Dab.Docler–Sheffield Steelers 6-3

2011.11.27. 17:45 Hblog

Megtette a Dab.Docler, amit meg kellett tennie ahhoz, hogy életben maradjanak a döntőbe jutási reményei a Kontinentális Kupában. Ismét roppant fegyelmezett és tudatos játékkal rukkoltak elő az Acélbikák, így bár sokáig nem született gól, de a magyar fölény teljesen nyilvánvaló volt. A britek ott folytatták, ahol tegnap abbahagyták, teljesen felesleges szabálytalanságok tömkelegével fárasztották magukat és adtak esélyt a Dab-nak a gólszerzésre. Nem lehetett nem észrevenni, mennyire tudatosan és fegyelmezetten tartották magukat távol a magyar játékosok a civakodásoktól. A teljesen megérdemelt vezetés a 16.percben jött össze, ekkor Velebny felpattanó kékvonalas lövését vágta Somogyi fordulásból a kapuba. A harmad lefújása előtt még Azari növelte az előnyt. A második játékrész brit támadásokkal kezdődött, mi egy pillanatra nem tudtuk, hol a korong, Stephenson viszont megtalálta és a kapu üres oldalába lőtt. Egy kimaradt emberelőnyt követően Szappanos tett vissza egy korongot a kapu mögül, Pavuk pedig nem hibázott. A 32. percben kettős emberelőnyhöz jutott a Dab, Lundh mester időt kért, és ugyan 5 a 3 ellen nem sikerült gólt szerezni, de az első kiállítás leteltekor a Pozsgai lövését követő kipattanót Gröschl behúzta a hálóba. Kiss Ákos kiállítását követően Galanisz szerzett korongot a védőharmadban a 37. percben, és nemes egyszerűséggel végigvitte a kapuig. DeCaro nem tudott védeni. 53 másodperccel később már padlóra kerültek a sheffieldiek, amikor egy gyönyörű három húzásos támadás végén Szappanos már a hatodik gólunkat szerezte. A harmadik játékrészre az angolok kapust cseréltek, a Dunaújváros pedig nem különösebben erőltette a támadásokat. A 49. percben Legue vitte végig a korongot a támadóharmadban elvesztett korongot a pályán és lőtte Sevela hálójába, majd az 53. percben a következő megugrás után Ramsay szerzett gólt. Ezután újabb találat már nem esett, a Dab.Docler több, mint megérdemelt, 6-3 arányú győzelemmel koronázta meg egész hétvégi nagyszerű teljesítményét. Ezzel kétcsapatosra szűkült a küzdelem a továbbjutásért, a dunaújvárosiak sorsa a házigazdák kezében van. Ha a Herning rendes játékidőben győz, januárban a Dab nem a Steaua és a Volán farm ellen játszik Dunaújvárosban, hanem a Junoszty és a Rouen ellen Rouenban.