A Rouen nyerte a Kontinentális Kupát

2012.01.16. 07:33 F. Kapus

Szinte hihetetlen körülmények között szerezte meg a francia bajnok az IIHF jelenlegi legrangosabb trófeáját. A zárónap első meccsét a Junoszty nyerte, így az utolsó meccs előtt a fehéroroszoknak és az ukrán Donbasznak hat-hat, a Rouennak három, az Asiagónak nulla pontja volt. A Rouen-Donbasz meccsen az ukránoknak egy pont is a kupagyőzelmet jelentette volna, az egy- vagy kétgólos hazai siker a nevető harmadikat, a Junosztyot hozta volna ki elsőnek, míg a franciáknak háromgólos sikerre volt szükségük a Kontinentális Kupa-győzelemhez.

A döntő első harmadában az ukránok hatalmas fölényben játszottak, szétlőtték a franciák kapuját, a beszámolók szerint a 15:6-os kapura lövési mutató még nem is érzékelteti a valós különbséget. De a veterán Fabrice Lhenry kapus nem adta meg magát, fantasztikusan védett, akárcsak az egész torna alatt, 94,5%-kal zárt. A második húsz percben azonban a Rouen szerzett vezetést, amit valamivel a meccs felét követően meg is duplázott. Közel került ekkor a szükséges háromgólos előnyhöz, de a Donbasz váltani tudott, és hamarosan szépített. Hogy mégis rendkívüli legyen a büfében a hangulat, arról Marc-André Thinel gondoskodott, a 2005 óta Rouenben hokizó kanadai a 39. percben a második gólját is bevágta, így 3-1-gyel kezdődött a záró húsz perc.

Ám a következő gólt a vendégcsapat érte el, és egészen az 58. percig úgy tűnt, vagy a Donbasz, vagy a Junoszty örülhet a végén. Sokszor nagyon közel járt a mérkőzés az egyenlítéshez, ám két és fél perccel a vége előtt 24 másodperc kellett két francia gólhoz, természetesen ismét a kanadaiak rázták meg magukat, előbb Carl Mallette lőtt, majd előkészített, miközben Thinel is megszerezte negyedik pontját, így 5-2 állt a táblán, és a közel háromezer néző hazai kupagyőzelemnek tombolhatott. Ez maradt a vége is, az 5-2-es győzelemmel Franciaországban maradt a serleg. A találkozó után a francia csapat játékosai is elismerték, egy erősebb csapatot győztek le. Ez mit sem von le a siker értékéből és az öröm mértékéből. Francia csapat először nyerte meg a Kontinentális Kupát, 2009-ben ezüstérmes lett a Rouen a szintén hazai eseményen.