Sikorcin döntőbe lőtte a HSC-t

2011.01.08. 20:11 F. Kapus

A vendég HSC 4-3-ra győzött a Vasas otthonában, mindkét pesti meccsét hozva került a Dab.Docler mellé a Mol Liga fináléjába. A két csapat összes elődöntője döntetlenre állt hatvan perc után, és mivel decemberben hasonlóképp ért véget alapszakaszmeccsük, zsinórban ötször végeztek ikszre rendes játékidőben. Ez érzékletesen mutatja, milyen minimális a különbség a Mol Liga-alapszakasz első és negyedik helyezettje között. Úgynevezett győzelmi kényszer volt a Vasason szombaton, a három győzelemig tartó párharcban 2-1-re vezetett a HSC. Sok néző volt kíváncsi arra a Jégpalotában, mire mennek egymással, és a hangulatra sem lehetett panasz. Minden ott folytatódott, ahol pénteken abbamaradt, nem esett gól az első harmadban, és a másodikban is csak kettős előnyökből, egy-egy mindkét oldalon. A Vasas egyenlítő találata a csapat több mint százperces góltalanságát törte meg. A záró húsz percben hamar vezetést szereztek a hazaiak, Sikorcin és Sabol után Somogyi volt eredményes. Hiába egyenlített Novak, az 55. percben úgy nézett ki, most mégsem lesz ráadás, Pavlis 3-2-re alakította az eredményt. Ám két perccel a vége előtt Novak belőtte a másodikat, hosszabbítás következett. A feszültséget növelendő a ráadás 37. másodpercében kialudt a lámpák egy része, negyedórás szünet után félhomályban folytatódott a játék. Ezúttal nem volt szükség a büntetőlövésekre, mert a kimagaslóan teljesítő válogatott csatár, Ladislav Sikorcin – a négy elődöntőn öt-öt gólt és asszisztot jegyzett – 64:16-nál belőtte második gólját, így véget ért a csata. A HSC Csíkszereda 3-1 arányban nyert a döntőbe jutásért folyó küzdelemben. A finálé négy győzelemig tart majd, ott is a HSC lesz pályaelőnyben, tehát jövő pénteken és szombaton Csíkszeredában fogadják a Dab.Doclert a székelyek. Egyúttal az is eldőlt, hogy a Vasas kieséséből kifolyólag a következő három hétben öt magyarországi csapat küzd a Magyar Kupában a négyes döntőért, közülük az első három lehet ott Miskolcon. A Dab.Docler Mol Liga-döntősként már biztos résztvevő.