem könnyű. Sajnos a jégkorongot gólra játsszák, és mi a Miskolcnak, ha jól számolom, 120 perc alatt nem tudtunk gólt lőni, ezt nehéz lenne megmagyarázni. Biztos nagyobb csapatoknál is előfordult már hasonló eset, de ettől nem könnyebb a mostani vereség. Mindenki hajtott, de ezúttal két fáradtabb csapat menti ki a jégre. Láthatóan a Miskolc volt a fáradtabb, a harmadik harmadban kapura sem nagyon lőttek. A csatárainknak azt tudnám felróni, hogy hosszú időn keresztül egy gólt sem lőttek. Budai ma is úgy védett, mint Miskolcon, mi pedig a hosszabbítás felénél elkövettünk egy hibát, amit gólra váltott az ellenfél. A Miskolcnak gratulálunk, és sok sikert kívánunk a döntőben."