Hetényi újra a legjobbak között

2011.12.30. 17:14 Hblog

Csütörtökön ismét Hetényi Zoltán védte a Jokerit kapuját a finn elitben. Bár az Espoo Blues elleni mérkőzést elvesztették, fiatal kapusunkra ismét nem lehetett semmi panasz. Kedves olvasónk, U.N. Owen segítségével idézzük fel az SM-Liiga legutóbbi játéknapját.

Mint emlékezetes, Hetényi az előző fordulóban a mérkőzés második harmadában állt be a kapuba, amikor a Lukko éppen 2-0-ra vezetett. Hetényi gól nélkül hozta le a 40 percet, a Jokerit pedig fordított. Tuohimaa sérülése komolynak bizonyult, az edzők pihenőt adtak neki, a csütörtöki meccsre Hetényit és a kéthónapos sérüléséből lábadozó Kilpelainent nevezték. A tegnapi Blues-Jokerit (2-1 h.u.) meccsen Hetényi védett, két gólt kapott, 26 lövésből 24-et hárított (92.31%). A ligaportál a meccs második legjobb játékosának választotta.

A Jokerit honlapja szerint "Az első harmadban a hazai csapat uralta a játékot, de a kedden a Lukko ellen két harmadon át ragyogóan védő Hetényi Zoltán ott folytatta, ahol Raumában abbahagyta. A magyar kapus remek védésekkel oldott meg néhány veszélyes kapu közeli helyzetet, és lőtt gól nélkül tartotta a hazai csapatot. Soha korábban nem védett egy SM-liigás meccsen magyar és dán kapus, de csütörtökön ezt a különlegességet is láthattuk Espooban, mivel a Blues kapuját a dán Patrick Galbraith védte. A második harmadban a Jokerit kapujában Hetényi folytatta remek játékát, szinte tapadt hozzá a legtöbb korong. A harmadik harmadban véget ért a több mint négy harmadon át tartó gólnélkülisége, amikor a Blues-játékos Camilo Miettinen sikerrel lőtt a Jokerit-kapus mellett a hálóba. Miettinen a kapu közelébe tudott kerülni, ahonnan lapos lövése a magyar kapus lábvédőjéről a hálóba csorgott. A hosszabbításban bő egy perc után eldőlt a meccs, amikor Markus Nordlund rosszul passzolt a középső harmadban. A Blues-csatár Roope
Talaja kiugrott és ellőtte a korongot Hetényi lábvédői alatt."

A Jatkoaika portál "Talaja felülmúlta Hetényit" címmel számol be a meccsről, és megjegyzi, hogy a magyar kapusnak ez volt az első veresége. A győztes gólról ezt írja: "Talaja szólóban tört kapura, Hetényi Zoltán mozdult el előbb, és Talaja eldöntötte a mérkőzést", majd végül hozzáteszi: "A kapusteljesítmény magas színvonalú volt mindkét oldalon. A magyar Hetényi és a dán Galbraith remek felfedezésnek bizonyul klubja számára."

A finn televízió, az YLE cikke szerint "a Jokerit-kapus Hetényi jól védett" és "a Jokerit magyar kapusának, Hetényi Zoltánnak több dolga volt, a Jokerit-szurkolók csapatukból csak neki fejezték ki elismerésüket a meccs után. Hetényinek ez csak a negyedik meccse volt a Jokerit kapujában." A mérkőzésről több helyen találhatnak vidókat, többek között itt, itt és itt.

A két European Trophy-mérkőzéssel együtt Hetényi 6 mérkőzésen védett eddig a Jokeritben, ezek közül 5-ször győztesen hagyhatta el a jeget. Összesített védési mutatója 95,10%.