Ez a csapat a feljutásért utazik Szlovéniába

2012.01.25. 09:03 F. Kapus

"Az U18-as világbajnokság után sok idő nem maradt a pihenésre, a játékosoknak és az edzői stábnak sem - mondta blogunknak Gömöri Csaba, a női válogatott szakmai irányítója. - A női felnőtt válogatott az ünnepek alatt kétszer megmérkőzött a lengyel csapattal. Akkor az idegenlégiósok játszottak, a Tromsőben a vébén szereplő fiatalok pedig nem. A múlt hétvégén megkezdtük a felkészülést a maribori felnőtt világbajnokságra, ahová az új szabályok adta lehetőségek miatt 20+2 játékossal utazhat a válogatott. Számunkra fontos változás még, hogy a korosztály alsó határa is módosult, így az összes 1996-os születésű játékos felnőtt csapattag lehet."

"Ennek tükrében egy teljesen új keretet kellett összerakni, ebből kerül majd ki a legütőképesebb válogatott. Reményeink szerint nekik sikerül megnyerni a divízió 2/A csoportos vébét, és akkor a felnőtt női hoki történetében először jövőre a divízió 1-ben játszhatunk. Azt tudtuk, hogy a szlovénokkal játszott két meccsen az idegenlégiósok nem lehetnek jelen. Szombaton azonban így is 22 játékossal vágtunk neki a presztízscsatának. Annak ellenére, hogy a magyar csapatok zöme nem tud négy sorral felállni, mi most ezt teszteltük, mivel mindenkit szerettem volna kipróbálni, és kíváncsi voltam, ki hogyan tud beilleszkedni az adott sorba, kit kivel lehet összerakni, és kivel nem.

Buzás Norbert kollégámmal úgy döntöttünk, hogy én a lelátón tekintem meg a mérkőzést, és mindenre kiterjedő elemzést készítek a játékosokról. A mérkőzés első percétől mi irányítottunk, de ez főleg korongbirtoklásban nyilvánult meg és a helyzetek kialakításában, viszont a befejezések nem sikerültek. A lövéseink gyengék voltak és a tudomány is elfogyott a kapu előtt. Szerencsésen szereztük meg a vezetést is. Egy távoli lövés jutott el a szlovén kapuig, az ellenfél kapusának hathatós közreműködésével a gólvonalon túlra is. Sajnos nem sokáig örülhettünk, mert egy kapitális védekezési és helyezkedési hiba után a szlovénok egy percen belül egyenlítettek. Sőt volt még a harmadban egy szólójuk is, amit szerencsére kihagytak.

A második harmadban még inkább a mi fölényünk volt látható, 25:3 volt a kapura lövések aránya, de továbbra is meddő volt ez a fölényünk. Aztán egyéni akcióból sikerült megszerezni a vezetést. Egyébként is sokszor jellemző volt játékunkra az egyénieskedés és a saját kútfőből való játék. Nem voltam elégedett, még ha 2-1-gyel fordultunk is az utolsó játékrészre. A harmadik harmadban talán sikerült még rosszabbul hokizni, de mégis növeltük az előnyt és 3-1-re megnyertük a mérkőzést. Azt kell mondanom, hogy sokat nem láttam a kért taktikából, és a meccs után a győzelemnek tudtam a legjobban örülni. Persze láttam nagyon jó dolgokat is, és az is tetszett, hogy végig négy sorral tudtunk játszani. Kapusaink jól mozogtak, Gyömbér Mónika is és Gegesy Boglárka is.

A szlovén válogatott kis csalódást okozott, mert nem tanúsított komoly ellenállást, azt gondolom, a meccs felétől már az ereje is elfogyott. Szerintem ebből a szlovén csapatból a játékosok fele nem fog játszani a maribori vb-n, persze a mi válogatottunk sem valószínű , hogy még egyszer ilyen felállásban kifut a jégre. A szombati meccs legjobbjai: Gegesy, Horváth, Pintér, Ungár, Somogyi, Medgyes, Szlaby.

Vasárnap aztán a válogatottban nem szerepelhettek azok a játékosok, akik a serdülő bajnokságban érdekeltek és bajnoki meccsük volt. Ez sajnos visszatérő gond, hogy egy válogatottmérkőzéssel egy időben bajnoki meccset kell játszani. Lassan hozzá kell szoknia a válogatott edzőjének, hogy azzal főz, ami éppen van. Talán egyszer eljön az a pillanat is, amikor a női válogatott érdekeit mindenki figyelembe veszi és tiszteletben tartja. Ez azért megkönnyítené a vb-re való felkészülést.

Ezekkel az előjelekkel kezdődött a visszavágó. Sajnos még betegünk is lett, így éppen 15-en tudtunk kiállni, és a már többször visszavonult Kolbenheyer Zsuzsanna is játéklehetőséget kapott. Ahogy az ilyenkor lenni szokott, a teljesen megkavart sorokkal játszó válogatott egy nagyon fegyelmezett és a taktikai utasításokat betartó játékkal, könnyedén és minden gátlás nélkül gázolt át a szlovén csapaton. Ezen a napon esélyt sem adtunk ellenfelünknek.

Sokáig, 14 percig állta ugyan a sarat az ellenfél, de akkor Szlaby Gyöngyi parádés egyéni akciója után már vezetést szereztünk. Ezt hirtelen Somogyi Vivien szintén gyönyörű góllal növelte, és így megnyugtató előnnyel fejeztük be az első harmadot. Ki merem jelenteni, a második játékrészben gálamérkőzést láthattak a nézők, a szebbnél szebb támadásainkból négy gólt is ütöttünk. Németh Bernadett, Farkas Nikolett, Medgyes Dorottya is betalált, és így már fél tucat gólt ütöttünk a nagyon körülményes, olykor lassú ellenfelünknek. A harmadik harmadban már nem esett gól, de itt is fölényben játszottunk, három kapuvasat is lőttünk a meccsen. Örömteli volt, hogy négy előnyből hármat értékesítettünk, miközben olyan sorok voltak a pályán, akik nagyon keveset játszottak eddig együtt. A meccs legjobbjai: Szlaby, Somogyi, Kolbenheyer, Pintér, Kiss, Medgyes.

A két nap legfontosabb észrevétele szerint a magyar csapat, a keret nagyon erős. Ha ilyen körülmények között is ennyire könnyedén győzzük le a világranglistán hat hellyel előrébb lévő csapatot, akkor ha a felkészülésünk gondmentes és békés lesz, ez a csapat a feljutásért utazik Szlovéniába. És akkor megeshet az is, hogy négy hónap alatt három világbajnokságon nyer aranyat a női jégkorong-válogatott. Ez pedig, valljuk be, kisebb csoda lenne megint. Persze ne kiabáljunk el semmit, de remélem, lassan hozzá kell szoknia mindenkinek, hogy a csodákat a hölgyek szállítják."