Videón a Franciaország–Magyarország 3-3

2009.07.11. 10:47 F. Kapus

Remek mérkőzés összefoglalójával folytatjuk történelmi videósorozatunkat. Három évvel ezelőtt nehéz csoportba került a magyar válogatott a divízió 1-es világbajnokságon. Nagy-Britannia, Franciaország, Németország és Japán is ellenfelünk volt Amiens-ben, előzetesen csak Izrael ellen tűnt biztosnak a siker. Helyenként kiemelkedően játszottunk, jó eredményeket is elértünk, mégis csalódást keltő helyen végeztünk.

A 2006-os amiens-i világbajnokságot remek játékkal,győzelemmel kezdte válogatottunk. A briteket vertük 4-3-ra, úgy, hogy a záró harmadban már 4-1-re is vezettünk. Szokatlan módon többször lőttünk kapura, mint ellenfelünk, a csapat nagyon jól felkészítettnek látszott. Izrael legyalulása alapfeladat volt, 8-0-ra sikerült is.

Videónk a harmadik játéknapról szól, amikor a házigazda Franciaország ellen léptünk jégre. Emlékezetes mérkőzésen 3-3-as döntetlent játszottunk. Góljainkat legjobb csatáraink szerezték, sorrendben Ocskay Gábor, Ladányi Balázs és Palkovics Krisztián. A találkozó egyik érdekessége volt, hogy egy francia kiállítást sem ítélt a játékvezető. Igaz, tőlünk is csak kétszer állított ki, az elsőből gólt kaptunk. A második kétpercest a 15. percben osztotta ki a szlovák Lauff, és onnantól kezdve már egy büntetést sem adott.

Pat Cortina mérkőzés után az MTI-nek adot nyilatkozatában kitért erre is, de a csapat dicséretével kezdte. Az utolsó mondatából pedig kiderül, hogy a kanadai–olasz szakember nem jó jós: "Szinte maradéktalanul elégedett vagyok a mutatott játékkal. Sajnos a második harmadban több védelmi megingásunk volt, amit a franciák könnyedén kihasználtak. Ezt leszámítva példamutató volt, ahogy küzdöttünk. Iszonyúan bosszant, hogy egyetlen emberelőnyt sem kaptunk. Mondtam a bírónak a lefújás után, hogy legközelebb jobban figyeljen, mert a magyarok is itt vannak a vb-n, nemcsak a hazaiak és a németek. Mi is tudunk játszani. Értékes a döntetlen, mert így szinte biztos, hogy a mezőny első felében zárunk."

A meccset követően még a Németország és a Japán elleni találkozónk volt hátra, és az ország bizakodni kezdett. A válogatott pedig a németek ellen Jánosi Csaba góljával 1-0-ra (három év alatt mennyi minden történik: a gólpasszt Feil Arnold adta), majd Gröschl Tamáséval 2-1-re vezetett. A brutális kapura lövési különbség (15-50 oda, ezt három év alatt 16-43-ra javítottuk, nem beszélve az eredményről) ellenére a 46. percig 2-2-n tartottuk az eredményt, a vége 2-6 lett. Az utolsó meccsen ismét kétszer vezettünk, de a japánoktól is kikaptunk, a negyedik helyen végeztünk. A németek veretlenül jutotak fel az A csoportba, összesen négy gólt kaptak, a felét tőlünk.