A Calgary utolérte a Detroitot

2010.03.20. 11:06 Ryan O'Brien

Hamar elfogyott a Red Wings kétpontos előnye, a Calgary utolérte riválisát a nyugati nyolcadik helyért folytatott csatában. Pedig a Detroit 0,2 másodperccel a vége előtt mentette meg az egyik pontot Edmontonban.

Hihetetlen izgalmasan alakul a nyugati nyolcadik helyért folytatott csata a Detroit és a Calgary között. Míg utóbbi nagy csatában győzte le a San Josét, a Red Wings szétlövésben kapott ki úgy, hogy Brian Rafalski az utolsó pillanatban mentette meg legalább az egyik pontot Edmontonban. A bekk két tized másodperccel a vége előtt egyenlített. Ezzel együtt is még a Detroit a nyolcadik, habár pontegyenlőség van a két csapat között. A Detroit egy meccsel kevesebbet játszott, számukra még 12 mérkőzés van vissza.

A Calgary két harmad után már 4-1-re vezetett a San Joseval szemben, a Sharks hiába zárkózott az utolsó húsz percben, egyenlíteni már nem tudott. A Flames 21 éves svéd újonca, Mikael Backlund két gólpasszt adott. Nem ment ilyen jól a Detroitnak a már biztos kieső Edmonton otthonában. A Rexall Place-ben húsz perc játék után már 2-0-ra vezetett az Oilers. Hiába támadott óriási erőkkel a Detroit, a hazaiak kapusa, Devan Dubnyk szinte mindent fogott, az utolsó harmadban már 17-3 volt a kapura lövések aránya a vendégek javára, Rafalskinak csak az utolsó pillanatban sikerült egyenlíteni. Dubnyk, aki karrierje első győzelmét aratta, a szétlövésben Dacjuk és Filppula büntetőjét is megfogta.

Columbusban Rick Nash duplájával nyert a Blue Jackets. Az anaheimi Saku Koivu hosszabbításban lőtt góljával nyert a Ducks az Islanders ellen, pedig 20 perccel a vége előtt még a vendégek vezettek 4-2-re. Vancouverben Ryan Kesler hat évvel meghosszabbította július elsején lejáró szerződését. A 2016-ig érvényes kontraktusért cserébe 30 millió dollárt keres a 25 éves amerikai olimpikon.

151. játéknap, 2010. március 19.

Columbus Blue Jackets-Minnesota Wild 4-2 (0-1, 1-1, 3-0)
Gól: Huselius (Umberger, Boll), Russell (Huselius, Stralman), Nash (Voracek), Nash (Vermette), ill. m. Koivu (Miettine), Kobasew (Wellmann, Barker). Kapusok: Garon 18/20, ill. Harding 28/32.

Calgary Flames-San Jose Sharks 4-3 (2-0, 2-1, 0-2)
Gól: Iginla (Stajan, Giordano), Langkow (Hagman), Dawes (Backlund, Mayers), Nyström (backlund, Mayers), ill. Heatley (J. Thornton, Marleau), Malhotra, Boyle (Couture, Heatley). Kapusok: Kiprusoff 25/28, ill. Nabokov 20/24.

Edmonton Oilers-Detroit Red Wings 3-2 (2-0, 0-1, 0-1, 0-0, 1-0)
Gól: Cogliano (Brule), Whitney (Cogliano, Brule), Brule (szétlövésből), ill. Eaves (Draper, Helm), Rafalski (Dacjuk, Zetterberg). Kapusok: Dubnyk 31/33, ill. Howard 22/24.

Anaheim Ducks-New York Islanders 5-4 (2-2, 0-2, 2-0, 1-0)
Gól: Beleskey (S. Niedermayer, Marchant), Visnovsky (Selanne, Chipchura), J. Blake (Eminger, S. Koivu, ee.), Visnovsky (Selanne, Getzlaf), S. Koivu (hosszabbításban), ill. Park (Sim), Okposo (Bergenheim, Park), Okposo (Streit, Tavares, ee.), Tavares (Nielsen, Streit, ee.). Kapusok: Hiller 14/17, majd McElhinney 13/14, ill. Biron 34/39.

A bajnokság állása itt olvasható, a statisztikák legjobbjai pedig itt.