Hetényi hibátlanul védett

2011.12.28. 16:01 Hblog

Jó hírek érkeznek légiósainkról. Hárman léptek jégre karácsonyt követően. Kóger Dániel az AHL-ben, Bartalis István az Allsvenskanban, Hetényi Zoltán a finn legfelső osztályban.  Tovább után beszámolunk szereplésükről.

A keddi Lukko Rauma-Jokerit SM-Liiga mérkőzésen újra szerephez jutott Hetényi Zoltán. Válogatott kapusunk az első szünetben váltotta a megsérült Frans Tuohimaát, ekkor már 2-0 volt az állás a Lukko javára. Végül a Jokerit fordított és 4-2-re nyert, Hetényi egyetlen gólt sem kapott. A Liga portálján ő lett a mérkőzés harmadik legjobbja. Vereb-Dér Botond és U. N. Owen nevű kedves olvasóink segítségével szemlézzük a reakciókat is.

A Jatkoaika portál Hetényit választotta a mérkőzés emberének, mint írják, tudásával és szerencséjével két harmadon át érintetlenül tartotta hálóját. A Jokerit honlapján a kapuscsere körülményeiről és Westerlund edző értékeléséről is olvashatunk: "Az első harmad vége felé a Lukko csatára, Lauri Tukonen pimaszul kapunk felé indult, és az útjában álló Antti-Jussi Niemi egyenesen Frans Tuohimaara esett. A kapus megsérült, úgyhogy a második harmadtól Hetényi Zoltán korcsolyázott a kapuba. Hetényi nagyszerű védéseivel érintetlenül is őrizte kapuját két harmadon keresztül. A magyar kapusnak karrierje harmadik SM-liigás meccsén 21 védése volt. Hetényinek egy kis szerencsére is szüksége volt, mivel a második harmadban videóbíró döntött a Lukko góljáról. Az emberelőnynél kialakult veszélyes helyzet mégsem vezetett gólhoz, mivel a korong nem
haladt át a gólvonalon. - Frans megütötte magát, kénytelenek voltunk cserélni. Zoltán tényleg remekül küzdött a meccs hátralévő részében" - dicsérte Westerlund. Összefoglalókat itt, itt és itt láthatnak a meccsről, fényképeket pedig - köztük büszke Hetényivel - erre a linkre kattintva.

Karácsony másnapján Kóger Dániel is pályára lépett második AHL-es csapatában. A Providence Bruins 4-1-re vesztett a Manchester Monarchs ellen, Kóger 2 perc kiállítást szedett össze és csapata harmadik kapott góljánál jégen volt. Következő fellépésére magyar idő szerint szerda éjjel kerülhet sor, ekkor a Bruins Portlandben lép majd pályára.

A svéd másodosztályban érdekelt Troja-Ljungbyben csak Bartalis István jutott szóhoz. A 33. fordulóban a Malmö Redhawks elleni 3-1-es győzelemből ki is vette a részét, Mattias Akesson győztes góljánál ő adta a gólpasszt. A Troja jelenleg a kilencedik helyen áll 44 ponttal, 13 ponttal előzi meg a veszélyzóna legjobbját, a Sundsvallt.