A Chicago is hazai bukással kezdett

2010.04.17. 12:30 Ryan O'Brien

A Blackhawks első nekifutásra nagyon simán kikapott otthon a Nashville-től, a továbi párharcokban egyenlített a New Jersey, a Pittsburgh, a Detroit és a San Jose.

Sidney Crosby győzelemre vezette csapatát. A Pittsburgh kapitánya gólt lőtt, gólpasszt adott az Ottawa elleni meccsen, a bajnok egyenlített. Peter Regin nagyon gyorsan, már a 18. másodpercben elhallgatatta a Mellon Arena közönségét, a Senators 24 éves újonca a második gólját szerezte a sorozatban. Aztán nyolc perccel később Crosby egyenlített. A győztes gólra sokáig kellett várni, Kris Letang szerete a 56. percben. Crosby már a negyedik gólpasszát jegyezte. Nagyobb is lehetett volna a különbség, ha Brian Elliott nem véd nemegyszer óriási bravúrral. A felek vasárnap Ottawában folytatják.

Egyenlített a New Jersey a Philadelphiával szemben. Sokáig kiegyenlített volt a küzdelem, negyven perc után a Devils állt jobban a kapura lövések tekintetében. Az utolsó húsz percben hiába támadott a Flyers, kapta a gólokat. Dainius Zubrus lőtte a győztest, a három pontig jutó Ilja Kovalcsuk üres kapust szerzett, Patrik Elias három gólpasszt adott. A Zach Parise, Zubrus, Elias sor 2 góllal és 6 ponttal vette ki részét a sikerből.

Több más csapathoz hasonlóan a Chicago is elbénázta hazai nyitómeccsét. Vezetett 1-0-ra, de az utolsó harmadban négyet vágott a Nashville, az utolsó percben két üres kapusat is. J. P. Dumont lett az első meccs legjobbja, kétszer volt eredményes, 43. rájátszásmeccsén a tizenhetediket lőtte. A Predators története első idegenbeli playoffsikerének örülhetett.

Henrik Zetterberg vezérletével visszavágót a Detroit, kiegyenlítette a Phoenix elleni csatát. A svéd csatár mesterhármast vállalt a detroiti hétből. Ezen a találkozón is az utolsó harmad vendégfölénye döntött. A Coyotes háromszor vezetett, tíz perccel a vége előtt 4-4-re egyenlített. Pavel Dacjuk 100. playoffmeccsét játszotta, Justin Abdelkader január 27. után először lépett jégre, gólt lőtt. A második harmadban 3 perc 58 másodperc alatt esett öt gól. A rájátszások történetében ez a harmadik leggyorsabb ötös volt, az 1982-es Chicago-Minnesota North Starson 3:06 alatt rámoltak be csapatok ennyit.

Nehezen bár, de a San Josénak is sikerült az egyenlítés. Hosszabbításban, Devin Setoguchi góljával nyert a Colorado ellen, pedig majdnem fél perccel a vége előtt még az Avs vezetett 5-4. Joe Pavelski 19:28-nál mentette hosszabbításra a meccset. A hat bekapott gól ellenére Craig Anderson 46-szor védett, gólpasszt is adott. A győztes találat végül Adam Foote kiállítása miatt emberelőnyből született. A Sharks 52-22-re nyerte a kapura lövéseket. A vendégek 19 éves centere, Matt Duchene két gólpasszt adott, az elsőéves játékos két meccsen hárommal áll.

Rájátszás, 3. játéknap - 2010. április 16.

Pittsburgh Penguins-Ottawa Senators 2-1 (1-1, 0-0, 1-0)
Gól: Crosby (Kunitz), Letang (Crosby, Guerin), ill. Regin (Spezza, Alfredson). Kapusok: Fleury 19/20, ill. Elliott 29/31.

New Jersey Devils-Philadelphia Flyers 5-3 (1-2, 2-1, 2-0)
Gól: Parise (Elias, eh.), C. White (Kovalcsuk, Mottau), Greene (Elias, Kovalcsuk, ee.), Zubrus (Parise, Elias), Kovalcsuk (üres kapuba, Langenbrunner), ill. Asham (Giroux, van Riemsdyk), Giroux (Carle, M. Richards, ee.), Pronger (Timonen, M. Richards, ee.). Kapusok: Brodeur 26/29, ill. Boucher 28/32.

Chicago Blackhawks-Nashville Predators 1-4 (0-0, 1-0, 0-4)
Gól: P. Kane (Sharp, Sopel), ill. Dumont (Hamhuis, Franson), Dumont (Legwand), Smithson (üres kapuba, Goc), Erat (üres kapuba, Legwand, Ward). Kapusok: Niemi 22/24, ill. Rinne 25/26.

Phoenix Coyotes-Detroit Red Wings 4-7 (1-0, 2-3, 1-4)
Gól:Yandle (Hanzla, Vrbata), Wolski, Lombardi (Doan, Wolski), Doan (Fiddler, Morris), ill. Zetterberg (Filppula, Kronwall, ee.), Dacjuk (Franzen, Holmström), Filppula (Bertuzzi, Ericsson), Abdelkader, Zetterberg (Bertuzzi), Filppula (Stuart, Kronwall, ee.), Zetterberg (üres kapuba). Kapusok: Brizgalov 32/38, ill. Howard 27/31.

San Jose Sharks-Colorado Avalanche 6-5 (1-1, 3-3, 1-1, 1-0)
Gól: Malhotra (Boyle, ee.), R. Blake (Thornton, Marleau), Setoguchi (Clowe, Pavelski), Nichol (Ortmeyer), Pavelski (Heatley, Thornton), Setoguchi (a hosszabbításban, Clowe, Boyle), ill. Cumiskey, Stewart (Anderson), Hejduk (Duchene, Yip), Yip (Duchene), Stewart (P. Stastny, R. Wilson). Kapusok: Nabokov 17/22, ill. Anderson 46/52.