Alaposan elverték Szlovéniát

2010.11.13. 13:38 kerusz

A fehéroroszországi négyes tornán a dánok újabb lépést tettek a tornagyőzelem felé, a székelyek hatot lőttek a horvátoknak Brassóban, a lengyelek a hollandok után az ukránokat is megverték, Svájc elkapta Szlovákiát. Nemzetközi összefoglaló.

Dánia Fehéroroszország legyőzése után pénteken a norvégokat is verte Gomelben büntetőkkel. A dánok szereztek vezetést az eső harmadban, a norvégok a másodikban egyenlítettek, majd a harmadikban a vezetést is megszerezték. Mads Bodker egyenlített, a hosszabbításban sem tudott dűlőre jutni a két válogatott. A büntetőket Dánia lőtte jobban, a 2-3-as győzelem után ötpontos a csapat. A fehéroroszok első napi vereségét Szlovénia bánta. A kapusok közti különbség döntött, Hocevar és Pintaric sem volt képes tartani a csapatot hátul, ketten együtt nyolc gólt kaptak. A lövésekben közel sem volt akkora a különbség, mint a gólokban, a vége 2-8.

Brassóban a csütörtöki gólszegény meccs után pénteken nem fogták vissza magukat a székely legények, hat góllal terhelték meg a horvát válogatott kapuját. A brassóiak négy, a csíkszeredaiak két gólt vállaltak a termésből. Tackovic kapus nem lehetett túl boldog, annál inkább a hazai védők, legalább három gól született a kék vonalról eleresztett bombákból. A horvátoké volt a meccs első gólja, ezt természetesen legtöbbre tartott fiataljaik hozták össze: az EBEL-ben is bemutatkozott Blagus és Kanaet, valamint a Slovan Bratislavában játszó Trstenjak. A végeredmény 6-1, öt gólt a hétből ide kattintva megnézhetnek. A másik mérkőzésen a spanyolok javítottak komoly vereségük után, és egy minden tekintetben szoros-heves mérkőzésen legyőzték a tartalékos szerbeket. Hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, és egészen a végéig sosem volt egygólosnál nagyobb az előny. Az utolsó percben a szerbek elcserélték magukat, Gergely Lehel ezt szándékosnak minősítette, büntetőt ítélt, de a spanyolok kihagyták a lehetőséget. 29 másodperccel később Munoz mégis bebiztosította a győzelmet, amit egy Komazeccel folytatott kisebb bunyóval ünnepelt meg. A szerbek már csak egy 5+20 perces kiállítást tudtak összehozni, az eredmény maradt 6-4.

Sanokban az orosz B válogatott az előzmények ismeretében aránylag kíméletesen bánt el a hollandokkal, az egyoldalú mérkőzés vége 9-1 lett. A jegyzőkönyv szerint az első harmadban csak 3-3 lövés született a lengyel–ukrán összecsapáson, ezekből egy gól esett, a lengyelek szerezték előnyből. A második harmadban újabb kettőt lőttek az elején, de a meccs felénél az ukránok emberhátrányban lőtt góllal jöttek közelebb. Elég volt pár elrontott másodperc ahhoz, hogy a hazaiak újabb két gólt szerezzenek gyors egymásutánban, és hiába cserélt kapust Dave Lewis, a szünet előtt nem sokkal már öt gól volt a különbség. Az utolsó játékrészben ebből csak kettőt sikerült lefaragni, így a lengyelek 6-3-ra győztek.

7500 néző látta Münchenben Németország Kupa Svájc–Szlovákia mérkőzését. Az egyenlő erők párharcában a svájciak szerezték meg a vezetést meglehetősen későn, a 39. perc elején. Somik kiállítása alkalmából Sprunger volt eredményes. Az utolsó harmad felénél Brunner megduplázta az előnyt, és hiába hívták le a szlovákok a kapusukat 1 perc 40 másodperccel a vége előtt, ez sem segített rajtuk, maradt a 2-0. Sokkal változatosabban alakult az esti német–kanadai meccs. Az első harmadban a házigazdák háromgólos előnyre tettek szert, majd a 21. percben még egy büntetőt is kihagytak. Ezek után a kanadaiak percei következtek, a 34. percre kiegyenlítették az előnyt, de Reimer másodperceken belül visszavette a hazai előnyt. Az utolsó harmadra csak kiállítások jutottak, plusz egy kanadai kapuslehozatal, az eredmény azonban nem változott.