Magyarország–Franciaország 5-2

2010.11.13. 19:46 F. Kapus

A pénteki vesztesek mérkőzésén az egy ideig fegyelmezetlen franciák ellen remekül használtuk ki a második harmadbeli előnyöket, és végül sima csatában magabiztosan nyertünk 5-2-re. Az iram nem közelítette a Japán ellenit, de sokkal fegyelmezettebbek voltunk, jobban védekeztünk, hatékonyan támadtunk, és Hetényi is alaposan felülmúlta előző napi önmagát. A csoportos ellenfelet győztünk le, ez mindig öröm, a franciákat 2001-ben vertük legutóbb. Vasárnap a kupagyőzelemért játszunk Ausztriával.

Az első harmadban nagyon sok kiállítást ítélt az osztrák játékvezető, a 2-2 három emberelőnyös gól nyomán alakult ki. A magyar válogatott szimpla előnyből vezetést szerzett, Fekete lőtte ki a bal felsőt Nagy remek passza után. Vezetésünket egy éppen lejáró kettős előnyből egyenlítették ki a vendégek. Másodszor is előnyt szereztünk, egy tényleges kettős fórt Magosi vágott be. Hecquefeuille második góljával ismét egyenlített, az este első és utolsó gólját lőtte, amely egyenlő létszám mellett esett.

A második harmad első felében egymás után előbb egy nagyon durva, majd egy brutális palánkra lökést követtek el a franciák, az előbbinek Peterdi, a másodiknak Galanisz volt szenvedője, sérülés szerencsére nem történt. Mindkét végleges fegyelmit kihasználtuk, előbb Sofron, majd Fekete volt eredményes. 4-2-re vezettünk a 31. percben. Ladányi szemtelen találata már az ötödik magyar emberelőnyös gólt jelentette. A franciák hibái és durvasága, a mieink jó előnyös játéka hozzájárult ahhoz, hogy a Telenor Hoki Kupa ötödik harmadát végre megnyertük. Rengeteg helyzetet alakítottunk ki, sokat lőttünk.

Az utolsó játékrészben visszaállt a magyar válogatott, őriztük az előnyt, Hetényi végig kiválóan védett, kipattanó nemigen volt, a hátvédek rendre a csatárok és a kapusunk közé helyezkedtek, nem tudtak a franciák jó pozíciót kialakítani kapunk előtt. Ez is dicséretre méltó teljesítmény. Sok percet töltöttünk emberhátrányban, de jól védekeztünk négy az öt ellen is. Igaz, a franciák emberelőnyös játéka nem volt igazán éles ezen a mérkőzésen. Nettó nyolc perc hátrányt védekeztünk ki ebben a harmadban, és a végén még voltak lehetőségeink is, de maradt az 5-2.

A nap első mérkőzésén Ausztria 4-0-val intézte el a pénteken minket legyőző Japánt. Ez azt jelenti, hogy vasárnap a kupadöntőt játsszuk az osztrákokkal. Ha a franciák megverik a japánokat, elég a szimpla győzelem, ha Japán győz a vasárnapi első meccsen, akkor háromgólos siker kell nekünk a kupagyőzelemhez Ausztria ellen.