Otthonában bukott a Detroit és a Boston

2009.05.04. 11:46 Ryan O'Brien

Az Anaheim Detroitban, a Carolina Bostonban egyenlített a főcsoport-elődöntőkben. A Hurricanes lenullázta a Bruinst, az alapszakasz keleti legjobbját. A Ducks a harmadik hosszabbításban nyert, minden idők harmadik leghosszabb playoffmérkőzésén.

Két meglepő vendégsiker született a vasárnapi játéknapon. Mindkét sikerben egy-egy kapus játszotta a főszerepet. Detroitban a harmadik hosszabbításban, a 101. perc 15. másodpercében dőlt el el a meccs. Az Anaheim 4-3-ra nyert, Todd Marchant lőtte a mindent eldöntő gólt. Jonas Hiller 59 lövést fogott. Ez volt minden idők harmadik leghosszabb playoffmeccse. 1936. március 24-én a Detroit-Montreal Maroons 116 percig és 30 másodpercig tartott, az akkor a hatodik hosszabbításban dőlt el.

Az első két overtime-ban a Red Wings 29-15-re nyerte a kapura lövéseket, de az utolsó 75 másodpercben csak az Anaheim találta el a kaput, a második bement. A rájátszás pontlistáján Ryan Getzlaf, az Anaheim csatára vette át a vezetést. Gólt lőtt, két gólpasszt adott, 8 meccsen 3+10 a mutatója. Nagyon fegyelmezett volt mindkét csapat, a több mint száz perc alatt összesen hét kiállítás volt.

Cam Ward bravúrjainak és 36 védésének köszönhetően a Carolina idegenben nullázta le a Bostont. A 25 éves kanadai karrierje negyedik playoffos shutoutját produkálta. Ahogy a Detroit, a Boston is először kapott ki a rájátszásban. A Bruins egyetlen kiállítással hozta a meccset, a Carolina négy emberhátrányt is kivédekezett, Matt Cullen 4 az 5 ellen volt eredményes. Joe Corvo gólt lőtt és gólpasszt adott, a 31 éves védőnek ez a második rájátszása, 5 pontnál tart. Eric Staal 27,1 mp-cel a vége előtt az üres kapuba talált be. A Hurricanes sikere azért is bravúr, mert az alapszakaszban, illetve a rájátszásban ötször nyert egymás után a Boston, a gólkülönbség 22-7 volt a javára. A Canesben Rod Brind'Amour a 150. playoffmeccsét játszotta, rekordot döntött. A 38 éves csatár legutóbb, 2006-ban 18 pontig jutott, most kilenc meccsen gól és assziszt nélkül áll.

Rájátszás, 15. játéknap

Detroit Red Wings-Anaheim Ducks 3-4 (2-2, 0-1, 1-0, 0-0, 0-0, 0-1)
Gólszerző: Stuart (emberelőnyből, Lidström, Hudler), Samuelsson (Filppula, Lebda), Franzen (Zetterberg, Cleary), ill. Getzlaf (Perry, Ryan), Pronger (Getzlaf, Perry), Carter (emberelőnyből, S. Niedermayer, Getzlaf), Marchant (a harmadik hosszabbításban, Wisniewski).
Kiállítások: 8 perc, ill. 6 perc.
Kapusok: Osgood 42/46, ill. Hiller 59/62.

Boston Bruins-Carolina Hurricanes 0-3 (0-0, 0-2, 0-1)
Gólszerző: Corvo (E. Staal, Cole), Cullen (emberhátrányból, Larose), E. Staal (üres kapuba, Corvo).
Kiállítások: 2 perc, ill. 8 perc.
Kapusok: Thomas 22/24, ill. Ward 36/36.